Artvin yeni belediye başkanı Mehmet Kocatepe'den örnek davranış

Koltuğu devir almadan önce vatandaşa teşekkür ziyareti Çiçeği burnunda belediye başkanı koltuğunu teslim almadan önce örnek bir davranışa imza atarak seçim öncesi destek için ziyaret ettiği halka teşekkür ziyaretinde bulunuyor.

Artvin yeni belediye başkanı Mehmet Kocatepe'den örnek davranış
Artvin yeni belediye başkanı Mehmet Kocatepe'den örnek davranış Hayrettin Yavuz

30 Mart 2014 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Artvin Belediye Başkanlığını kazanan Ak Partili Mehmet Kocatepe, koltuğunu teslim almadan önce Artvin halkına

teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Belediye Başkanlığı makamına oturmadan önce destek talebi ile ziyaret ettiği Artvin halkına teşekkür ziyareti gerçekleştirmeden koltuğu devir almadı. Belediye Başkanlığını kazanan Mehmet Kocatepe, başkan olmadan önce seçmenlere başkan seçildiğinde seçmene teşekkür etmeden makama oturmayacağı sözünü tuttu.

Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından herkesin beklediği Artvin Belediye Başkanlığı devir teslim töreni bir türlü gerçekleştirilemedi. Vatandaş devir teslim töreninin neden geciktiğini merak ederlerken, gecikmeye ilişkin beklenen açıklamada Ak Parti’nin yeni seçilen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’den geldi. Mehmet Kocatepe, seçimden önce kendisine ve seçmene verdiği sözü tutmak için devir teslimin geciktiğini, önce seçmene teşekkür ziyareti gerçekleştirdiğini ve seçim öncesi desteğini almak için gittiği tüm kurum kuruluşlar ile esnaflara ziyaret ettiğini anlattı. İlçe seçim kurulunda henüz mazbataların da hazır olmadığından da bahseden çiçeği burnunda başkan Kocatepe, resmi belgeyi de eline almadan başkanlık koltuğuna oturmasının doğru olmadığını ve bunun için de mazbatanın da çıkması durumun da kısa süre içerisinde de devir teslim töreninin gerçekleştirileceğini de ifade etti.

Mehmet Kocatepe; “ Biz seçim çalışmaları sırasında seçmene ne söz verdiysek görev süremiz içerisinde bu sözleri Allah izin verirse gerçekleştirmek istiyoruz. Seçim çalışması sırasında Artvin’i baştan sona kadar dolaştık ve seçmenden destek istedik. Düşüncelerimizi ve hedeflerimizi Artvin halkına anlattık. Seçmenimizin büyük desteği ile de seçimi kazandık. Bize oy veren insanlarımıza teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bize oy vermemiş insanlarımıza yine teşekkür ediyoruz. Artvin halkı bizi büyük bir saygı içerisinde dinledi ve evlerini, işyerlerini bizlere açtılar. Bizde onların gösterdiği bu saygıdan ve de sevgiden dolayı onlara teşekkür etmeden belediye başkanlığı koltuğuna oturmayı arzulamadık. Şimdi mazbatalarında henüz çıkmadığı ortamda öncelikle halkımızı ziyaret edelim, dedik.Artvin halkına, esnafımıza ve tüm kamu kurum kuruluşlar ile STK’lara ziyaret gerçekleştirerek bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettik. Üstelik seçim öncesinde belediye encümenlerimiz ile birlikte ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımızı yine belediye encümenlerimiz ile ziyaret ettik. Biz seçimden seçime halkı hatırlamayacağız. Bulduğumuz her fırsatta da bu ziyaretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Belediye Başkanlığını kazanan Mehmet Kocatepe’nin teşekkür ziyaretlerinin bir müddet daha süreceği öğrenildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi