Ordu’ya turist akını var

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu’yu 2013 yılında yerli ve yabancı olmak üzere toplam yaklaşık 295 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini söyledi.

Ordu’ya turist akını var
Ordu’ya turist akını var Hayrettin Yavuz

 

Son yıllarda Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm açısından cazip hale geldiğini, yeşil ve mavinin büyüleyici güzelliğine sahip olan Ordu’nun doğası, zengin tabiat ve kültür varlıkları ve yüzlerce çeşit mutfak kültürüyle yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Milletvekili Fatih Han Ünal, “Turizm kenti olma yolunda önemli mesafeler kat etmekle birlikte, daha uzun bir yolumuzun olduğunu biliyoruz” dedi.

 Bölgenin tarihi ve kültürü ortaya çıkıyor
Ordu ekonomisinin canlanması için başlatılan turizm çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Ünal, şöyle konuştu: “Turizm potansiyelini arttırmak amacıyla ilimizde altyapı çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu çalışmalar, Ordu-Giresun Havalimanı yapımı, Botanik Bahçesi yapımı, Çikolata Park Projesi, Çambaşı Kayak Merkezi, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına yönelik projeler bunlardan başlıcalarıdır. Ordu’nun turizm kenti olma yolunda İlimizde Turizm İşletme Belgeli 24 adet tesis bulunmakta olup oda sayısı Bin 57, yatak sayısı 2 bin 87'dir. Yatırımı devam eden 10 adet yatırım belgeli otelimizin toplam yatak sayısı bin 528 olup önümüzdeki turizm mevsiminde yetiştirilmeye çalışılmaktadır. İlimizi 2013 yılında yerli ve yabancı olmak üzere toplam 294 bin 240 kişi ziyaret etmiştir. Bölge insanının gelirinin artması, refah seviyesinin yükselmesi, Ordu ekonomisinin daha da canlanması için başlatılan bu turizm hamlesinin kesintiye uğramadan sürdürülmesi düşünülmektedir.” Ordu OLAY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi