Gazete mi ? Broşür mü ?

Beylikdüzü Halkı, içeriğinde belediyenin projeleri olan gazete mi, broşür mü olup olmadığı anlaşılamayan bir yayınla karşı karşıya...

Gazete mi ? Broşür mü ?
Gazete mi ? Broşür mü ? Hayrettin Yavuz

Gazete algısı yaratan “BEYLİKDÜZÜ GELECEĞİNE YÜRÜYOR” başlıklı bu dokümanın künyesiz olması ise dikkatlerden kaçmadı.

“Künyesiz Gazete” fıtratlarında mı var?

Reklam materyali formatında hazırlanan dokümanın gazete olması için künyesinin açık bir şekilde yazılması ve yasal izninin olması gerekmekte. Bu tür ibarelerin olmadığı bu dokümanın gazete boyutunda olması ise, broşür olarak nitelendirilmesinin önünü kesiyor. "Gazete değil, İmamoğlu Bülteni" diyenlerin çoğunlukta olması, künye zorunluluğunu ve kanunsuzluğu ortadan kaldırmaz.

Künyesinin ve Beylikdüzü belediyesinin mevcut logosunun yer almadığı 12 sayfalık bu materyal, kağıt seçimindeki müsriflik dikkat çekerken bunun maliyetinin ne olduğu ve kaç adet basılıp dağıttırıldığı da merak uyandırıyor.

Katılımcılık adına çok özel hareketler

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımcı belediyecilik şemsiyesi altında kendi ismini ve resmini öne çıkardığı gözlemlenirken, kentin çeşitli yerlerindeki bilboardlarda da bu yayını destekleyen “BEYLİKDÜZÜ GELECEĞİNE YÜRÜYOR” afişlerinde de belediye logosu bulunmaması bireysel bir çalışma olarak nitelendiriliyor.

Kitap Adam’ın bilboardlara astırdığı afişlerinde bile Beylikdüzü Belediyesi’nin logosunun titizlikle yerleştirildiği göz önüne alınırsa, İmamoğlu’nun, “BEYLİKDÜZÜ GELECEĞİNE YÜRÜYOR” projesinde kendini öne çıkaran bu reklam ve tanıtım materyallerinin sorgulanması gerektiği vurgulanmakta.

Beylikdüzü Belediyesi’nin resmi logosunun kullanılmadığı bu gazete benzeri doküman ile bilboardlara asılan afişlerin yapımı, dağıtımı, bilboard kirası kim ya da kimler tarafından karşılanıyor sorusu akılları zorlarken belediye tarafından ödenmiş olması, daha da vahim sonuçları beraberinde getireceğinden söz ediliyor. Ayrıca, “Beylikdüzü Belediyesi’nin logosunun bu reklam materyallerinde neden kullanılmadığı” sorusunun, bizzat İmamoğlu tarafından halkın doğru bilgilendirilmesi adına açıklığa kavuşturulması gerektiği belirtiliyor.

 

- Kaynak: http://www.bizimbakis.com/index.php?haber=698#sthash.fC3dwp3M.dpuf

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi