Aslen Macahel'li olan Ordu'lu dede'den Başbakan'a hayır duası

Başbakan Erdoğan internetteki bu videoyu izleyince geceyarısı telefona sarıldı. 90 yaşındaki Mahmut Dede, internette en çok paylaşılanlar arasında yer alan videoda, Başbakan'a mektup yazdığını söylemişti. Erdoğan o dedeyi dün gecetelefonla aradığını açıkladı.

Aslen Macahel'li olan Ordu'lu dede'den Başbakan'a hayır duası
Aslen Macahel'li olan Ordu'lu dede'den Başbakan'a hayır duası Hayrettin Yavuz

Başbakan Erdoğan Ordu mitinginde o yaşlı amcayı aradığını ve dua istediğini açıkladı.

İşte Başbakan Erdoğan'ın o açıklaması:
"Ve alaykümselam...Çok güzel dualar ediyor. Gözleri görmüyor ama, Allah ondan razı olsun. Kızlarım dedi ki 'baba böyle bir şey var.' Saat gece 12'yi 20 geçiyor. Dedim ki arayacağım. Dediler ki 'bu saatten aranır mı, yaşlı amca şimdi yatmıştır.'

Dedim 'yok, ben arayacağım. Madem ki o bana böyle dualar ediyor, ben onu bu saatte aradığımda o kalkar' dedim. 12'yi 20 geçe aradım.

90 yaşında, her şeyi görmüş, ruhen, gönülden görmüş. 5 yavrusu var; bir erkek dört kız...'Nireden nireye' diyor. Ben diyorum ya, baktım o da aynısını söylüyor. Ordulu, Fatsa Kabakdağ Köyü'nden Mahmut Eraslan amca...Aradım, hal hatırını sordum; tabii bana hayır dualarını yaptı, ondan sonra yengemle de biraz konuştum. Ondan da hayır dualarını aldık.

Rabbim kendilerinden razı olsun, şifalar versin, uzun ömürler nasip etsin.

İşte birileri bize Pensilvanya'dan bize beddua ediyor, ama Mahmut amca gibi milyonlar da bize dua ediyor. Ben Mahmut amcayı bugüne kadar görmedim, o da beni görmedi ama gönüller konuşuyorgönüller. Myanmar'dan, Libya'dan, Mısır'dan, Sudan'dan, Suriye'den, Mekke'den, Medine'den, Afganistan'dan dualar var. Ey Pensilvanya, senin bedduaların bize gelmez, bize o dualar gelir. Bizim meselemiz millet, bayrak, vatan meselesi...Biz sizlere efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim farkımız bu...."
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi