Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

İstanbulluların Ramazan Bayramını tebrik eden Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu bayramda da bayram yaptıracaklarını belirterek, toplu taşımanın yine indirimli tarifeyle hizmet vereceğini açıkladı.

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı
Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı Hayrettin Yavuz
 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, belediye personeliyle bayramlaştı. Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen bayramlaşma törenine İBB Meclisi 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Genel Sekreter Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcıları Hüseyin Eren, Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Nihat Macit, Eyyüp Karahan ve Abdurrahman Uçak ile Danışmanlar, Daire Başkanları, Genel Müdürler, Müdürler ve diğer İBB çalışanları yer aldı.

İstanbulluların kendilerine 3. kez verdiği yetkiyle müjdelenmiş ve emanet edilmiş bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Bu başarıyı ve İstanbulluların takdirini siz değerli mesai arkadaşlarım sayesinde kazandık. Bu başarının esas kahramanları sizlersiniz. Bu başarılar sizin başarınızın sonucudur. Sizin her birimde gösterdiğiniz hassasiyet ve gayret İstanbul’a hizmet olarak yansıdı. Dünyada İstanbul’un başarısını konuşulur hale getirdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gazze'de yaşananları lanetliyoruz!...

İnsani değerlerin ön plana çıktığı Ramazan-ı Şerif’in güzelliklerini İstanbullulara ve ziyaretçilere yaşatmaya çalıştıklarını vurgulayan Kadir Topbaş, meydanların, sokakların ve iftar çadırlarının Ramazan ayının manevi havasıyla dolup taştığını söyledi.

“Cennet bir vatanımız var. Altı da cennet şehitlerimizle, üstü de cennet” diyen Başkan Topbaş, Gazze’de yaşanan acılara da dikkat çekti. İnsan hayatını sona erdirmenin hiçbir gerekçeyle kabul edilemeyeceğinin altını çizen Topbaş, “Kutsal yaşam hakkına dokunamazsınız. İnsan insanı yok ediyor, nasıl bir vahşettir bu? Dini kendine göre yorumluyorlar. Hiçbir semavi dinde insan hayatına kastedileceğine rastlayamazsınız. Modernleştikçe ilkelleşen bir mantık bu. İnsanlık olarak ne acılara ve ayıplara tanıklık ediyoruz. Geçen yıllarda bu acıları Mısır’da, Suriye’de, Somali’de ve Balkanlarda gördük. Bir insan olarak bu vahşeti kabullenemiyoruz ve lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

Bayram yapmayacağız bayram yaptıracağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman bayram yaptırdıklarını, bayram yapmadıklarını hatırlatan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu bayramda teyakkuzda olacağız ki İstanbullular çok güzel ve huzurlu bir bayram geçirebilsin. Şehrimizi ziyaret gelenler İstanbul’un güzelliklerini yaşayabilsin. Toplu taşımada yüzde 50 indirimli tarifemiz bu bayram da devam edecek. Şehirlerarası seyahat edeceklerden de trafikte çok dikkatli olmalarını rica ediyorum. Evet duble yollar var, ama acele gidip ecele gidilmesin, acılar yaşanmasın istiyoruz. Maalesef her bayram bir savaşta dahi kaybedilmeyecek kadar çok ölümler ve sakatlıklar ortaya çıkıyor.”

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi