Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Mazbatasını Aldı

30 Mart yerel seçimlerinde AKP?den aday olan ve seçimi kazanan Mehmet Kocatepe mazbatasını aldı.

Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Mazbatasını Aldı
Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Mazbatasını Aldı Hayrettin Yavuz

Kocatepe Artvin adliyesine giderek Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Özcan Çakıroğlu’dan, mazbatasını aldı. Ak Parti Meclis üyeleri ise Merkez İlçe Seçim Kurulundan mazbatalarını tek tek aldılar.

Mazbatalarını alan Ak Partililer Artvin Adalet Sarayı önünde toplu bir fotoğraf çekindiler.  Mazbatasını alan Mehmet Kocatepe, Artvin Belediyesine giderek eski başkan Emin Özgün’den görevi devraldı. Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen devir teslim törenine üç dönem CHP’den Artvin Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Emin Özgün, 30 Mart yerel seçimlerinde Artvin Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Mehmet Kocatepe, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, CHP İl Başkanı Seçkin Kurt, Mehmet Kocatepe’nin eşi Hacer Kocatepe, babası Yaşar Kocatepe, Ak Partili ve CHP’li parti yöneticileri ve meclis üyeleri katıldı.

Mehmet Kocatepe, Artvin eski Belediye Başkanı Emin Özgün’e çiçek taktim ederek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Emin Özgün, başkanlık makamını devretmeden önce bir konuşma yaptı. Özgün yaptığı konuşmasında, “Ben üç dönemdir Artvin’in hizmetinde bulundum.  Sevgili Mehmet Kocatepe ile birlikte Artvin’de siyaset yaptım. Partilerimiz ayrı olabilir. Güzel bir seçim kampanyası yaşadık.  Kazanmanın nedenlerini, kaybetmenin nedenlerini, kazananlarda iyi irdeleyecek.  Kaybedenlerde iyi irdeleyecek. Bu bir hizmet yarışıdır sonuç çıkartmaktır. Ben Mehmet Kocatepe arkadaşımın iktidar partisinin belediye başkanı olarak Artvin’e iyi hizmetler yapacağı inancındayım bu konuda hiçbir endişem yok. Dün Kadir Abi beni aradı yarım saat görüştük bana iyi dileklerini söyledi bende kendisine Kadir Abi sen iyi bir insansın seçim sırasında sürçü lisan ettiysek kalbini kırmışsak kusura bakma, Artvin’den elimi çekmeyeceğim sende bunun takipçisi ol dedi. Bu konuda kimsenin meşguliyeti olmasın Artvin’e güçlü bir iktidar partisinin adayı hizmet edecek. Artvin’in buna ihtiyacı vardı.  Kim ne derse desin yalnız, şunu söyleyeyim ben Artvin’i terk etmeyeceğim. Buradan AKP’li arkadaşlara söylüyorum ben burayı Doğru Yolcu bir başkandan devraldım. Buradaki işçimin emekçimin kılına dokunursanız Artvin’i size zindan ederim, ben buraya geldiğim zaman bir kişin yerini değiştirdim. Tabi ki imar işleri müdürünün de değiştirebilirsiniz, muhasebe gibi üst yönetimleri değiştirebilirsiniz, onları da iktidar partisisiniz güçlüsünüz bir daireye verebilirisiniz.

O işe aldığım işçilerin hepsi evine çoluğuna, çocuğuna ekmek götürüyor buradan üstüne basa basa söylüyorum, sizler benim hepiniz benim dostlarımsınız, ben Mehmet Kocatepe’ye güveniyorum güçlü bir belediye başkanı olarak Artvin’e hizmet edecek. En ufak bir şüphem yok.

Duydum ki Artvin belediyesine müfettiş geliyormuş, üç ayda bir müfettiş geliyor. Ben Türkiye’de size borçsuz bir kuruş borcum olmayan esnafına, işçisine memuruna borcu olmayan bir belediye bırakıyorum.

Sonsuz başarılar diliyorum sizler bizim insanlarımızsınız siyasette farklı görüşlerin olması demokrasi gereğidir. Artvin’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

30 Mart seçimlerinde büyük bir zafer elde eden Mehmet Kocatepe ise yaptığı açıklamasında; “Öncelikle başkana teşekkür ediyorum bu şehre 15 yıl hizmet etti. Seçim döneminde başkanın söyledikleri dahil, hiç bir iftiranın ne muhatabı oldum ne sahibi oldum. Biz seçim öncesinde nasıl Emin Ağabey diyerek başladıysak öyle bitirdik.  Anlaşılan o ki bizimde duymadığımız bir takım çalkantılar yaşanıyor.  Emin Bey’de bundan muzdarip olmuş şunu söyleyeyim, belediyenin işçileri başta olmak üzere herkes benim kardeşimdir bunu başından beri söylemiştik. Ben personel daire başkanlığından geliyorum çalışmayan personel olmaz çalıştırılamayan personel olur. Bizde Allah’ın izniyle çalıştırırız. 

Artvin’de oyunu vereniyle vermeyeniyle, herkes bizim kardeşimizdir rozetimizi çıkardık bayrağımızı taktık bundan sonra bu rozet bizim belediye başkanlığı rozetimizdir. Partide budur hizmette budur, belediyede budur.

Ak Partili arkadaşlarım belediye çalışanı arkadaşlarım bundan sonra herkes bu şehrin iyiliğine çalışmak zorundadır. Her kim ideolojik davranırsa benim partimden de olsa gereğini yaparım.

Seçim oldubitti artık herkes bu şehrin vatandaşıdır, Mehmet Kocatepe’de bu şehirdeki herkesin belediye başkanıdır bu böyle biline. Artvin gerçekten Emin ellerde” diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından Emin Özgün, 15 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüttüğü makamdan ayrıldı.

Ardından Makam koltuğuna gecen Mehmet Kocatepe babasının elini öperek eşi ve babasıyla basın mensuplarına poz verdi.  Belediye Başkanlığı makamında basın mensupları ve partililere açıklama yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,   “Her şey bugün başlıyor. Artvin için yüreğimizde ki projelerimizi inşallah en kıs sürede başlatıyoruz. Göreve başlar başlamaz İstanbul Büyükşehir belediyesine yazı yazacağım. Genel Müdür seviyesinde teknik elemanları çağırıyorum. Belediyemizin teknik elemanları ile birlikte başta verdiğimiz sözlerin projeleri olmak üzere daha burada söylemediğimiz ama kentimizin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz birtakım teknik çalışmaları önümüzde ki hafta içinde başlatacağım. Laf değil icraatı başlatıyoruz hepimize hayırlı olsun. Sevginin saygının, nezaketin, insan onuruna değer vermenin önemini bu belediyede birlikte yaşayacağız. Tebessüm eden çalışanlar yüzü gülen insanlar şehri olmalı Artvin. Bizler bu kültürden geliyoruz.  Nezaketimiz inancımızdandırkişiliğimizdendir.  Sabrımız bu şehre olan hizmetimizden insanlarımıza olan meftumuzdandır. Bu sabır bize 5 yıl sonra bize daha büyük zaferleri getirecektir. Artvin’e geri göçün başlayacağı dönemlere yelken açacak günleri getirecek diye düşünüyoruz. Mülkte Allah’ın, malda Allah’ın makamda onun. Bizler sadece geçici olarak bu görevlere gelmiş insanlara hizmet etmeyi insanların en hayırlısı olmak amacıyla halkımızdan talep etmiş insanlarız. Bundan sonra herkesin özelliklede dışımızda ki insanların dükkânına kapısına gideceğiz. Gönüllerini alacağız. Mesele parti meselesi değil gönül meselesidir. Şimdi sözün bittiği icraatın başladığı yerdeyiz. Allah yağmuru da güneşi de bu şehrin tamamına veriyorsa bizde hizmeti herkese vereceğiz. Mümkün olduğunca adil olacağız. Korku dönemi bitmiştir bu bir şımarıklığa dönüşürse gereken yapılır. Herkes işini yapacak samimi çalışacak. İnşallah rabbim bize ve bizlere güvenen kardeşlerimizi mahcup etmez” dedi.

Arından ise Ak Parti il Başkanı Erkan Balta kısa bir açıklamada bulunarak, “Biz Mehmet Kocatepe’ye güvendik derdimiz Artvin’e bir şeyler kazandırmak, Artvin’i daha ileriye götürmekti partimiz teşkilatlarımızda Mehmet Kocatepe’yle bu mümkündür dedi. Biz Mehmet Kocatepe’ye güvendik. Kocatepe’ye Artvinli inandı. Artvinli Kocatepe’yle birlikte Ak Partiye Artvin’de 5 yıl kredi açtı.  15 yıl Artvin’e hizmet eden Emin Özgün’e müteşekkiriz. Artvin’e bir çivi çakan taş üstüne taş koyan kim varsa hepsine müteşekkiriz. Bunun için siyasi ayrım asla gözetmeyiz. Kendisi 15 yıllık belediye başkanlığından sonra bugün o makamı da bizlere bıraktı. Hissiyatını anlamak lazım, anlayışlı davranmak lazım. 

Biz seçim süreci başladığından bu güne kadar, Ak Parti siyasette başarılı olmak için ne tehdidi, ne şantajı ne ayak oyunlarını ne de iftirayı siyasi malzeme olarak kullanmamıştır. Bunlara maruz kaldığımız halde biz böyle bir şey yapmadık.  İğrenç iftiralarla karşılaştık. Ne bu iftiralarla atfedilenleri yaptık nede bu iftiralara karşılık verdik. Biz işimize odaklandık bunun dışında bir şey yapmadık. Karşı taraf bizim 10 milyon TL dağıttığımızı söylüyor. Cumhuriyet Halk Partisi en üst seviyede bunun nasıl oldu da kazanıldığının açıklamasını yapmış. Kim müfteridir, kim belden aşağıya vuruyor kim alçakça siyaset yapıyor? Bunu Artvin halkı görüyor. Belediyecilik anlamında yöneticilik anlamında kimseden alacağımız ders yoktur. Kimsede söyle yaparsanız takipçisiyiz şeklinde bize akıl hocalığı yapamaz. Biz belediyecilikte ülke yönetiminde dünyaya ders veren partinin mensuplarıyız. Mehmet Bey’de bunun herkademesinde görev yapmış. Şimdiye kadar ki yöneticilere de şimdi ki yöneticilere de ders verecek kabiliyettedir. Kimseden ders alacak değiliz.  Bizden biri hata yaparsa bunun hesabını zaten biz sorarız.  Ak Partililer iki gün bir saati geçmeyecek şekilde sevicini yaşadı. Bunu Ak Partinin siyasi ahlakına yakışır bir şekilde taşkınlık yapmadan edep içinde gerçekleştirdiler” ifadelerine yer verdi.

Ardından Ayağı kalkarak Mehmet Kocatepe’yi kutladı ve hayırlı görevler diledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi