Araplar Ordu’yu istiyor

Suudi Arabistan’dan gelen işadamları Thamer Abdulrahman Algudaimi ile Omar Algudaimi, Ordu’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Yaptıkları ziyaretlerde konuşan iş adamları, Arap işadamlarının Ordu’yu çok beğendiklerini ve Ordu’ya yatırım yapmak istediklerini söylediler.

Araplar Ordu’yu istiyor
Araplar Ordu’yu istiyor Hayrettin Yavuz

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret eden iş adamları, “Türkiye bizim ikinci vatanımız. Dinimiz, kültürümüz aynı. Çok benzer yönlerimiz var. Son on yılda beş kez Türkiye’ye geldim. Trabzon’a giderken, Ordu’nun çok güzel bir şehir olduğunu ve keşfedilmemiş olduğunu gözlemledim. Burada yatırım yapmak, en büyük arzumuz. Çok güzel yatırımlar yapabiliriz. Bölgenin en güzel şehri Ordu. Kısmet olursa biz de bu güzel şehre yatırım yapacağız” dedi.


Yatırım yapmak istiyorlar
Vali irfan Balkanlıoğlu ise, “Suudi Arabistan’dan gelen Thamer Abdulrahman ALGUDAİMİ, Türkiye’de değişik illerde yatırımları olan değerli bir işadamı. Kendisi Ordu’yu çok güzel, bakir bir il olarak görmüş ve özellikle Arap ülkelerinde yaşayan vatandaşlar için son derece cazip olan bölgemizde yatırım yapmak istiyor. Kendisine yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Ordu’nun yatırıma ihtiyacı var
Ordu’nun büyümesi ve kalkınması için daha çok yatırıma ihtiyacı olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Hangi konularda nasıl yatırımlar yapabiliriz? Konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerini memnuniyetle kabul ettik. Bizim yaylalarımız, deniz kenarımız, eşsiz güzellikler sunuyor. Ordu’nun yatırıma ihtiyacı var. Turizm, ticaret artsın, ekonomi sadece fındığa bağlı kalmasın, farklı alternatifler olsun istiyoruz. Ordu’nun güzellikleri dünya ile paylaşılsın” şeklinde konuştu.  Ordu OLAY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi