Artvin"de yerel seçimlerde Ak Parti Rüzgarı Esti

Artvin Merkez"de Mehmet Kocatepe, farkla kazandı Artvin’de yerel seçim sonuçları belli oldu. Artvin Merkez’de seçim sonuçları bir değişime neden oldu. Artvin’de 9 seçim bölgesinden 7’sini Ak Parti kazanırken, 2 seçim bölgesinde ise CHP kazandı.

Artvin
Artvin Hayrettin Yavuz

Seçimlerde Arhavi, Ardanuç ve Yusufeli ilçeleri olmak üzere 3 belediye başkanı koltuğunu korumayı

 başarırken, CHP elinde bulundurduğu Kemalpaşa Belde Belediyesi’ni az bir farkla da olsa korumayı başardı.

Artvin Merkez’de 3 dönem arka arkaya seçim kazanan CHP’li Emin Özgün bu sefer fark ile kaybederken, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı iken istifa ederek Artvin Belediye Başkan adayı olan Mehmet Kocatepe, farkla seçim kazanarak Artvin’in yeni belediye başkanı oldu.

 

 

 

 

 

Arhavi’de Coşkun Başkan ikinci kez kazandı

Arhavi ilçesinde resmi olmayan kesin sonuçlara göre de Ak Partili Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, seçimi galip kapattı. 2009 Yerel Seçimlerinde Arhavi ilçesini kazanan Hekimoğlu, en yakın takipçisine önemli bir miktarda fark atarak seçimi kazanarak ikinci dönemde belediye başkanı olmuş oldu.

 

 

Yıldırım Başkan koltuğunu kaybetmedi

Ardanuç ilçesinde ise CHP’nin zaferi ile sonuçlandı. CHP’nin 2004 yılındaki yerel seçimlerde Ardanuç Belediye Başkanı olan Yıldırım Demir, üst üste üçüncü kez Ardanuç Belediye Başkanı olarak CHP’nin Artvin’deki kaybetmeyen belediye başkanı oldu. Ardanuç ilçesinde CHP Yıldırım Demir ile 2066 oy alarak kazanırken Ak Parti 1526 oy aldı, MHP 89 oy alırken DP 20, BDP 3, BTP ise 1 oy aldı.

 

 

Borçka’da kale yıkıldı Ak Parti Aslan Atan ile güldü

Borçka ilçesinde ise Ak Parti büyük bir fark attı. İŞKUR İl Müdürü iken istifa ederek Borçka Belediye Başkan adayı olan Aslan Atan rakiplerine çok ciddi oranda fark atarak belediye başkanlığını kazandı. Borçka ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre Ak Parti Aslan Atan ile 3907 oy alırken, CHP Arif Solmaz ile 1810 oy, mevcut belediye başkanı MHP’li Oral Küçük ise 1435 oy alarak seçimi kaybetmiş oldu. Saadet Partisi ise bu ilçede 44 oy aldı. Bu sonuçlarla ilçenin yeni belediye başkanı Aslan Atan oldu.

 

 

 

 

Hopa’da Ak Parti kazandı

Hopa ilçesinde ise çok çekişmeli bir yarış yaşandı. Hopa ilçesinde Mevcut Belediye Başkanı CHP’li Turan Kasımoğlu, 2009 Yerel Seçimleri’nde ilçeyi ÖDP’li adaydan teslim almıştı. Kasımoğlu, bu sefer kılpayı seçim kaybetti. CHP’li Turan Kasımoğlu 4523 oy alırken, eski belediye başkanlarından HDP’li Yılmaz Topaloğlu ise 650 oy aldı. Ak Parti ise Nedim Cihan ile 4536 oy alarak seçimi kazandı. Bu ilçede seçim sonuçlarına itiraz var ve sandıklar yeniden sayılıyor.

Murgul İlçesinde Ak Parti kazandı

Ak Parti’nin bir başka kazandığı ilçe ise Murgul oldu. Murgul ilçesinde CHP’li Mehmet Yıldırım’ın adaylığının düşürülmesinin ardından CHP yarışa Levent Turan ile girdi. Bu ilçede Ak Parti Hasan Çavuş seçimi kazanırken, CHP seçimi kaybeden parti oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şavşat’ta Ak Parti kazandı

Şavşat ilçesinde ise zafer yine Ak Parti’nin oldu. Şavşat ilçesinde Ak Parti Ahmet Sinan Öztürk ile kazanan parti olurken, mevcut belediye başkanı Naci Köroğlu ise iki seçim sonrasında seçimi kaybetmiş oldu. Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın da ilçesi olan Şavşat’ta Ak Parti’nin yüzü gülmüş oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yusufeli’nde Eyüp Başkan yeniden

Yusufeli ilçesinde ise değişen bir şey olmadı. 2009 yılında o dönemki mevcut MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Sağlam’a karşı kazanan Eyüp Özdemir, rövanşı da vermedi. Ak Partili Belediye Başkanı Eyüp Özdemir, Yusufeli Belediyesi’ni yeniden kazanırken resmi olmayan sonuçlara göre Ak Parti 2040 oy alırken, 1410 oy ise MHP’li Yusuf Sağlam seçimi kaybeden kişi oldu.

 

 

 

 

 

 

Kemalpaşa kılpayı Ergül Akçiçek

Kemalpaşa Beldesi’nde ise kılpayı bir sonuç yaşandı. CHP’nin elinde bulundurduğu Kemalpaşa Belde Belediye Başkanlığı seçiminde CHP 1539 oy alarak Ergül Akçiçek seçimi kazanırken, Ak Parti 1440 oy alarak ikinci oldu. ÖDP ise bu beldede 156 oy alırken MHP 34 oy aldı.

Bu sonuçların ardından Ak Parti Artvin’de büyük bir oy patlaması yaşamış oldu. Yaşanan oy patlaması sonucunda işte kazanan belediye başkanları:

Artvin Merkez’in Yeni Başkanı Mehmet Kocatepe kimdir?

Artvin'e sporcu kimliğiyle bilinen Mehmet Kocatepe aday gösterildi. Artvin ili Yusufeli İlçesi Barhal Köyü’nde 1966 yılında dünyaya gelen Mehmet Kocatepe, şu an Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. 1966’da Artvin Yusufeli, Altıparmak (Barhal) köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, orta öğrenimi Bursa Süleyman Çelebi Lisesi’nde, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladıktan sonra; Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak “Bilim Uzmanı” unvanını aldı. Esnaf bir ailenin çocuğu olarak gıda ve tekstil üzerine 10 yıl ticaretle uğraştı. 1992’de öğretmenliğe başladı. 1996-2003 yılları arasında TBMM’de çalıştı.

2003-2009 yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Halen Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Ayrıca Sofya Uluslararası Spor Akademisi’nde spor yöneticiliği doktorası yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce ve Arapça biliyor.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir kimdir?

1970 yılında Ardanuç’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ardanuç’ta yüksek öğrenimini ise Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde 1992 yılında tamamladı.

1993 yılında Ardanuç Belediyesi’nde Veteriner Hekim olarak göreve başladı. 1995 yılında vatani görevimi kısa dönem olarak Bursa ve Ağrı’da yerine getirdikten sonra aynı görevine devam etti ve 11 yıllık çalışma hayatına 28 Mart 2004 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ardanuç Belediye Başkanlığı’na aday olması nedeniyle 25 Aralık 2003 tarihinde istifa ederek ayrıldı.

Bu zaman sürecinde Belediye Encümenliği, Tüm-Bel Sen İşyeri Temsilciliği ve Artvin Şube Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundu. Dışardan ortaokul ve lisede yabancı dil derslerine girdi. 40 dairelik Yıldırım Kent Konut Yapı Kooperatifinde kurucu ve başkan yardımcısı olarak görev aldı. 1 yıl boyunca Belediye Başkanı ile çalışması nedeniyle belediye ile ilgili deneyimlerini artırdı. Mesleği gereği Ardanuç’un tüm köylerini, yaylalarını, mezralarını ve buralarda yaşayan insanları birebir tanıma şansı oldu.

2004 Yerel Seçimlerinde kazandığı Belediye Başkanlığına devam etmekte. Evli ve 2 çocuk babası.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu kimdir?

12 Nisan 1963 tarihinde Arhavi’nin Cumhuriyet Mahallesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Arhavi’de tamamladıktan sonra; 1981 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme- Muhasebe bölümünü kazanarak, 1985 yılında mezun oldu.

Kamu hizmetine 1986 yılında Arhavi Malmüdürlüğü, Muhasebe servisinde başladı. Daha sonra Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu yükselme sınavlarını kazanarak sırasıyla; 1993 – 1997 yılları arasında Artvin-Yusufeli Malmüdürlüğü ve 1997 – 1999 yılları arasında Rize-Ardeşen Malmüdürlüğü, 1999 – 2001 yılları arasında Kars Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü ile 2001 – 2005 yılları arasında Giresun Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Son olarak; 2005 yılından itibaren 1 Aralık 2008 tarihine kadar Ankara da Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünde, İçişleri Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Maliye Bakanlığının emrinde toplam 23 yıl süren Kamu hizmetine 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerine katılabilmek için istifa ederek son verdi.

Arhavi Belediyesi çalışanı iken genç yaşta yaşamını yitiren bir babanın oğlu olarak; aynı kuruma anılan tarihte Belediye Başkanı seçildi. Hekimoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan kimdir?

1965 Artvin Borçka Atanoğlu Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladı. Daha sonra ailevi sebeplerden dolayı Artvin’e taşındı. Ortaokulu ve Liseyi Artvin’de tamamladı. 1983 yılında Fırat Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazandı. 1987 yılında Fırat Üniversitesi’nden mezun oldu. Birkaç yıl yurdun değişik yerlerinde öğretmenlik yaptıktan sonra 1990 yılında Artvin Borçka’ya tayin olarak geldi. 1990 yılından 2009 yılına kadar Artvin Borçka ilçesinde gerek ortaokulda gerekse de lisede idarecilik ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2009 yılında Borçka Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı oldu. 2009 seçimlerini çok az bir oy ile kaybetti. Daha sonra Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ardından Çayeli’nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttü. En son 2011 yılının 11.ayında Artvin Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü görevine atandı. Yaklaşık 18 ay Çalışma ve İŞKUR Müdürü olarak görev yaptı. 1 Aralık 2013 tarihinde Borçka ilçesi belediye başkanı adaylığı için görevinden istifa etti.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan kimdir?

Hopa Çavuşlu köyünde 1946 tarihinde doğdu. İlk-Orta öğretimi Çavuşlu ilköğretim okulunda ve liseyi Artvin’de bitirdikten sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi ışık mühendislik fakültesinde 1972′de inşaat mühendisi olarak mezun oldu. Cihan, 41 yıllık evli ve 3 çocuk babasıdır. İlk olarak ERG A.Ş.’ın Keban Gökçekaya Yüksek gerilimli enerji nakil işinde şantiye şefi olarak çalıştı. İstanbul Hopalılar derneğinin kurucu üyesi ve 2 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş kimdir?

10.07.1977 yılında Murgul’da doğdu. İlkokulu Murgul İlköğretim Okulunda, ortaokulu Murgul Lisesinde okuduktan sonra lise öğrenimini Trabzon Lisesi’nde tamamladı. 1993 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde başladığı üniversite eğitimini 1997 yılında tamamladı. Dokuz yıl özel sektörde yurdun değişik illerinde mesleğini icra ettikten sonra son yedi yılını memleketinde serbest inşaat mühendisi olarak icra etmiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Şavşat belediye başkanı Ahmet Sinan Öztürk kimdir?

1965 Şavşat doğumlu. İlk Orta ve lise Öğrenimini Artvin’de tamamladı. 1986 Yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü’nde göreve başladı. Bu arada Yurt Kur’a ait olan Gökyiğit Öğrenci Yurdu’nun kurucu müdürlüğünü yaptı. Daha sonra o zaman ki SSK Artvin İl Müdürlüğü’nde Muhasebeci olarak göreve başladı. Aralık 1992’de istifa ederek Şavşat’a yerleşti. 1993’den bu yana Şavşat’ta Mali Müşavirlik yapmakta. Ayrıca Artvin Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Disiplin Kurulu Başkanlığı, Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Öztürk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yusufeli belediye başkanı Eyüp Aytekin kimdir?

15.03.1964 te Yusufeli İlçesi Çıralı Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Çıralı köyünde okudu. Ortaokul ve Liseyi 1982 yılında Trabzon İmam Hatip Lisesinde tamamlayan Aytekin, 1982 yılında girdiği 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 1987 yılında bitirdi.

Öğretmenliğe Antalya Elmalı İmam Hatip Lisesinde başlayan AYTEKİN, 1991 yılında Yusufeli İmam Hatip Lisesine atandı. Aynı sene Mamak Yedek Subay Muhabere okulunda askerliğe başladı ve Iğdır Ticaret Lisesinde Yedek Subay Öğretmen olarak vatani görevini tamamladı. 1992-1994 yıllarında Yusufeli İmam Hatip Lisesinde görev yapan Aytekin, 1994-2003 yılları arasında da Yusufeli Çok Programlı Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 2003 yılında Artvin Lisesinde Müdür olarak atanan ve başarılı çalışmalar yapan AYTEKİN, 01.12.2008 tarihinde görevinden ayrılarak Ak Partiden 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimleri içi Yusufeli Belediye Başkan adayı oldu. Evli ve Ensar Burak, Sümeyye Erva ve Enes Bedir adlı üç çocuğu vardır.

Ç.P. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi