İstanbul'da üçüncü kez Kadir Topbaş

STANBUL - Radikal muhabiri Serkan Ocak, seçim sonuçlarını Ak Parti il binasında takip etti İstanbul'da seçimi AK Parti adayı Kadir Topbaş kazandı. CHP adayı Mustafa Sarıgül'e üstünlük sağlayan Topbaş geceyarısından sonra yaptığı konuşmada "AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Topbaş, "Bir demokrasi yarışını daha geride bıraktık. Kazanan demokrasi, kazanan İstanbul, kazanan Türkiye... Hayırlı olsun" dedi.

İstanbul'da üçüncü kez Kadir Topbaş
İstanbul'da üçüncü kez Kadir Topbaş Hayrettin Yavuz

Kadir Topbaş, Sültüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasında gece yarısı seçim konuşması yaptı. Salona eşi Özleyiş Topbaş ve oğlu Ömer Topbaş ile birlikte gelen Topbaş, "Bir demokrasi yarışını daha geride bıraktık. Kazanan Türkiye, kazanan demokrasi, kazanan İstanbul oldu” şeklinde konuştu. İstanbul'da 3.kez belediye başkalığı koltuğuna oturacağını hatırlatan Topbaş, “Bu sonuç şahsıma yeni bir sorumluluk yükledi. Böyle bir onuru yaşarken hizmetlerimizin ardı arkası kesilmeden sürdüreceğiz" dedi. "BİR YARIŞTI KAZANAN İSTANBUL OLDU" 
Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sandığın verdiği bir mesaj herkesin anlayacağı dilden ortaya çıktı. Milletimiz kendi iradesine ipotek konulmasına müsaade etmedi. Millete güvendik ve önlerine çıktık. Bir yarıştı ve kazanan İstanbul oldu. Bu süreç içerisinde maksadını aşan söylemler varsa bir takım olumsuzluklar varsa geride bırakmasını bilirsek beraberce bir aile, millet olarak nasıl ki Çanakkale'de omuz omuza destanlar yazdıysak yerel yönetimlerle de Türkiye'yi geleceğe taşıyabiliriz" 


"BÜYÜK BİR DERS VERDİLER" 


Herkesi sükunete davet eden Topbaş, "Zafer milletimizindir. Hizmet kalitemize destek verdiler ve devamlılığımızı istediler. Manipülasyon yapma adına başlatılan tüm çabaların nasıl bozulduğunu görecekler. Neler yaptıysak fayda vermedi, bu millet ezber bozdu diyecekler, kendilerine gelecekler. Bu sonuçlar itibariyle diğer siyasi partiler de kendilerine çeki düzen verecekler. Büyük bir ders verdiler. Umarım ki bütün siyasi partiler bir ders çıkartır" diye konuştu. 
 

NELER YAŞANDI?

Seçim sandıklarından sonra şu gelişmeler yaşandı: " Açılan ilk sandıklarda CHP adayı Mustafa Sarıgül önde görünüyordu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kağıthane Sanayi Mahallesi’nde bulunan CHP İstanbul İl Merkezi’nde basın mensuplarının sonuçları izleyip merkezlere bildirmesi için basın merkezi kuruldu. Yerli ve yabancı yazılı ve görsel medya mensupları İstanbul’un ilçelerinden gelecek oy sonuçlarını anında bağlı bulunduğu kuruluşlara aktaracak.

 

AK Parti'de erken kutlama

Radikal muhabiri Serkan Ocak, seçim sonuçlarını Ak Parti il binasında takip ediyor. Ocak'ın verdiği bilgilere göre sandıkların açılmaya başlamasıyla birlikte il binasına ilk gelenler arasında Kadir Topbaş ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce yer aldı. Partililer de yavaş yavaş il binasına gelmeye başladı. Basının da yoğun ilgisi var. Binanın bahçesinde canlı yayın araçları konuşlanmış durumda. Binadaki basın mensuplarının sayısı 200'den fazla. Binanın etrafında da geniş güvenlik önlemleri var. Polis barikatıyla binanın etrafı çevrilmiş, binaya girmek isteyen herkes tek tek aranıyor. Binanı içindeki büyük salonda konuşmanın yapılacağı kürsü ve ekranlar da ayarlanmış durumda.

Topbaş: "Çok çalıştık"

İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun bulunduğu binaya, oy kullanım süresi sona erdikten sonra Topbaş ve Güllüce geldi. Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Kadir Topbaş, girişte kısa bir açıklamada bulundu. Çok çalıştıklarını artık söz sırasının vatandaşlara geldiğini belirten Topbaş, "Millet için hayırlısı olur inşallah" dedi.

AK Parti'de erken kutlama

Ak Parti il binasında İstanbul için seçim sonuçları ekranlara yansıtıldı. Grafiğe göre Ak Parti adayi Kadir Topbaş, İstanbul'da yüzde 50 ile birinci görünürken, CHP'nin oyu ise yüzde 37'ydi. 
Sonuçların ekranlara yansıtılması ile birlikte Ak Partililerin de sevinci başladı. AK Parti'nin seçim müzikleri çalmaya başladı. Diğer taraftan CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda ise kafalar karışık. Cihan Haber Ajansından gelen verilere göre önde görünen CHP, Anadolu Ajansı verilerine göre ise geride görünüyorlar. Diğer yandan CHP kendi sonuçlarına göre ise önde görünüyor. Kısacası kutlama için henüz erken diyorlar.

İl merkezinde heyecan sürerken AK Parti İl Başkanı Babuşçu geldi ve şu açıklamayı yaptı: "Daha önce de biz manipülasyonlarla karşı karşıya geldik. Biz Recep Tayyip Erdoğan 'ın  Başbakanı'mızın teşkilat mensupları olarak, şu anda İstanbul'da seçim kurullarının çalıştığı tüm okullarda sayımın devam ettiği her noktada, okulda, katta, sandıkta sorumlu arkadaşlarımız üstlendikleri sorumluluğun farkında olarak bize sürekli sonuçları aktarıyorlar. O sonuçlardan elde ettiğimiz şu andaki verilerek göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş'ta ve Ak Parti ile devam ediyor. Son gülenin iyi güleceği anlayışla sukünetle sonuçları takip edeceğiz. Bu seçimin İstanbul açısından 2 kaybedeni var. Ak Parti karşısında oluşturulan cephe içinde yer alanların tamamı. CHP'nin adayı olarak ortaya çıkan ama bize göre o CHP'nin adayı olan Mustafa Sarıgül. Ak Parti karşısında yenilgiyi tadan Kılıçdaroğlu Genel Merkeze yürümüştü. Şimdi Mustafa Sarıgül'e de yenilgiyi tattırarak onu CHP genel merkezine gönderiyoruz. İstanbul'da 47-50 bandında sonucu paylaşmış olacağız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi