Artvin'de Sağanak Yağış

Artvin’de etkili olan yağış nedeniyle bazı dereler taştı. Küçük çaplı heyelanlar yaşandı. 5 ev tedbir amacıyla boşaltıldı.

Artvin'de Sağanak Yağış
Artvin'de Sağanak Yağış Hayrettin Yavuz
Artvin’de etkili olan yağış nedeniyle bazı dereler taştı. Küçük çaplı heyelanlar yaşandı. 5 ev tedbir amacıyla boşaltıldı.

 Gece saatlerinde başlayıp sabah saatlerinde etkisini artıran ve halen aralıklarla devam eden yağış nedeniyle kentin sahil kesimindeki Hopa ilçesi ve bağlı köylerdeki bazı dereler taştı.

Küçük çaplı heyelanların da yaşandığı ilçenin Sugören, Başoba, Başköy ile Eşmekaya köylerinde heyelan ve sel tehdidine karşı 5 ev tedbir amacıyla tahliye edildi.
Artvin Valisi Kemal Cirit, meteorolojiden gelen sağanak yağış uyarısı üzerine bölgede olası bir afete karşı Artvin Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı arma kurtarma ve hasar tespit ekipleri ile Artvin İl Özel İdaresi, DSİ 26. Bölge Müdürlüğü ve Karayolları 102. Şube Şefliğine ait iş makineleri ile personeli bölgeye yönlendirdi.
 Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı başkanlığındaki ekipler hasar tespiti yaparak,  söz konusu köylerde evleri boşaltılan vatandaşlara tahliye işlemi sırasında yardımcı oldu.
Yağış nedeniyle Hopa-Borçka karayolunun Organize Sanayi mevkisindeki derenin taşması nedeniyle yolda su birikintileri oluştu. Bölgede biriken su ve devam eden yağış sebebiyle yola düşen toprak ve hafriyat bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi, DSİ 26. Bölge Müdürlüğü ve Karayolları 102. Şube Şefliğine ait iş makineleri ile temizlendi.
Hopa ilçesinin Kemalpaşa beldesinde de bazı iş yerleri su basması nedeniyle zarar gördü.
Kentte etkili olan yağış, Arhavi ilçesinde de hayatı olumsuz etkiledi. Yağış dolayısıyla ilçedeki bazı dereler taştı. Dere tahkimatı inşaatında kullanılan özel bir firmaya ait iş makineleri de sular altında kaldı.
İlçenin Ortacalar (Çifteköprü Yolu) mevkisi taş ocağı bölgesinde bulunan derelerdeki suyun yükselerek yola taşması nedeniyle karayolu tamamen trafiğe kapandığından bölgedeki köylere Güneşli-Dikyamaç-Ortacalar grup köy yolundan ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca, trafik akışının sağlanması ve kaza yaşanmaması için jandarma ekipleri bölgede görevlendirildi.
Öte yandan günlük ortalama yağış miktarının Hopa´da 118, 4, Arhavi´de ise 127, 3 mm/m2 olduğu bildirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi