Seçmen listeleri askıda

10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkıyor.

Seçmen listeleri askıda
Seçmen listeleri askıda Hayrettin Yavuz
 

10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı. Listeler 09 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00' de askıdan indirilecek.

 

10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'nın 2928 sayılı kararı gereğince;

1- Muhtarlık bölgesi askı listeleri 02 Temmuz 2014 Çarşamba günü saat 08.00' de askıya çıkarılacak ve 09 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00' de askıdan indirilecek ve bu listeler 20 Temmuz 2014 Pazar günü kesinleştirilmiş olacaktır.

2- Listelerin askıda bulundurulduğu süre içeresinde listelerdeki bilgilerinde yanlışlık, eksiklik ya da nüfus olayı bilgisi değişikliği bulunanlar ve askı sürecinde adres değişikliğinde bulunanlardan seçmen niteliğine sahip olup askı listesinde ismi bulunmayanlar ilçe nüfus müdürlüklerine beyanlarının yanında elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisiyle başvurabileceklerdir.

3- Öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen seçmen niteliğine sahip öğrenciler (Askeri öğrenciler hariç) öğrenim gördükleri okuldan o okulunun öğrencisi olduklarını ve yurt müdürlüklerinden yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili Nüfus Müdürlüklerine bizzat başvurabileceklerdir.

4- Müracaat kişilerce bizzat ya da 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50.nci maddesinde sayılanlar tarafından yapılacaktır. Özel vekaletname ile başvurulması halinde sadece vekalet veren adına adres beyanında bulunulabilecektir. 

5- Ayrıca askı listelerine ilişkin yapılacak adres başvuruları ile İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarının re' sen talepleri halinde bu konuda talep edecekleri bilgi ve belgelerin karşılanması amacıyla 29 Haziran - 20 Temmuz 2014 tarihleri arasında tüm İlçe Nüfus Müdürlükleri hafta sonu ( Cumartesi-Pazar) ve resmi tatil günlerinde açık bulundurulacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi