CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, partisinin TBMM grup salonuna girişte bir kişi tarafından yumruklu saldırıda bulunuldu. Saldırı sırasında Kılıçdaroğlu'nun gözlüğü yere düştüğü belirtildi.

"Bizden biri değil"

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile merhabalaştık. O anda saldırı gerçekleşti. Bizden biri değil" dedi.

Saldırgan emniyete götürüldü

Kılıçdaroğlu'na yumruk atan saldırgan, polis eşliğinde TBMM idare amirliğine götürüldü.

İşte saldırganın kimliği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumruklu saldırıda bulunan kişinin kimliğinin O.Ö. olduğu belirtildi. O.Ö.'nün, polise verdiği ilk ifadesinde Alperen Ocakları'na üye olduğunu ve Erzurumlu olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

CHP grubunda partililere seslenen Kılıçdaroğlu, "Herkesi sükunete davet ediyorum. Bu CHP liderine yapılan ilk saldırı değil. İsmet İnönü'ye de saldırılar yapıldı. Ama bir tek hedefimiz var. Bu ülkeye sağlıklı bir demokrasi ya getireceğiz ya getireceğiz. Biz kimsenin önünde diz çökmemiş bir gelenekten geliyoruz. Sen yumruk atacaksın biz geri adım mı atacağız. Asla inançlarımızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.