AK Parti İstanbul Birdaha-Mitingi 2014

Bizde oradaydık ( www.macahelgazetesi.com ) AK Parti, Yenikapı Meydanı'nda gerçekleştirdiği mitingle gövde gösterisi yaptı. Katılımın 2 milyon olduğu açıklandı.

AK Parti İstanbul Birdaha-Mitingi 2014
AK Parti İstanbul Birdaha-Mitingi 2014 Hayrettin Yavuz

Her yaptığı mitingde yüzbinleri toplayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, geçen hafta İzmir'de, dün de Ankara'da gövde gösterisi yapmıştı. Bugünİstanbul'da yapılan miting ise hem Ankara hem de İzmir'deki mitingleri gölgede bıraktı. 


AK Parti'nin İstanbul Yenikapı'daki 'Yeniden Milli İrade Mitingi' için bölgede sabah saatlerinde itibaren hareketlilik başladı. Yenikapı'daki miting alanı AK Partililer tarafından dolduruldu. Miting alanına giden yollarda partililer tarafından doldurdu. Miting alanı ve çevresi havadan görüntülendi. Katılımın 2 milyon olduğu açıklandı. 

'KILIÇDAROĞLU BAK BU MONTAJI NASIL YAPTIK?' 
Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek 'Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık, güzel mi, beğendin mi? Bir montaj da sen yap böyle. Varsın birileri bu muhteşem coşkuyu küçümsesin.' dedi. 

YENİKAPI'DA İLK KEZ 
Bugüne kadar mitinglerini Zeytinburnu'daki Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştiren AK Parti, bugün yapacağı “Yeniden Milli İrade Mitingi” başlıklı İstanbul mitingi için denize dolgu yapılarak inşa edilen Yenikapı Meydanı'nı seçti. AK Parti'nin İstanbulMitingi ile Yenikapı'da da ilk kez miting yapış oldu. 

5 METRE YÜKSEKLİĞİNDE PLATFORM 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını yapması için yerden yaklaşık 5 metre yükseklikte, iki tarafında, AK Parti'nin sembolü ampulün bulunduğu ve üzerinde “AK belediyeler mutlu insanlar” yazan dev pankartın ve dev ekranın bulunduğu bir platform oluşturuldu. 

Alanın değişik yerlerine, Mustafa Kemal Atatürk, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 39 ilçe

Belediye başkanlarının posterleri asıldı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi