Artvin’de Ramazan Bayramı dolayısıyla “3. Artvin Bayramlaşması” düzenlendi.

Artvin Valiliğince bu yıl üçüncüsü düzenlenen bayramlaşma töreni, halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Atapark önünde düzenlenen bayramlaşma törenine Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Vali Yardımcıları Yılmaz Kurt ve Hasan Ongu, İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin’de Ramazan Bayramı dolayısıyla “3. Artvin Bayramlaşması” düzenlendi.
Artvin’de Ramazan Bayramı dolayısıyla “3. Artvin Bayramlaşması” düzenlendi. Hayrettin Yavuz
 
Törene katılanların bayramlarını tek tek kutlayan Vali Cirit ve beraberindeki protokol üyeleri, halkla bir süre sohbet ederek sorunlarını dinlediler.
Vali Cirit, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında insanların eş dost ve yakınları ile kaynaştığı; başta sevgi olmak üzere, milletimizin kültüründe ve tarihi derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin bir bütün halinde milletçe paylaşıldığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşarken, Gazze başta olmak üzere diğer yerlerde hayatlarını kaybetmiş olan kardeşlerimizin acılarını yaşamaktayız.
Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygularının perçinlendiği dini bayramlarımız, geçmişte olduğu gibi bugünde millet olarak bizler için müstesna bir yere sahiptir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır. Özelikle bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.
Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, derin kültürel varlığımızın ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu sayesinde başına gelen her türlü felaketi ve olumsuzluğu, hoşgörü ve kardeşliğe verdiği değer ile bertaraf eden aziz milletimizin gelecek nesillere bırakacağı en büyük armağan, özgürce ve kardeşçe kutlanacak bayramlar olacaktır.
Birçok konuda bölgesine önder ve örnek olan Artvinli Hemşerilerimin, bu bayramda da fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarında kalan yavrularımızı yalnız bırakmayacaklarına yürekten inanıyorum. Çünkü onlara bu hayatta yalnız olmadıklarını hissettirmek, anne, baba yada çocuk sevgisini tekrar ve bayram sıcaklığında yaşatmak, hepimiz için bir insanlık görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Artvinli Hemşerilerimin Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.
Vali Cirit ile beraberindekiler ayrıca, 25. Mekanize Tugay Komutan Yardımcılığı, İl Jandarma Komutanlığı ile Çarşı Mahallesi Karakolunu ziyaret ederek burada görev yapan asker ve polislerin bayramlarını kutladı.
Artvin Belediyesini de ziyaret eden Vali Cirit, ardından Artvin Devlet Hastanesine giderek burada tedavi gören hastalar ile yakınlarının bayramlarını kutlayarak acil şifalar diledi.
Bayramlaşma ziyareti kapsamında Kolorta Mezarlığını’da ziyaret eden Vali Cirit ve beraberindekiler burada AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ile Halitpaşa Cami İmam-Hatip’i Kadir Seçgin tarafından Yasin-i Şerif suresi okunarak hep birlikte dualar edildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi