Başkan Kocatepe, Üst Geçit İle Alakalı Basın Açıklaması Yaptı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Çayağzı Mahallesi’nde bulunan üstgeçitteki “ Cumhuriyet Kenti Artvin’e Hoşgeldiniz” yazısına ilişkin ortaya atılan iddialar ve haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Başkan Kocatepe, Üst Geçit İle Alakalı Basın Açıklaması Yaptı
Başkan Kocatepe, Üst Geçit İle Alakalı Basın Açıklaması Yaptı Hayrettin Yavuz

 

 

 

 Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaptığı açıklamada; “ 4 Ocak 2015 Pazar Günü Sosyal Medya  ve Bazı Gazetelerde Şehrimizi ve Belediyemizi üzen,yıpratan bazı mesajlar  ve haberler yayınlanmıştır.

Millet olarak her zamankinden daha hassas olduğumuz bazı değerler üzerinden eksik, yanlış hatta kasıtlı yorum ve bilgilerle ülke insanımızı rahatsız eden bu tür yayın ve yorumların eksik bilgiden kaynaklandığına inanmak istiyoruz.

Bu anlayışla başta demokrasinin en üst düzeyde hazmedildiği sevgi saygı hoşgörü kültürünün en güzel şekilde yazıldığı ‘’  Cumhuriyet Kenti Artvin’ imizin ‘’  çok değerli insanlarına ülkemizin her tarafına dağılmış hemşerilerimize ve tüm halkımıza konu ile ilgili doğru bilgi vermeyi görev addediyoruz.

İşin aslı şehrimizdeki çocuk parklarının duvarlarını Grafiti Sanatı İle süslemekteyiz. Bu çalışmaları 2 Ocak Cuma günü başladı ve halen daha devam ediyor.  Çayagzi Mahhelemizde bulunan Çedaş arkasında ki oyun parkını boyayan sanatçılar oraya yakın Üst Geçidi eskimiş paslı görünümünden kurtaracak bir çalışma ile yeniden Grafiti Estetiği ile boyadılar. Bende yeni halinin üzerine daha önce yazılı olan  ‘’ Cumhuriyet Kenti  Artvin  ‘’ İfadesini  Pirinçten kabartmalı ışıklı yazilmasinin talimatını verdim. Arkadaşlarımızda bunu Artvin’de yapan bir yer olmadığı için Trabzon’da bir firma ile yapması için anlaştılar. Firmada bir hafta içerisinde yapıp getirileceğini taahhüt  etti. Cumartesi gecesi geç saatte üst geçitin  boyaması bitince  arkadaşlar durumu bana ilettiklerinde projemizdeki Pirinç yazı gelene kadar buraya yapıştırma şeklinde yaptırın Pirinç yazı geldiğinde değiştirirsiniz talimatını verdim. Zaten Pazar günüde yapıştırma yazı yapıldı . Şuanda 13 metre boyunda yapılmış ‘’ Cumhuriyet Kenti Artvin “ yazısı Üst Geçitte asılı durumdadır. İşin doğrusu budur. Konu ile ilgili her savunma hakkımızı haksız eleştiriler karşısında kullanacağımıza ne şahsımızın nede çalışanlarımızın Cumhuriyeti’mizin değerleri ile asla sorunu yoktur olamazda” ifadelerine yer verdi.

Ç.P. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi