Mustafa Sarıgül, Avcılar- Yeşilkent Mahallesi'nde toplanan coşkulu kalabalığa hitap etti.

Seçim çalışmalarına devam eden İBB adayı Mustafa Sarıgül, Avcılar CHP adayı Dr.Handan Toprak tarafından düzenlenen Yeşilkent mitinginde büyük şaşkınlık yaşadı.

Mustafa Sarıgül, Avcılar- Yeşilkent Mahallesi'nde toplanan coşkulu kalabalığa hitap etti.
Mustafa Sarıgül, Avcılar- Yeşilkent Mahallesi'nde toplanan coşkulu kalabalığa hitap etti. Hayrettin Yavuz

Avcılar’ın kırsal mahallesi olan Yeşilkent’te düzenlenen mitinge yediden yetmişe on binlerce vatandaşın katılması Sarıgül’ü çok duygulandırdı.

Konuşması zaman zaman halkın haykırdığı sloganlarla kesilen Sarıgül, yanında bulunanlara dönerek; “Bu iş bitmiş gerçek halkın gücü bu işte” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmalarına Avcılar’da düzenlenen mitinge katılarak devam etti. Avcılar adayı Dr. Handan Toprak tarafından Yeşilkent mahallesinde düzenlenen mitingteki çoşkulu kalabalığı gören Sarıgül, önce çok şaşırdı sonra çok duygulandı. 

Avcılar’ın en kırsal mahallelerinden biri olan Yeşilkent’te düzenlenen mitinge gelen Mustafa Sarıgül büyük şaşkınlık yaşadı. Yediden yetmişe on binlerce vatandaşın katılması Sarıgül’ü çok duygulandırdı. Konuşması sık sık halkın haykırdığı sloganlarla kesilen Sarıgül, bir ara yanındakilere dönerek şunları söyledi. “Bu iş bitmiş. Gerçek halk bu işte. İstanbul’un kırsal kesimlerinden bu desteği alıyorsak seçimi alıyoruz demek.”

Mustafa Sarıgül, uzun yıllardır imar sorunu yaşayan Yeşilkent halkına yönelik yaptığı konuşmada, sorunlarını 30 Mart’tan sonra çözecekleri sözünü verdi. “2o yıldır oturduğunuz yerlere imar vereceğiz diye sizi kandırıyorlar. Artık kandıramayacaklar. 30 Mart’ta Dr. Handan Toprak Avcılar’da, Sarıgül İstanbul Büyükşehir’de Belediye Başkanı olacak. Ondan sonra İstanbu’un ve Avcılar’ın sorunlarını tek tek çözeceğiz.” dedi.

 CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimlere 1 hafta kala provokasyon ortamı yaratmaya çalıştığını söyledi.

Sarıgül, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu geçen hafta yurttaşlarımızı uyarmıştı. Maalesef söyledikleri bugün gerçek olmaya başladı. Sayın Başbakan provokasyon ve kaos ortamı yaratmaya çalışıyor. Çünkü kaybedeceğini anladı. Bugün bir Suriye uçağı sınır ihlali gerekçesiyle düşürüldü. Mevcut iktidar barış istemiyor, savaş ortamından beslenerek ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak yurttaşlarımız bu oyuna gelmeyecek. Biz komşularıyla da barış içinde bir arada yaşayan bir Türkiye kuracağız" dedi.

Sarıgül, konuşmasında özetle şunları söyledi:

"20 yıldır İstanbul'u yönetenler yalan söyleyerek halkı kandırıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Topbaş, 5 yılda 400 km metro yapacağını söylüyor. Buradan kendisine soruyorum: 20 yılda 68 km metro yaptınız. 5 yılda nasıl 400 km metro yapacaksın? Halkı kandırmaktan vazgeç. Önce yönettiğin kentteki meydanları nasıl halka kapatırsın, onun hesabını ver. Sen önce Gezi'de ölen insanların, yaktığın çadırların hesabını ver. Atatürk Kültür Merkezi'ni halka kapattın, polis karakolu haline getirdin. 30 Mart akşamı orada bulunan emniyet mensuplarını kendi karakollarına göndereceğiz. AKM'yi yeniden yurttaşlarımızla buluşturacağız. İstanbul'un trafik sorunu çözümsüz değildir. Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesini doğru kullanırsanız, İstanbul'a yeter. 5 yıllık dönemde 60 milyar dolarlık bir bütçeden söz ediyorum.

Buradan AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'ya da sesleniyorum: Televizyon programına çıkıp "Bütçemiz 10 milyar dolar" diye yalanlar söyleme. Tabii sizi anlıyorum. 10 milyar doları kullanacaksınız, kalanını kutularınıza göndereceksiniz. Buna izin vermeyeceğiz. İstanbul'un kaynakları sizin kutularınızı doldurmayacak, İstanbul halkı için kullanılacak. Biz İstanbul'da "Ben yaptım, oldu" dönemini bitireceğiz. Halkın ve sivil toplum kuruluşlarının onaylamadığı hiçbir projeye imza atmayacağız".

Mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun yanı sıra CHP İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Süleyman Çelebi ve Mevlut Aslanoğlu da katıldı.

Mustafa Sarıgül konuşmasını bitirdikten sonra Avcılar CHP Belediye Başkan adayı Dr. Handan Toprak ile el ele tutuşarak mitinge katılan halkı selamladı. “Dr. Handan Toprak’ı size emanet ediyorum” diyerek alandan ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi