Bakan Faruk Çelik, Şehit Ailesinin Evinde Taziye Ziyaretinde Bulundu

Bülent Atasert – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Şehit Ailesini Başbakan Davutoğlu’yla telefonda görüştürdü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve beraberindekiler cenaze töreninin ardından şehit Ramazan Köse’nin Aksu Mahallesi’ndeki evini ziyaret etti

Bakan Faruk Çelik, Şehit Ailesinin Evinde Taziye Ziyaretinde Bulundu
Bakan Faruk Çelik, Şehit Ailesinin Evinde Taziye Ziyaretinde Bulundu Hayrettin Yavuz


Bülent Atasert - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Şehit Ailesini Başbakan Davutoğlu’yla telefonda görüştürdü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve beraberindekiler cenaze töreninin ardından şehit Ramazan Köse’nin Aksu Mahallesi’ndeki evini ziyaret etti. Burada şehidin babası Begcan Köse ile amcası Mustafa Köse’ye başsağlığı dileğinde bulunan Bakan Faruk Çelik daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonda görüştü ardından şehidin babası Begcan Köse ve amcası Mustafa Köse’yi görüştürdü. Baba Begcan Köse’ye oğlunu şehit eden teröristlerin yakalandığı haberini veren Davutoğlu’na baba “yüreğime su serptiniz” yanıtı verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik taziye sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada Başbakan Davutoğlu’nun aile ile telefonda görüştüğünü belirterek “Başbakanımız katillerin yakalandığını bizzat şehidin babasına ifade ettiler. İnşallah gerekli cezayı alırlar. Böylece hiç olmazsa bu acılara bir nebze de olsa yüreğe serpme şeklinde ailede öyle algılıyor. Bizde öyle değerlendiriyoruz. Şehidin kanının yerde kalmaması gerekiyor., Bunun hesabının mutlaka sorulması gerekiyor. Devletimiz hesabını soracaktır” dedi.

Ramazan Köse’nin Borçka’ya 7’nci Artvin’de ise 48’inci şehit olduğunu ifade eden Çelik “Her ilde onlarca yüzlerce şehit mekanları oluşmuş bulunuyor. Son iki yıldır bölgelerimize illerimize ve ilçelerimize bir ateş ve kor düşmüyordu. Maalesef Hakkari’deki bu olaylar milletimizi derinden üzdü. Bu işin Türk, Kürt meselesi olmadığını dünkü olayda da gördük. Bingöl’de bir Kürt delikanlısı kardeşimiz ile burada bir Türk olan kardeşimiz netice itibariyle aynı şebeke tarafından aynı çete tarafından şehit edilmiş bulunmaktadırlar. Ben inanıyorum ki doğrusu ve batısı ile bu yaşanan oyunu milletimiz son derece iyi bir biliyor. Birlik ve beraberlik içerisinde de bu oyunu el birliği ile inşallah bozacağımızdan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Bakan Çelik’e Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Lapanta, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan eşlik etti.

Bakan Faruk Çelik, Şehit Ailesinin Evinde Taziye Ziyaretinde Bulundu 3Bakan Faruk Çelik, Şehit Ailesinin Evinde Taziye Ziyaretinde Bulundu 1Bakan Faruk Çelik, Şehit Ailesinin Evinde Taziye Ziyaretinde Bulundu 2

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi