Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, Projelerini Açıkladı

Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, “Artvin’i Marka Şehir Haline Getireceğiz” iddiasıyla hazırladığı projelerini Artvin halkı ile paylaştı.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, Projelerini Açıkladı
Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, Projelerini Açıkladı Hayrettin Yavuz

 

Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, Eski Dönem Milletvekilleri Ertekin Çolak ve Orhan Yıldız, Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hatice Ersöz, İl Genel Meclis Adayları, Belediye Meclis Adayları, Ak Parti İl ve İlçe Teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldılar. 

Erkan Balta:  Artvin´in sorunlarının çözümü için Ak Partiye Ak Parti: belediyeciliğine ihtiyaç vardır.

Toplantının açılış konuşmasını Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta yaparken, Balta konuşmasında; Artvin’de klasik belediyecilik anlayışının sona ereceğini ve Artvin halkının ilin sorunlarını biriktiren ve her probleme mazeret üreten anlayıştan kurtulacağını ileri sürdü. İl Başkanı Erkan Balta; “ Artvin Belediye Başkan adayımız Mehmet Kocatepe’nin Artvin proje tanıtım programında bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  

Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi anma günü Tarihe sığmayacak destanlara imza atarak bu vatanı bizlere armağan eden Şehitlerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. Yine ilk söz olarak bugüne kadar Artvin´imize hizmet etmiş Artvin için taş üstüne taş koyan kim varsa onlara da şükranlarımızı sunuyoruz ebedi hayata göçmüş olanlara Allahtan rahmet diliyorum.

Bu millete hizmet için yola çıkmış milletinin hizmetkarlığına talip olmuş ve 12 yıldır. Bu yoldan asla sapmamış bir partinin mensuplarıyız. 30 Mart 2014 tarihi Artvin için önemli bir tarihtir. Artvin artık klasik belediyecilik anlayışı ile sorunları çözülebilecek bir il değildir. Artvin artık sorunlarını biriktirmek her probleme bir mazeret üreten ve halkı uyutan anlayıştan kurtulmak istiyor. Artvinli Artvin´in bir yılını iki yılını üç yılını değil on yılını on beş yılını kayıp yıllar hanesine yazdıran zihniyetten kurtulmak istiyor.

Biz demagoji ve laf ebeliği ile siyaset yapmıyoruz. Biz iş ile icraat ile hizmet ile yatırım ile siyaset yapıyoruz. O yüzden bizi polemiklere çekemeyecekler biz İşimize bakacağız.

Artvin´in sorunlarının çözümü için Ak Partiye Ak Parti: belediyeciliğine ihtiyaç vardır. Bugün Artvin´in sorunlarına kalıcı ve hızlı çözümler getireceğinden ve Artvin’i yaşam standardı yüksek Marka bir şehir yapacağından hiç şüphemiz olmayan Mehmet Kocatepe’yle Artvinliye bize bir şans verin diyoruz. Artvin için geleceğiniz için kadınlarımız için yaşlılarımız için çocuklarımız için kendiniz için bu defa Ak Parti bu defa Mehmet KOCATEPE değil kendiniz için oy verin diyoruz. Artvin tek kanatlı kuş gibi ikinci kanadımda takın diyoruz” ifadelerini kullandı.

Kafkasör Buluşmaları yapacağız ve Dünya Liderlerini bu şehirde ağırlayacağız

Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ise konuşmasına duygu yüklü cümleler ile başladı. Yusufeli’nin Barhal Köyü’nde doğmuş ve okumak için dışarıya göç etmiş bir insan olarak bir gün doğup büyüdüğü memleketine Belediye Başkan adayı olarak hizmet vereceğini hayal ettiğini ve bu hayalinin gerçekleşiyor olmasının mutluluğunu yaşadığını söyledi. Artvin için artık projelerin konuşması gerektiğine inandığını vurgulayan Kocatepe, Artvin’i adına yakışır bir marka şehir haline getirebilmek için bu şehrin insanlarının hak ettikleri, arzuladıkları ve Türkiye’nin bir çok ilinde olan projeleri Artvin’e kazandıracaklarını söyledi. Projelerini tek tek kamuoyu ile paylaşan Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe, ilk projesinin Çoruh Park olduğunu ve Çoruh Park Arvtin’in Prestij Projesi Olacağını iddia etti. Kocatepe konuşmasının başlangıcında Artvin’i Davos haline getirecekleri iddiasını yineleyerek Kafkasör Buluşmaları adı altında toplantılar organize edeceklerini ve Dünya liderlerini bu şehirde ağırlayacaklarını ileri sürdü. Kocatepe bu bölümünde; “Artvin’in Davos olacağı iddiasını ortaya attığımızda bizi eleştirdiler. Ya ben Davos’u Rahmetli Özal’ın toplantılarına katıldığı zaman duymuştum. Görene kadar da Artvin’e benzetmemiştim. Değerli dostlar Artvin’in Davos’tan hiçbir farkı yoktur. Kafkasör’e otel yapıldığı zaman Dünya Belediyeler Birliği Başkanımız Kadir Topbaş aracılığıyla bu şehirde Kafkasör Buluşmaları şeklinde düzenlenecek toplantılar ili Kafkasör’ün adını tüm Dünya’ya duyurmuş olacağız. Belki birilerinin ufukları dar olsa da bu şehirde bir gün Dünya Liderlerini ağırlayacağız. Bunu yapmak zor değil ve bunu başaracağız. Ancak bu şehrin adına yakışır bir marka şehir haline gelmesi için yapmamız gereken işler var. İşte ilk projemiz Artvin Çoruh Park Projesidir. Şimdi Artvin’in Bugüne kadar Erzurum Hopa hattı üzerinden Artvin’den geçenler bir çoğu bir ilden geçtiklerini fark edemediler bile. Çünkü Artvin’in karşısından geçerken bir İlden geçildiğini fark ettirecek bir görüntü yoktu. DSİ’in esasen belediyelerin görev alanına giriyor olmasına rağmen Türkiye’de ilk defa böyle bir projeyi Artvin’de gerçekleştiriyor. Şu an bu projenin ihale edilen kısma yüzde 50 oranında tamamlanmış durumda. Tamamlanan kısımda Işıklı gösteri havuzu, Özürlüler için asansör kulesi, Çocuk oyun alanları, Fitness alanı, Bisiklet parkurları, Yürüyüş alanları, Anfi tiyatro alanı, Cafe, restaurant, Seyir terası, Mescit, Otopark gibi alanlar yer almaktadır.

Çoruh Park Artvin’in Prestij Projesi Olacaktır

Çoruh Parkın karşı tarafı yani Artvin tarafında Özel İdarenin Destek Hizmetleri müdürlüğünü ERG’den boşalacak alana taşıdıktan sonra Bu  alana tenis kortları basket sahası gibi spor alanları, İki köprü arasında üniversitenin önü boyunca yürüyüş ve bisiklet parkuru ve her iki yaka arasında Artvin’i sembolize eden Çoruh boyunca dizili olan tarihi asma köprüler yapılarak her iki yaka bütünlük arz edecek şekilde proje tamamlanacak.

Böylece Artvin’den geçenler modern ve planlı bir il merkezinden geçtiklerini fark edecekler. Şimdi soruyorum size, bu şehirden geçen insanlar Artvin’e geldiklerini bile anlamıyorlar. Ya bu şehre neden uğrasınlar. Bu şehre gelip geçenlerin uğraması için cazip hale getirdiniz mi? Biz işte şehrin girişinden buna başlayacağız” diye konuştu.

Artvin’e Yakışır Bir Şehir Girişi Yapacağız

Başkan Adayı Mehmet Kocatepe açıklamalarının devamında; Artvin’e yakışır bir şehir girişi yapacaklarını söylerken; “Artvin’i güzelleştirmeye girişten başlayacağız dedik ya. Artvin’den geçenler yeni vizyonu ile Artvin’i gördükten sonra Artvin’i gezeyim diyecekler. Tabi Artvin’e yakışmayan bir şehir girişi var şuanda. Karayolları ile işbirliğine girerek ihtiyaçlar doğrultusunda proje çalışması yapılmalı. Biz bu işbirliğini yapar ve projemizi uygularız. Köprü üzerindeki yaya kaldırımını köprü dışına veya üstüne alarak köprü üzeri trafiğini uygun hale getirmek gerekiyor. Eğer bu mümkün değilse ikinci bir köprü ile bu sorun çözülecek. Köprünün giriş noktasına bir kavşak yapacağız. Girişte bu şehrin sembolü haline gelmiş olan ve iftihar duyduğumuz Deriner Barajı’nın maketinin altından giriş çıkışlı iki yol ve Artvin Kalesini sembolize edecek şekilde bir giriş kapısı tasarlamaktayız. Yapacağız ve ilimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

“Burası Artvin Buradan Çıkış Yok lafı sanıyorum Artvin için söylenmiş!”

Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe; “Şehre Yeni Bir Giriş Kazandırıyoruz!” diyerek bu konudaki projesini de paylaştı.  Kocatepe; “ Artvin ulaşımında ki sorunların aslında temel sebebi giriş ve çıkışının tek noktadan olmasıdır. Siz hiç bu şehirde mesai bitiş saatlerinde Ziraat Bankası’ndan Bibak Kavşağı’na kadar geldiniz mi? Hadi çok abartmayalım, bir saat diyerek. Ama çoğu zaman yarım saate yakın bir sürede kısa bir güzergahı katedebiliyorsunuz. Bunu bu çağda kabul etmek mümkün mü? Neden mi oluyor. Bu şehrin girişi ile çıkışı aynı. Sanıyorum, “Burası Artvin Buradan Çıkış Yok!” sloganı özellikle şehrimize uyduğu içindir. Artık Artvin’e yeni bir giriş ve çıkış yolu gerekmektedir. Bunun için bizim projemiz: Sümbüllü viyadüğünden girerek, Hatila deresi ve Fıstıklı üzerinden Hastane virajına birleşecek Artvin’e yeni giriş için yol projesi Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanmış durumda. Yolun toplam uzunluğu 10,500 metre. Kısa zamanda Artvin şehir içi trafiğini rahatlatacak en önemli adım bu olacaktır. Çünkü artık Borçka Rize istikametinden gelen ve bu istikamete gidecek olanların büyük bölümü şehir trafiğine girmeden bu yolla gidebilecektir” şeklinde projesini tanıttı.

Eğitime Tam Destek Vereceğiz

Mehmet Kocatepe bir başka projesinin eğitimle ilgili olduğunu ifade ederken, eğitim konusunda ise “Eğitim noktasına da el atacağız. Bugüne kadar atılmamış ama biz el atacağız. Bunu baba parasıyla okuyanlar bilmez. Ben kendim çalışıp okudum. Bu yüzden kendi imkanları ile okuyan öğrencilerin hangi şartlarda okuduklarını biliyorum. STK’ları teşvik ederek gerek Artvinli ihtiyaçlı öğrencilere ve gerekse Artvin çalışmalar yapacağız.

-Şu ana kadar milletvekilimiz ve teşkilatımızın çalışmaları sonucu Artvin’de açılan vakıflar aracılığı ile 200 öğrenciye burs verilmekte. Öğrencilerin azami derecede ucuz taşınması konusunda paso verip farkını belediyeye karşılatarak büyük bir çözüm bulacağız. İhtiyaç sahibi öğrencileri tespit edip giyim kuşamı ve eğitim materyalleri sağlama konusunda destek olacağız ”dedi.

Şehir İçi Alternatif Yol Projesi

Artvin’e yeni bir şehir içi yol projesi düşündüklerini belirten Mehmet Kocatepe; “Bu şehre şehir içi alternatif bir yol projelendirmek gerekiyordu. Biz çalışmalarımızı yaptık ve projemizi ortaya koyduk. Çayağzı Mahallesi’nde Şimşek Mermer’in olduğu alandan yüzde on eğimle Balık Çiftliği oradan  Yazkent’in arkasından Metooroloji’ye 3 bin 800 metrelik bir yol yapacağız ve oradan Bin 700 metre Yol genişlemesi ile Hastaneye bağlanacak bir yol yapacağız. Cevizdibi, Ortamahalle ve Kültür evinden Sakıp Sabancı sokağa , Tarım İl Müdürlüğü gibi 3-4 noktaya birleşecek bir yol yapacağız ve trafiği rahatlatacağız” diye konuştu.

Teleferik Projesi birilerinin ekmeğinden pay kapmayacak aksine ekmeğe yeni ekmekler katacaktır

Bu şehre gelen öğrencilerin mutlak surette şehre girişlerini sağlamaları gerektiğine inandığını ifade eden Mehmet Kocatepe, ilin ve üniversitenin de ancak bu şekilde büyüyebileceğini ifade etti. Yapacakları Teleferik Projesi ile bu şehirdeki öğrencileri Seyitlerden Şehre taşımayı düşündüklerini ve bu yapacakları teleferik projesinin bu şehirdeki dolmuşçulara zarar verecek bir proje olmayacağını, bunu da ortaklıkla çözebileceklerini söyleyerek şehre gelen insanların araçlarını köprüde bırakmalarını, köprüye yapılacak otelde insanların konaklayacaklarını ve 200 araçlık otoparka araçlarını bırakanların şehre teleferik ve dolmuş aracılığıyla ulaşacaklarını ifade etti.

Bunun için hazırladıkları projeyi açıklayan Kocatepe; “Seyitlerden Köprübaşına, oradan da Efkar tepeye kadar proje. Proje çalışması tamam. -Proje kompleksi içinde köprübaşındaki istasyonun altına yapılacak 200 araçlık otopark. Artvin’e gelenler araçlarını burada bırakarak teleferik ve minibüsleri kullanarak Artvin’e çıkacak.

-Ayrıca proje içinde 4 yıldızlı bir otelde olacak. Şuanda teklif veren bir şirket var. Şu anda çalışmalara Özel idare üzerinden yürütülmekte Fakat Belediyeyi aldığımızda bunu biz gerçekleştireceğiz ”şeklinde konuştu.

“Yürüyen Merdiven Projesi Her yerde Varda Burada Neden Olmasın!”

Başkan adayı Mehmet Kocatepe, “Bir türkü Var Yemenimin Uçları, Çıkamam Yokuşları. Artvin’in yokuşlarını yok edemeyiz ama çıkışını kolaylaştırabiliriz” diyerek Varan İş Merkezi İle Gazi İlk Öğretim Arasına, Özel İdarenin Yanından Bakır İlk Öğretim Tarafına yapacakları yürüyen merdivenler yaparak bu şehrin insanlarını rahatlatacaklarını söyledi. Kocatepe, onlarca ilde olan yürüyen merdivenleri Artvin halkının da hak ettiğini belirterek bu şehirde de yürüyen merdivenlerin olacağını, belediyenin kasasında para olmasından ise insanların yaşam standartlarını yükseltmenin daha önemli olduğunu ifade etti.

Garip Guraba da Hastane’ye geldiğinde bir kap yemek yemesin mi?

Artvin Belediye Başkanı olduğunda herkesi düşüneceklerini söyleyen Başkan adayı Mehmet Kocatepe, kendisinin garip gurabanında, zenginin de öğrencinin de esnafından şehrülemini olacağını ileri sürdü. Başkan adayı Kocatepe; “ AŞ EVİ – ŞEVKAT EVİ – OTOPARK projemiz Artvin Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlarımızı rahatlatacak projedir. Bu şehre gelen insanların Artvin Devlet Hastanesi’nde neler çektiğini her pazartesi gerçekleştirdiğim ziyaretlerde görüyorum. Garip guraba hastaneye geldiğinde hastalardan daha çok sıkıntı yaşamaktadır. Bu yüzden istiyoruz ki Hastane’nin yanına öncelikle otopark yapalım 100 araçlık. Ardından 30 yataklı bir misafirhane ve Aş Evi yapalım. Şimdi soruyorum. Hastaneye gelen garip guraba aş evinde bir kap yemek yemesin mi? Lokantacı arkadaşlarım bu sizin bir kaybınız değil ki. Cebinde parası olmayan vatandaşım zaten sizin lokantanın önünden geçemiyor. Biz onlara bir kap yemek yedirsek dua alırız dua” şeklinde konuştu.

Şehir Merkezine Bin Araçlık Otopark Ve İkizkule

Artvin Şehir içerisinde ki otopark sıkıntısını çözebilmek için Artvin Lisesinin yerine üzerinde, Sinema salonu, Nikah Salonu, 20 civarında dükkan ve Artvin’in yeni sembolü olacak ikiz kule yapacaklarını belirten Kocatepe, böylelikle taşınacak olan Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’nin bulunduğu alanda belediyeye yeni gayrimenkuller ve otopark kazandıracaklarını ifade etti.

Mezbahane- Kurban Satış – Merkezi yapacağız, Hal ve Toptancılar Deposu Kuracağız

Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün’ün 2009 seçim vaadini Kalenin karşısında Mezbahane ve Kurban Satış yeri yapma sözü olduğunu hatırlatan Mehmet Kocatepe, bu sözü Özgün gerçekleştirmemiş olsa da kendilerinin kısa sürede bunu Eski köprübaşı mevkinin üzerindeki bölgeye kurarak gerçekleştireceklerini söyledi. Kocatepe ayrıca; “Hal ve  toptancı depoları yapacağız. Artvin halkının sağlıklı ve ucuz meyve sebzeye ulaşmasını sağlayacağız. Artvin esnafının en önemli ihtiyacı toptancı depoları kuracağız.

Zelosmanda mevkiindeki yeri Borçka tarafına doğru dolgu ile yeni saha oluşturulabilir veya karşı tarafta Fıstıklı köyünün altı değerlendirilebilir” diye konuştu.

Sağlıklı Yaşam Merkezi Ve Hamam bu şehrin hakkı değil mi?

Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Hamam kuracaklarını ileri süren Kocatepe, kuracakları bu merkez ve hamam ile ilgili de detay bilgiler verdi. Başkan adayı Kocatepe; “ 20 ye 10 metre Havuz, Buhar odası (Fin Hamamı ), Sauna, Spor odası, Türk hamamı (Çarşıya yakın haypet tarafına doğru bir yerde uygun olacaktır.  

Semt Konağımız olacak. Uygun mahallelerde Hanım Kardeşlerimiz için Meslek edindirme kursları, Sosyal Kültürel faaliyetler, Gün ve Nişan ve Kutlama programları, Hanımlar lokali, Yaşlılar hizmet evi, Engelliler lokali olacak. Sporcu Fabrikası kuracağız. 2 Bin 200 m2 üzerine 8 adet salondan oluşan bu proje 6. Aya kadar ihaleye çıkacak. Proje hazır. Yer tahsisi bekliyor.

Organize Sanayi Kuracağız

Hopa tüneli açılıyor. Karadeniz İran güzergahında bulunuyoruz. Artık bu şehirde en az 50 dükkanlık bir organize sanayiye ihtiyaç var. Bunun için ERG’nin boşaltacağı alanlarda veya Borçka tarafına doğru dolgu ile kazanılacak alanlarda bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Artvin temiz ve ucuz suya kavuşacak. Yüzde elli indirim yapacağız su fiyatında. Arhavi suyu kaç liradan içiyor ise Artvin’de o fiyattan içecektir

Artvin’in içme suyu noktasında Hatila Suyu’nun getirilmesi gündeme gelince sevindiklerini ancak belediye başkanının bu suyu getirme projesini kabul etmediğini duyunca da üzüldüklerini belirten Başkan adayı Kocatepe, kendilerinin döneminde bu suyun geleceğini ve halkın kaliteli, temiz ve ucuz bir uçma suyuna kavuşacağını söyledi. Kocatepe; “En temel ihtiyacımız su pahalı ve kalitesi sorunlu. Nisan yağmurları ile suyumuz bulunmaya başlıyor. Çoruhun suyunu orta mahalleye kadar veriyoruz. DSİ proje yapıldı. 53 Bin nüfuslu bir şehre göre proje yapıldı. 230 lt/sn proje debisi, Hatila’dan Katrevan’a 33 kilometre isale hattı. Tahmini proje bedeli 40 Milyon Lira. Şunu iddia ediyoruz. Artvin temiz ve ucuz suya kavuşacak. Yüzde elli indirim yapacağız su fiyatında. Arhavi suyu kaç liradan içiyor ise Artvin’de o fiyattan içecektir” şeklinde konuştu.

Park ve Sosyal Alan Projeleri uygulayacağız

Mehmet Kocatepe; “İlk parkımızı yetiştirme yurdunun virajında sağ taraftaki kamu arazisi olan boş alana yapacağız. İleriye doğru inşallah seyir terasları, çocuk parkları, ağaçlandırma ve çiçeklendirme ile her mahalleye bir park kazandıracağız ”dedi.

Kafkasör’ü altından daha değerli yapacağız

Ak Parti Adayı Mehmet Kocatepe; Kafkasör’e gerçekleştirecekleri projeyle bu bölgeyi Altından daha değerli hale getireceklerinin sözünü verdi. Artvin halkının maden ile ilgili hassasiyetine katıldıklarını ve Artvin’e zarar verecek maden projesine karşı çıkacaklarını bir kez daha vurguladı. Başkan adayı Mehmet Kocatepe; “ Kafkasör’ü değerli hale getirmemiz lazım. Bu haliyle değil Davos haliyle daha güzel ve ilimizin markası olacaktır. İddia ediyorum Artvin Kafkasör ile Dünya’ca tanınan bir il olacak. Bakın buraya 118 yataklı otel, Kafkasör arenası bir anfi tiyatro olarak dizayn edilecek ve 12 ay hizmet verecek ve de içerisinde 12 ay etkinlik yapılacak. Ayrıca Engelliler milli takımları ve eğitim merkezi kurulacak. 3. Lig takımlarına kamp yapabilecekleri yer haline getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Kocatepe’nin diğer projeleri

Mehmet Kocatepe diğer projelerini ise açıklarken; “ Şu an Özel idare Destek Hizmetlerinin üzerindeki kayadan Kent parkla bütünleşen müthiş bir şelale çalışmamız olacak. Şelalenin döküldüğü yerde spor alanları park düzenlemeleri ile muhteşem bir şehir girişi sağlanıyor.

Dere Mahallesi- Atatepe- Alabalık Çiftliği Yolu yapılacak

-Dere mahallesi yol standardını yükseltiyoruz, destekliyoruz, sanat yapıları ile destekliyoruz.

-Dere mahallesinden Ata tepeye doğru( Gökyiğit oğulları mahallesi üzerinden Atatepe’ye oradan balık çiftliğine)

- İskebeye Eğitim Kampüsü Yapılıyor

-Artvin’imizde Şehir planlama eksikliği var. Her mahalle kendi içerisinde cazibe merkezi olacak. Bunlardan birisi eğitim, diğeri kamu kurumları veya semt konağı ile gerçekleşecek.

Ramazan Etkinlikleri bu şehirde olacak! Ramazan topu yeniden atılacak!

Ramazan etkinlikleri, İftar çadırları ve iftar programlarımız, Ramazan eğlencelerimiz olacak. İftar topu yeniden atılacak.

TOKİ konutları yapılacak. Bu şehirde garip guraba da kira öder gibi ev sahibi olacak.

Alayın taşınması artık bir süreç meselesi. Savunma bir hafta önce buradaydı. Alayın taşınmasına yer gösterilmesi durumunda sıcak bakıyor. Oradan boşalacak alana 500 konutluk projeyle dar ve orta gelirli kesimi ev sahibi yapacağız. Bu şehirde ev fiyatları da kira fiyatları da düşecek. Hiç kimse kusura bakmasın bu şehri ancak böyle büyütürüz ” dedi. 

Bu şehrin delisine de dirisine de sahip çıkacağız

Mehmet Kocatepe son projesi olarak Cenaze Hizmetleri kısmını açıkladı. Kocatepe, Artvin’in yaşamanın da ölmenin de zor olduğunu söyleyerek bu şehrin delisine de, dirisine de sahip çıkacaklarının altını çizdi. Başkan adayı Kocatepe, insanların cenazelerini evlerinden alınıp, yıkanıp, mezarlığa götürülüp, mezarlarının kazınıp, defin işlemlerinin yapılacağını ve bununla da yetinmeyerek pidesini de Artvin Belediyesi’nin ikram edeceğini belirterek bunu başka illerdeki insanlar hak ediyor ise Artvin halkının da hak ettiğini ifade etti. Kocatepe, proje tanıtım toplantısına katılanlara teşekkür ederek 30 Mart akşamı düğünlerinin olduğunu ve Artvin’de artık koltukta oturarak “Biz Artvin’e sevdalıyız” döneminin bittiğini proje üretim, yatırım ve hizmet döneminin başlayacağını söyleyerek toplantıya son verdi.

Toplantı sonrasında Mehmet Kocatepe, belediye meclis adayları, il genel meclis adayları, il yönetimi ve eski milletvekilleri ile birlikte toplantıya katılanları selamlayarak 30 Mart’ta bütün bu hizmetleri yapabilmek için halktan destek beklediklerini söyledi.

Toplantı sonrasında vatandaşlar yağmur altında parti binasına kadar İnönü caddesi boyunca yürüyerek adeta gövde gösterisinde bulundular. 

 
Serhad Artvin Gazetesi 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi