Son 100 Gün

Denize dolgu yapılarak inşa edilen dünyanın üçüncü Türkiye'nin ilk denizeüstü havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanında açılış için son 100 güne girildi.

Son 100 Gün
Son 100 Gün Hayrettin Yavuz

15 MART’TA AÇILACAK
Yapımına 2011 yılında başlanan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında son viraja girildi.15 Mart 2015 Pazar günü ilk uçuşların başlaması planlanıyor.
 
39 MİLYON TON TAŞ KULLANILDI
Türkiye'nin prestij projesi olarak nitelenen Ordu-Giresun Havalimanının altyapı inşaatında da sona yaklaşıldı. Pist etrafında bulunan 4 tane havuzun doldurulduktan sonra altyapı çalışmalarının biteceği belirtiliyor.
 
ÜSTYAPI YÜZDE 90 TAMAMLANDI
Çalışmaların yoğun olduğu üstyapının ise yüzde 90’lık kısmı tamamlandı. Ocak ayı ile üstyapının gözle görülür bir şekilde ortaya çıkması bekleniyor. Geriye kalan teknik konuların ise mart ayına kadar tamamlanması öngörülüyor.
 
GÖKÇEADA’YA YAKLAŞTI
Ordu-Giresun Havalimanı inşaatı tamamlandığında toplam alanı 2 milyon 250 bin metrekare olacak. Şu an için 1 milyon 800 metrekaresi tamamlanmış durumda. Hesaplamalara göre Giresun Adasını alan bakımından geçerek, Gökçeada’nın alanına yaklaştı.
 
2 MİLYON YOLCU TAŞINACAK
Yılda 2 milyon yolcu taşıyacak olan Ordu-Giresun Havalimanı Ordu ve Giresun halkını heyecanlandırıyor. İki şehrin kaderini değiştirecek olan havalimanının turizme ve ekonomiye büyük katkı sağlaması bekleniyor.  
 
BAKANLAR KURULU GELECEK
Ordu-Giresun Havalimanının Türkiye ve Avrupa'da ilk olmasından dolayı özel açılış planlanıyor. Havalimanının açılışı için iktidarın 15 Mart’ta Bakanlar Kurulu’nu Ordu’da toplamak istediği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi