Artvin Valisi Cirit, Doğada Hayatta Kalma Uzmanı Kılıç’ı Kabul Etti

Artvin Valisi Kemal Cirit, doğada hayatta kalma uzmanı Serdar Kılıç’ı makamında kabul etti. “34. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali” kapsamında söyleşi gerçekleştirmek üzere Artvin’e gelen Kılıç, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile Vali Cirit’i ziyaret etti.

Artvin Valisi Cirit, Doğada Hayatta Kalma Uzmanı Kılıç’ı Kabul Etti
Artvin Valisi Cirit, Doğada Hayatta Kalma Uzmanı Kılıç’ı Kabul Etti Hayrettin Yavuz

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, Artvin’in zor, aynı zamanda el değmemiş muhteşem bir coğrafyaya sahip olduğunu belirterek, “Doğada hayatta kalma uzmanı Serdar Kılıç’ın sosyal sorumluluk anlamında, özellikle çocukların ve gençlerin yetiştirilmesi konusunda çok ciddi gayret ve çalışmaları var” dedi.

Vali Cirit Doğada Hayatta Kalma Uzmanı Kılıç'ı Kabul Etti-

Vali Cirit ve Belediye Başkanı Kocatepe’ye, festivale davetlerinden ötürü teşekkür eden Kılıç ise hayatını, doğada yaşamaya ve gezip gördüğü yerlerdeki kültürü yaşatıp başta çocuklar olmak üzere toplumun her kesimine anlatmaya adadığını söyledi.

Artvin’in muhteşem bir coğrafyaya sahip olduğunu vurgulayan Kılıç, “Artvinile ilgili önümüzdeki dönemde bazı proje ve düşüncelerimiz var. Artvin’in bünyesinde barındırdığı flora ve faunanın Avrupa’da eşi benzeri yok. Ülkemizin doğasını, flora ve faunasını iyi biliyor ve tanıyorum. İşte bunları kendimce yeniden insanlarımıza anlatıp doğada yaşamı anlatmaya çaba sarfediyorum” diye konuştu.

Vali Cirit Doğada Hayatta Kalma Uzmanı Kılıç'ı Kabul Etti-1

Türkiye’nin kültürü ve doğada hayatta kalmakla ilgili kitabının eylül ayında yayımlanacağını kaydeden Kılıç, “Unutulmuş bazı değerlerimiz var, bunları yeniden gündeme taşımak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kılıç, festival kapsamında yapılacak boğa güreşlerine de değinerek, “İspanya’daki boğa şenliklerinde hayvanların canları yakılıyor. Artvin’deki Kafkasör Festivali etkinliklerinde düzenlen boğa güreşlerinde ise bir kültür yaşatılmaya çalışılıyor. Artvin’de doğa ve hayvan sevgisi ve kültürü yaşatmak konulu belgesel çekimi yapılabilir. İşte bunu halkımıza göstermek ve anlatmamız gerekiyor” dedi.

Vali Cirit, ziyaretin sonunda Kılıç’a, üzerinde Artvin’i tanıtan fotoğrafların bulunduğu plaket takdim etti.

Vali Cirit Doğada Hayatta Kalma Uzmanı Kılıç'ı Kabul Etti-3

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi