İMAMOĞLU VARSA SARIGÜL'E YER YOK

Partisinde kendisine muhalif olanları ötekileştirmesiyle tanınan CHP’nin Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, adaylığı aldığı ilk günlerde “bu ikili çok etkili” sloganına sarılmış meclis üyeliklerinin resmen belirlenmesinden sonra da sahada ‘tek adam’lığını ilan ederek Sarıgül'ü de yok saydı

İMAMOĞLU VARSA SARIGÜL'E YER YOK
İMAMOĞLU VARSA SARIGÜL'E YER YOK Hayrettin Yavuz

AKP, MHP, DSP, SP, HDP ve İşçi Partisi’nin kullandığı bütün seçim materyallerinde genel başkan, büyükşehir belediye başkan adayları, hatta meclis üyelerinin fotoğraflarına yer verilirken, CHP’nin özellikle afiş, flama ve pankartlarında sadece ilçe belediye başkan adayı İmamoğlu’nun fotoğraflarının kullanılması parti tabanında büyük rahatsızlık yarattı.

Sosyal medyadaki tepkileri de dikkate almayan İmamoğlu ve İlçe yöneticilerine sözlü tepkilerini defalarca dile getirdiklerini ifade eden CHP üyesi Kadir Usta ile Mehmet Selçuk Melek, tüm girişimlerinin sonuçsuz kalması karşısında basına açıklama yapma gereği duyduklarını söyledi.

“Bu seçim İmamoğlu'nun seçimi değil Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimidir”

Bir önceki dönem CHP Kadın Kolları Genel Başkan danışmanlığı yapan Kadir Usta, “Tüm yaşamım boyunca sosyal demokrat bir anlayışı yaşam felsefesi olarak benimsemiş, toplumdaki eşitsizlik ve adaletsizliklere karşı mücadele etmiş birisi olarak bugün de Cumhuriyet Halk Partisi’nin öncelikle İstanbul’da daha sonra tüm il ve ilçelerde yerel seçimlerden zaferle çıkmasını tüm kalbimle diliyorum” dedi. Usta, Sarıgül’ün Beylikdüzü’nde yok sayılması karşısında şunları söyledi:

 Bir CHP üyesi olarak yaşadığım Beylikdüzü'nde İstanbul adayımız sayın Mustafa Sarıgül'ün resim, afiş ya da posterlerine rastlamak neredeyse imkansız. Aynı zamanda Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yeteri kadar seçim tanıtımlarında görsellerine yer verilmemektedir. Bu konuyu dile getirdiğimde Beylikdüzü adayımız Ekrem İmamoğlu'na yakın isimler, "Sarıgül'e tepki var. Burada sadece Ekrem beyin resimlerini koyarak Beylikdüzü’nde daha yüksek oy alacağımızı düşünüyoruz. Sarıgül’ün resmini koyduğumuzda halktan tepki alıyoruz" ifadelerini kullanmışlardı.Sayın Sarıgül'ün bitmez enerjisi ile yaptığı seçim çalışmaları ve bugüne kadar gösterdiği başarılı belediyecilik tecrübesi her kesimden takdir toplamakta iken Beylikdüzü’nde Sarıgül'ün ötelenmesi, ikinci plana atılması hatta hiç yer verilmemesi CHP’ye büyük zarar veriyor. Unutulmamalıdır ki, Ankara’da Eski MHP adayı Mansur Yavaş girdiği yarışta CHP’yi temsil etmekte. Dolayısıyla kazanan da kaybeden de CHP olacaktır. İstanbul’da Sayın Sarıgül’ün zaferi yine CHP’nin zaferidir ya da mağlubiyetidir. Bundan hareketle Beylikdüzü’ndeki adayımız, ilçe yönetimi ve seçim faaliyetlerini yürüten arkadaşlar da bilmelidir ki bu seçim Ekrem İmamoğlu'nun seçimi değil, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimidir. Bu nedenle Genel Başkanımızın da, Mustafa Sarıgül'ün de seçim tanıtım görselleri en az Ekrem İmamoğlu'nunkiler kadar kullanılmalıdır. Aksi takdirde bu seçimi Beylikdüzü’nde CHP’nin değil de  Ekrem İmamoğlu'nun seçimi haline dönüştürmek, hem partililerimizi küstürecektir hem de oy verme aşamasında seçmenlerin kafasını karıştıracaktır. Her kim olursa olsun, partideki görevi her ne olursa olsun unutulmamalıdır ki partimizden ne daha büyüktür, ne de daha önemlidir. Adaya yakın isimlerin ve bazı ilçe yöneticilerinin,  "Sarıgül’den 10 bin oy fazla alacağız" söylemleri başta ben olmak üzere partililerimizi üzmekte ve küstürmektedir. Sayın Mustafa Sarıgül, Beylikdüzü’nde CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun rakibi değil aksine tarafı ve destekçisidir. Seçime 10 gün kala artık bu dengesizlik acilen düzeltilmelidir.

“Beylikdüzü’nde, Sarıgül’den 10 bin oy fazla alacağız”

 “Önce İstanbul Sonra İlçeler Bizim Olsun!” sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Beylikdüzü Eski İlçe Başkanı ve CHP Üyesi Mehmet Selçuk Melek, İstanbul’un 39 ilçesinden sadece Beylikdüzü’nde Sarıgül’ün resimlerinin seçim materyallerinde yer verilmemesini şiddetle kınıyorum dedi.  Selçuk Melek’in açıklaması şöyle:

CHP Beylikdüzü ilçesini, eski TDH Beylikdüzü ilçe başkanı olarak kınıyorum. CHP’den Mustafa Sarıgül’ün aday olmasından duyduğum mutluluğu anlatamam. Zira Beylikdüzü ilçesinde 8 aday adayının yarıştığı yapılan eğilim yoklamasında ilk 3’ün belirlendiği, belirlenenler sonucunda genel merkez tarafından Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına karar verildiği ve karardan sonra üstümüze düşen tebrik etme görevini ve bu süreçten sonra nasıl yardımcı olabileceğimizi dile getirdik. Bu süreçten sonra hiçbir aday adayıyla görüşülmedi ve herhangi bir destek talep edilmedi.  Herhalde belediye başkanlığını garanti görüyor. Ben Selçuk Melek olarak partimin tüm etkinliklerine elimden geldiği kadar katıldım. Beni üzen bir olaydan sonra katılmamaya başladım. 8 yıldır siyaset yaptığım, İBB belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül’ün, Beylikdüzü’nde giydirilmiş 10 araçta bir resminin bile olmayışı beni oldukça üzdü. Aradan 1 hafta geçti plazadaki bu ikili çok etkili bez afişinin kaldırıldığını gördüm. Bu olaylar doğrultusunda ilçe başkanı Yaşar Genç’i,  ilçe binasında ziyaret ettim. Başkana bu olaylardan bahsedince, “Bir dalgınlığımıza geldi” cümlesiyle geçiştirdi. Bu olayın çok yanlış olduğunu söyledim. Beylikdüzü’nde seçim kazanılırsa, Sarıgül rüzgarıyla kazanılacağını dile getirdim. Dışarıya çıktım, ilçe yönetiminden Ufuk İnan beyefendiyle karşılaştım. Aynı soruları Ufuk beye sordum oda bana “Beylikdüzü’nde, Sarıgül’den 10 bin oy fazla alacağız” dedi.  Tabii ben bunu gülerek karşıladım. Ondan sonra araç giydirmeleri ve bez afişlerle ilgili soru sorunca belirlemiş oldukları komisyon Sarıgül ile Ekrem İmamoğlu’nun yan yana resimleri olmaması konusunda karar vermişlermiş. Ama biz diyoruz ki, El ele, kol kola, omuz omuza, birleşe birleşe kazanacağız.

“CHP’liler, Büyükşehir’e oy vermeyecek mi ?”

Sosyal paylaşım sitesi facebooktaki kişisel hesabından ilk tepkiyi veren CHP Üyesi Barış Çağdaş Doğan, şu paylaşımda bulunmuştu:

 “Bazı abilerin keyfini bekleyecek değilim... Soruyorum; Beylikdüzü'nde neden Mustafa Sarıgül afişi hiç yok? Beylikdüzü'nde yaşayan CHP’liler, Büyükşehir’e oy vermeyecek mi ?”

Barış Çağdaş Doğan, CHP üyesi iken AKP’ye de üye olduğu gerekçesiyle üyeliği düşürülmüş ve CHP’ye yeniden başvuru yapmak zorunda kalmıştı. Doğan ayrıca, bilgisi dışında AKP’ye üye yapılmasını hazmedememiş ve konuyu mahkemeye taşımıştı. Dönemin İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yönetimi de, üyesine sahip çıkmayarak CHP tarihinde bir ilke imza atmıştı.

- See more at: http://www.bizimbakis.com/index.php?haber=637#sthash.aH0y1aLE.dpuf

www.bizimbakis.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi