Geçtiğimiz yıl hedeflenen 1 milyon turist hedefine bu yıl ulaşacağız
Uğur TOPARLAK

Geçtiğimiz yıl hedeflenen 1 milyon turist hedefine bu yıl ulaşacağız

 

 

Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı ile turizmde adından sıkça söz ettiren Ordu, 2017 yılı sonu itibariyle 1 milyon turist hedefine ulaşmayı istiyor.  

2011’de Ordu’yu ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının 214 bin 306 iken, 2013’te bu rakamın 294 bin 240’a yükseldi,

son dört yılda da yüzde 50 artışla 2016 yılı itibariyle bu sayının 602 bine yükseldi.

Hedefimiz 1 milyon turist

2015’te Ordu’yu 483 bin 582 turistin ziyaret etti, yüzde 25’lik artışla bu rakamın 600 bini geçti.

Bu konularla ilgili“Bir önceki yıl yüzde 41, geçen yıl yüzde 25 olarak bu hedefi gerçekleştirdik. Bizim asıl hedefimiz 1 milyon turisti yakalamaktır.

Bu yıl hedefimize ulaşmak için turizm haftasıyla çalışmalarımıza başlıyoruz. Turizm haftası her yıl 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinliklerimizle beraber sezonu açıyoruz.

Bu yıl da turizm haftasını farkındalık oluşturmak, halkın turizm hareketlerine ilgisin katmak için Akkuş ilçesinde icra edeceğiz.

Dolayısıyla şu anda hem rezervasyon yönünden hem de Ordu’ya yatırımcı yönünden ilginin, alakanın çok olduğunu gözlemliyoruz.

"İnşallah 1 milyon hedefimize bu yıl ulaşmak istiyoruz.”

Tanıtım çalışmalarımız devam ediyor

1 milyon turist hedefi doğrultusunda tanıtım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor, 

“Öncelikle tanıtım faaliyetlerimize her mecrada devam ediyoruz. Bir taraftan da hem Körfez ülkelerinden hem de mayısın ilk haftasında

Sudan, Tunus gibi ülkelerden tur operatörlerini getiriyoruz. Yine 16-19 Mayıs’ta İstanbul Avrupa ve Asya yakalarından 30 tane tur operatörünü getiriyoruz.

Çalışmalarımıza bir taraftan devam ediyoruz.  

Tanıtımlarımıza devam ederek, tanıtımlarımızı yoğunlaştırarak özellikle yatırımcıların ve turizmcilerin dikkatini Ordu’ya çekmek istiyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi