Çiçeği burnunda başkan zaferi kavurma pilav ile kutladı

Çiçeği burnunda Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan seçimden sonra Borçka halkına 2 büyük baş hayvan keserek belediye meydanında kavurma ve pilav ikramında bulundu

Çiçeği burnunda başkan zaferi kavurma pilav ile kutladı
Çiçeği burnunda başkan zaferi kavurma pilav ile kutladı Hayrettin Yavuz


Borçka Belediye binası önündeki parkta verilen yemek ziyafetinde Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, yeni Belediye Başkanı Aslan Atan, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Edisan, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, Daire Müdürleri, siyasi parti mensupları ve çok sayıda Borçka halkı katıldı.

Verilen yemek ziyafetinden sonra açıklamalarda bulunan yeni Belediye Başkanı Aslan Atan; “Yaklaşık 4 aylık sürede güzel bir seçim kampanyası oldu. Kardeşlik havası içerisinde hiç bir sıkıntıya mail vermeden güzel seviyeli bir şekilde seçim yarışması oldu, mutlaka tabi adı seçim olunca bir kişi kazanacaktı bir taraf oda bize nasip oldu.

30 Mart seçimlerinde biz galibiyetle seçimi tamamladık. Seçimlerden sonra tabi Borçka insanı bu seçimlerde bize büyük ölçüde büyük bir teveccühe oldu onlarla biz seçimlerden sonrada birlikte olmak istedik böyle bir güzel yemek organizasyonuyla onlarla tekrar bir araya geldik; sevincimizi bir kez daha paylaştık.

Tabi biz aşağı yukarı bu sonucu bekliyorduk. Nerdeyse biz oyumuzu rakamsal olarak tutturduk, diyebilirim, küçük bir aksama oldu onu da mevsim şartlarına bağlıyoruz. Çünkü 30 Mart günü biliyorsunuz çok karlı bir havaya denk geldi özellikle köylerde yoğun kar yağışı nedeniyle bazı vatandaşlarımız sandığa gelemedi.

Tabi şunu özellikle belirtmek istiyorum bütün bize teveccüh gösteren seçmenlerimize çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Tabi çok oy almak demek aynı zamanda büyük beklentilerinde olması demek. Borçkalı insanında teveccühüyle birlikte çok önemli yükü omuzlarımıza almış bulunuyoruz. İnşallah bu prosedür işini de tamamladıktan sonra işimize soyunacağız. Tabi özellikle imar alt yapı ve su bizim önceliğimiz öncelikle Borçka insanı çeşmeden sağlıklı su içmek istiyor su işine bakacağız. 

AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk yaptığı açıklamada; “AK Parti İlçe Başkanı ve teşkilatımızın bütün kademelerinde bulunan Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partimizin bütün kademesi ve fertleri seçimi kazanacağımıza inanmıştık. Biz de bu inancımızı seçmenlerimize yansıttık, seçmenlerimiz de aslında bize yansıttı. Bu yansıtma sonucunda hiç bir zaman için biz kaybedeceğiz kuşkusu hiç taşımadık her zaman biz dedik ki hem belediyeyi alacağız, güçlü ezici bir farkla alacağız dedik. Hem de il encümenlikte de iki sıfır yapacağız dedik. Şimdiden başarılar diliyorum, Mevla’m utandırmasın, Borçka’mıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Herkese katkı veren encümen profilinde değerli kardeşlerim burada bir çoğu, belki burada olmayabilir ama inananın o kadar güzel bir profil çizildi oluşturuldu ki bunun karşısında kimsenin durması mümkün değildi. Biz bu şablonda gördükten sonra biz halkımızı da bu inancı bu güveni verdik. Onlarda bizleri mahcup etmedi gerçekten Borçka’mıza çok teşekkür ediyoruz.

Halkımıza, bize oy verende vermeyende herkesin belediyesidir AK Parti değil, sadece geçen konuşmamda da aynı şekilde beyan etmiştim, gerçekten bizim AK Parti belediyesi olarak, belki AK Parti Belediyesi ama MHP’nin de CHP’nin de bütün herkesin partisinin bir belediyesi burası, artık onun için çok mutluyuz, Mevla’m daim etsin diliyorum” diyerek konuşmayı ve yemek ziyafeti sonlandırıldı.

Başkan adayının ikramlarına Borçka halkından yoğun katılım gerçekleşti. Zaman zaman kalabalığın kavurmalı pilav için uzun süre kuyrukta bekledikleri de gözlendi. Vatandaşlar kavurma pilavlı kutlamadan duydukları memnuniyetlerini de dile getirdiler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi