Erteleme yetmez destek şart!

Ziraat Odaları Ordu Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, “Üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları 1 yıl süreyle ertelendi. Biz borçların ertelenmesinin yanında, Alan Bazlı Gelir Desteği’nin de ödenmesini istiyoruz” dedi.

Erteleme yetmez destek şart!
Erteleme yetmez destek şart! Hayrettin Yavuz

Ziraat Odaları Ordu Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, Tarım Bakanlığı don afetinden zarar gören üreticilerin borçlarını ertelediğini söyledi. Yüzde 30’un üzerinde zarar gören üreticilerin borçlarının erteleneceğini ifade eden Soydan, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları 1 yıl süreyle erteledi. Bu ertelemeden yüzde 30 oranında zarar gören üretici yararlanacak. Bu oran ise hasar komisyonlarının yapmış olduğu incelemelerdeki hasar oranlarına göre belirlendi” diye konuştu.

 
Alan Bazlı Gelir Desteği gerekli
 
Soydan, borçların ertelenmesini olumlu bulduklarını belirterek, bu ertelenmenin fındığı olmayan üreticilerin ilacı olmadığını söyledi. Soydan yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesini olumlu buluyoruz ama burada önemli olan özellikle fındığı olmayan üreticilerimiz önümüzdeki kış sezonunu çok zor geçirecekler. Bundan dolayı da muhakkak Alan Bazlı Gelir Desteği’nin erken ödenmesi üreticiyi biraz daha rahatlatacaktır. Ayrıca 2014 yılında Alan Bazlı Gelir Desteği son bulmuştu. Bundan sonraki yıllarda da devam etmesi gerektiğini istiyoruz.” Kemal Çeküç-Özel Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi