Bana Gürcü, Affedersin daha çirkini Ermeni Dediler...

ŞOK SÖZLER !!!

Bana Gürcü, Affedersin daha çirkini Ermeni Dediler...
Bana Gürcü, Affedersin daha çirkini Ermeni Dediler... Turgay Özgöz
"Benim için Gürcü diyen oldu, af edersin çok daha çirkin şekilde Ermeni diyen oldu"
 
İşte bu sözlerin sahibi Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında, "Benim için Gürcü diyen oldu, afedersin çok daha çirkin şekilde Ermeni diyen oldu" diye konuştu. 
 
Bir mitinginde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’a “Kılıçdaroğlu sen Alevi'sin ben Sünni. Bunu söyle. Demirtaş sen de Zazasın. Bunu söylemekten korkma” sözlerinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, “Bırakın Türkiye’de Türk, Türk olduğunu Kürt Kürt olduğunu söylesin. Bunda ne var? Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Benim için neler söylediler. Çıktılar bir tanesi aynı zihniyet. 'Gürcüdür' diyen oldu. Çıktı bir tanesi affedersin çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu. Ben dedemden, babamdan öğrendiğim Türküm. Herkes istediği yöne çekiyor" şeklinde konuştu.
 
Nerelisin Sorusu?
 
Erdoğan, ailesinin Rize'nin Güneysu ilçesinden İstanbul'a göç ettiği Kasımpaşa semtinde doğmuştur. 11 Ağustos 2004 tarihinde Gürcistan ziyaretinde "Ben de Gürcüyüm, ailemiz Batum'dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir." dedi. Tayyip Erdoğan, 2007'de NTV'de katıldığı bir programda Türk olduğunu da söylemiştir. 
 
DİPNOT: 
Ermeni, Gürcü, Alevi, Zaza, Kürt, Çerkez, vb. etnik kökeni ve dini inanışları farklı olan yüce milletimizin değerli insanlarına karşı yapılmış bir algı ve kutuplaştırıcı söylemler olarak değerlendiriyoruz. Bu ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı söylemler toplumda bölücülük ve çatışma kapılarını açtıran söylemlerdir.  Bu şekilde 76 Milyon vatandaşımızı ne kucaklaya bilir nede yaşanacak toplumsal olayları durdurabilirsiniz. Örneği olan ve aynı konu başlıklarıyla çatışan komşu ülkelerin halini hepimiz görüyoruz. Ne olduğumuz değil değer ve yargılarımıza saygı göstermek hedefimiz olmalıdır.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi