Bahçelievler’de Ramazan ayı etkinlikleri

Bahçelievler’de Ramazan; İftar Çadırları, Gönül Sohbetleri, Enderun Teravihi, Mevlevi Ayini, Temcid-i Şerif, Kitap Fuarı, Tasavvuf Konserleri, Sokak İftarları, Dernek Stantları…

Bahçelievler’de Ramazan ayı etkinlikleri
Bahçelievler’de Ramazan ayı etkinlikleri Hayrettin Yavuz

Bahçelievler Belediyesi, 11 yıldır geleneksel olarak sürdürdüğü Ramazan etkinliklerini bu yıl da gerçekleştireceği bir dizi programla, vatandaşlara coşkulu bir Ramazan yaşatmayı hedefliyor. 

Hasan Doğan Spor Kompleksi yanında kurulan etkinlik alanında Ramazan ayı boyunca iftar çadırında verilecek iftar ikramı sonrasında çocuk programları, Kuran-ı Kerim tilaveti, Gönül Sohbetleri, Mevlevi Ayini, Temcid-i Şerif, Tasavvuf Konserleri, Sufi Devran ve Şiir Akşamları gerçekleştirilecek. Kitap fuarının da yer alacağı etkinlik alanında ayrıca ilçedeki derneklerin stantları da bulunacak. İlçenin değişik yerlerinden iftar sonrası her gün araçlarla etkinlik alanına ring seferleri yapılarak vatandaşlar etkinlik alanına ücretsiz olarak taşınacak.

İlçedeki tüm camilerde teravih namazı öncesinde vatandaşlara ücretsiz olarak şerbet ikram edilecek. İftar öncesi ana arter ve iftar yemeğinin verileceği sokaklara araçlarla gül suyu serpiştirilecek. Ramazan ayı boyunca her cumartesi akşamı Basın Sitesi Miraç Camiinde Enderun Teravihi kılınacak.

Etkinlikler kapsamında günlük Hasan Doğan spor kompleksi yanı ve Soğanlı Meydanında kurulan iftar çadırları, belediye aşevi ve sokak iftarlarında günlük yaklaşık 12 bin kişiye iftar yemeği sunulacak. Ramazanda ayrıca, 20 bini aşkın gıda paketi de belediye personeli tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarına kadar gidilerek sevgiyle sunulacak. 

Ramazan coşkusunun sokaklardan, kültür merkezlerine kadar taşıyacaklarını belirten Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Bahçelievler’imizde vatandaşlarımızla birlikte coşkulu bir şekilde idrak ettiğimiz 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i bu yıl daha farklı bir konseptte hazırladık. İftar çadırlarımızdan sokak iftarlarımıza varıncaya dek tüm etkinliklerimizde vatandaşlarımızla hep birlikte olacağız. Tüm halkımızı iftarlarımıza ve etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi