TOKAT' lı ACAR’dan Büyük Hedefler

Tokat Sanayici, Yönetici ve İşadamları Derneği (TOSİAD), olağan kongre öncesi Biz Cevahir Otel’de bir araya geldi. TOSİAD Başkanlığına adaylığını ilan eden işadamı Mustafa Acar, ekibiyle kahvaltılı bir toplantı yaparak hedefleri konusunda bilgi verdi.

TOKAT' lı ACAR’dan Büyük Hedefler
TOKAT' lı ACAR’dan Büyük Hedefler Hayrettin Yavuz

 

Takım ruhuyla hareket ederek çalışacaklarını ifade eden Mustafa Acar, Tokatlı işadamlarını buluşturan TOSİAD’ın kurumsal yapısını güçlendirmenin birinci hedefleri olduğunu vurguladı.

Acar sözlerini şöyle sürdürdü: “Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığını yaptığım ACAR Group, 34 yıllık bir geçmişe sahip, özünde bir aile şirketi. Fakat, işleyiş açısından bir kurumsal yapıya sahip. Ben kurumsallığın gücüne çok inanan bir kardeşiniz olarak aynı kurumsallığı bu dernek yönetiminde de hep birlikte sürdürmeyi hedefliyorum. Dernek olarak burslar vermek, kumanya dağıtmak, seyahatler düzenlemek gibi klasik faaliyetlerimiz elbette olacaktır ama asıl amacımız Tokatlı sanayici işadamı ve yöneticilerimizi kalkındırmak olacaktır. Tabii ki Tokatımıza da fayda sağlayacağız ama biz kendimize fayda sağlayamazsak Tokatımıza fayda sağlayamayız.”

TOSİAD’ın yeni dönemde, klasik geziler, davetler, bağışlar vs gibi yöntemlerden ziyade, giderlerini kendi kaynaklarından karşılayacağına da değinen Mustafa Acar, “Derneğimiz, tek başına birkaç işadamımıza veya bir siyasi partiye bağımlı olmayacak. Genele hitap ederek, her görüşten, her mezhepten ve her türlü yaşam tarzına sahip Tokatlıların tamamına hitap edecek. Bu farklılıklar bize ayrılık değil, zenginlik katacak. Farklı notaların birleşmesinden doğan, kulağa hoş gelen bir müzik gibi ahenk sağlayacak” dedi.

Derneğin gönüllü üyelerin yanı sıra,  profesyonel kişiler tarafından yönetileceğini belirten Mustafa Acar İstanbul’da merkezi bir yerde, TOSİAD’a yakışır bir binaya sahip olmalarının da öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Hedefleri arasında TOSİAD Akademi’yi kurmak olduğunu da söyleyen Acar, bu akademinin faaliyetlerinin, Tokatlı şirketler başta olmak üzere, finansçı olmayanlar için finans eğitimi, zor müşteri ile baş etme yolları, diksiyon eğitimi, aile şirketlerinde kurumsal yönetim nasıl olmalı gibi konularda yoğunlaşacağını da sözlerine ekledi.

İlk etapta internetten yayın yapacak olan TOSİAD TV adlı bir televizyon kanalı kurmayı hedeflediklerini de belirten Mustafa Acar, “Bu televizyonumuzla, bölgemizin sanayici ve işadamlarıyla birlikte yöremizde yetişen ve satılan ürünleri Türkiye’ye tanıtacak, buradan sağlayacağımız gelirlerle, başta dernek masraflarımızı karşılayacak olup, kalan rakamlarla sanayici, yönetici ve işadamlarımızın sesi olacak, onları tanıtacak ve iş yapmalarına olanak sağlayacağız” dedi.

Henüz yurtdışına açılmayan Tokatlı firmaları yurtdışına açmak için girişimlerde bulunacaklarını da kaydeden Acar, bununla ilgili komiteler kurup (Hizmet komitesi, bilişim komitesi, inşaat ve tekstil komiteleri vb.) komiteleri aktif çalıştırarak networking oluşturulmasına olanak sağlayacaklarını da ifade etti.

“Tokatımızı ve Tokatlımızı geliştirmek ve kalkındırmak bu derneğin birinci önceliğidir. Bununda en önemli yolu, harcayacağımız paranın kendi içimizde dönmesine gayret sarf etmektir. Öncelikle Tokatlılar’ın kendi içinde birbirlerinden alışveriş yapmalarını sağlayacağız. Bunu elbirliğiyle başaracağız inşallah” diyen Mustafa Acar sözlerini şöyle tamamladı.

“Feshane şenliklerini resmi bir şekilde üstlenip, Tokat günlerine profesyonelce imza atmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra işadamı, yönetici ve sanayicimizden gelen sorunları kayıt altına alıp, bunları çözmeye çalışacak bir kurul oluşturacağız. Laf ve dedikodulara kulağını tıkayıp itibar etmeyen, bunun yanında her türlü görüş, düşünce ve eleştirileri dinleyerek bunlara çözüm bulmaya çalışan bir yapıya bürünmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır. İki yılda bir yayınlanacak, herkesin birbiri içinde ticaret yapmasının yollarını açacak bir Tokatlılar Rehberi hazırlamak ve bu rehberi cd ve kitap formatlarında kullanıma sunacağız. Fahri hemşerilik sistemini hayata geçirerek, sanayicimizin bürokraside geçirdiği zaman kaybını aza indirecek, nüfuzu olan diğer yurdum insanlarını Fahri Tokatlı yapıp, onları onore ederek, Tokadımıza ve Tokatlımıza faydalar sağlamak ta hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ben bu sonuncusunu çok önemsiyorum, zira bütün işler ikili ilişkilerle yürüyor.”

Tokat Sanayici, Yönetici ve İşadamları Derneği 7 Haziran 2014 Cumartesi günü Biz Cevahir Otel’de yapılacak.

- Kaynak: http://www.bizimbakis.com/index.php?haber=660#sthash.3IjlixT0.dpuf

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi