Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün ve
 AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Bir Araya Geldi

Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün meydan okudu. Kendisini ziyaret eden iktidar Partisi Adayı Mehmet Kocatepe’ye; “Ben iktidar partisi olsam, Emin Özgün değil 15 sene 250 sene belediye başkanlığı bile yapmış olsa ona seçim kazandırmam. Size seçim kazanmak için sağlam bir tüyo veriyorum. Seçime 20 gün var, Artvin’de 1000 kişiye iş verin seçimi kazanın. Artvin’de seçimi kazanmak bu kadar kolay. Bu kentin tek bir sorunu var işsizlik. Gel Kocatepe seninle elele verelim. Bu işsizlik sorunu çözelim. Seninle 1000 gencimize iş vereceğimiz bir proje geliştirelim” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün ve
 AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Bir Araya Geldi
Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün ve
 AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Bir Araya Geldi Hayrettin Yavuz

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Artvin Belediye Başkanı ve CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Dr. Emin Özgün’ü bugün makamında ziyaret etti.

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen ziyarete Mehmet Kocatepe’ye birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclisi Adayları katıldı. Karşılıklı esprilerin yapıldığı görüşme renkli geçti. Ziyarete Başkan Özgün’ün siyasi çıkışları damga vurdu. Başkan Özgün, Kocatepe’ye seçim kazanma tüyoları verdi.

İşte iki aday arasında şakayla karışık geçen o çarpıcı diyalogların tam metni:

Özgün “1000 Kişiye İş Verin Muayenehaneme Döneyim”

-Emin Özgün: Şuan Artvin’de bin kişiyi işe alın. Bin tane ailenin ıstırabı çilesi bitsin. Anneler babalar rahatlasın  benim çocuğumun işsizlik sorunu çözüldü diye. Bende gidiyim, muayenehanemde diş hekimliği yapayım. Bunda ne var. Siz iktidarsınız bin kişiye çok kolay iş verebilirsiniz.  Köy Hizmetleri’ne, Orman’a, TEDAŞ’a alım yapabilirsiniz. Seçime 20 gün var.

-Mehmet Kocatepe: Başkanım sizde biliyorsunuz ki öyle seçim öncesi işe alım yapılamıyor.

 

-Emin Özgün: Ama siz güçlü bir iktidarsınız. Güçlü bir başbakanımız var. Bakınız her gün buraya insanlar geliyor iş için. Eminim size de geliyordur. Sizin de zor durumda olduğunuzu biliyorum. Bakınız kimseyi suçlamıyorum. Seçimi kazanmanız için size yol gösteriyorum.

 

Kocatepe: “Sonra Bin Tane Düşmanınız Olur

-Mehmet Kocatepe: Sevgili başkanım dediğiniz gibi olmuyor. Sürdürülebilir bir şey yapmak gerekiyor. Seçimden önce bin kişi işe alırsınız, seçimden sonra gönderirsiniz, ondan sonra bin tane düşmanınız olur.

 

“AKP’li, MHP’li VE CHP’lileri İşe Aldın Dediler Çok Mutlu Oldum”

 

-Emin Özgün: Niye gönderiyorsunuz? Ben göndermeyin diyorum. Bakın Artvin Belediyesi’nde 300 kişi çalışıyor.150 kişinin çalışması gereken yerde 300 kişi çalışıyor. Allah’ıma çok şükür maaşlarını da zamanında ödüyorum. Ben bilmiyor muyum? Kamyonları kiralamayı 53 plakalı arabaları kiralayıp Özel İdare’de çalıştırmayı ben bilmiyor muyum Sayın Kocatepe? Bir kamyon bana şuan 10 bin Türk Lirası’na mal oluyorsa, özelleştirsem 3 bin Türk Lirası’na mal olduğunu ben bilmiyor muyum? Ama bunu yaptığımda kaç kişi işsiz kalacak. Kaç kişi ekmeğinden olacak. Ben bu belediyeyi aldığımda, belediyeye çimento vermiyorlardı. Şükür Allah’ıma şimdi öylemi. Sabah emekli olan kişi öğleden sonra tazminatı alıyor. Onun için ben hep derim Ak Parti’de bizim. MHP’de bizim. CHP’de bizim. Ben mitinglerde de aynı şeyleri söyledim. Bu gemi hepimizin. CHPliler hep derki bu bizim babamızın partisidir, amcamızın partisidir. Ben öyle demiyorum, benim babam Adalet Partiliydi. Cumhuriyet Halk Partisi benim düşünceme göre halkın partisi olmalı. Bütün partiler halkın partisi olmalı. Onun bunun partisi olmamalı. İnsanlar bu kapıdan girip benim önümde önlerini ilikleyip, beni işe alır mısın dememeli artık. İnsanların siyasi kimliklerine göre işe adam alınmamalı. En son 56 kişi almıştım ben birileri dedi ki, Ak Partilileri işe almış, birileri dedi ki MHP’lileri almış, birileri dedi ki CHP’lileri almış. Ben bu söylemlerden o kadar mutlu oldum ki. Birisine sordum dedim ki bana oy verdin mi? Verdim dedi. Ancak şunu biliyorum hayatı boyunca asla CHP’ye oy vermemiş. Peki bu sorun mu tabiki değil. Ben farklı düşünüyorum. Ayrıca insanları bu duruma düşürmemek lazım. Düşün ki temizlik işlerinde görevlendirmek üzere çöpçü alacaksınız. Bunun da sınavı olmalı. Nasıl ki fizik kitabını 100 kişi okuyor biri 10 alıyor biri 9 alıyor. Bu işlerinde bir sınavı olmalı temizlik işçisi olsa bile. Ondan sonra işe girebilmeli, İster Ak Partili olsun, İster MHPli olsun ister CHPli olsun. Siz öylemi zannediyorsunuz etrafımızdaki herkes AKP’li. Birçoğu iş aş için uğraşıyor. Başbakanımız diyor ya ‘ideolojiye düşünceye oy vermeyin, hizmete oy verin’. Halbuki partiler, ideolojileriyle, fikirleriyle, düşünceleriyle topluma mal olurlar. Niye böyle diyor başbakanımız. Çünkü ideoloji diye bir şey kalmadı.

 

Sizin de Bizimde İşe Girmek İçin Yanımızda Olanlar Var”

 

Bakıyorum ben işe girmek için bizim yanımızda olan, sizin yanınızda olan bir sürü insan var. Halbuki, farklı fikirler olmalı bu farklı fikirleri dövüştürmeden, hizmet etmeliyiz. Örneğin Kocatepe ile ben. Kocatepe Genel Müdür Muaviniydi ben Belediye Başkanlığı yapıyordum. Biz onunla Artvin’e hizmet ediyorduk. Ben onu arıyordum. Bir işimiz olunca sağolsun bize yardımcı oluyordu. Ben Milletvekilimiz İsrafil Kışla’yı en az kendi milletvekilim kadar arıyorum ve görüşüyoruz. Ben sizin huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum. Siyaseti bu mecraya getirmeliyiz. Herkes hayret ediyor, Mehmet Kocatepe ve Emin Özgün çok kaliteli ve seviyeli bir siyaset yapıyor diye.

 

Trabzon Siyasetine Artvin’den Ders

 

Geçenlerde Trabzon’da düzenlenen Artvinliler gecesine katıldım. Bir masada oturuyoruz. Yanımda Trabzonspor Başkanı, onun yanında Trabzon Belediye başkanı, onun yanında Faruk Nafiz Özak, onun yanında Ak Parti Milletvekili Safiye Selman, onun yanında Volkan Canalioğlu oturuyor. Ben hepsiyle konuşuyorum sohbet ediyorum, Faruk abi ile çok eskiden beri tanışırız ayrıca, yani o masada o siyasetçiler hiçbiri birbiriyle konuşmuyor. Nasıl gerginler, çok üzüldüm. Aynı masada 2 saat oturduk. Artvin’de şükür öyle şeyler yok elele vermişiz çalışıyoruz. Bu tablo tüm Türkiye’ye örnek olmalıdır.

 

 

Kocatepe: “Sonuna Kadar Böyle Gideceğiz, Elele

-Mehmet Kocatepe: Bir şey söyleyeyim, siyaset herkes yapar ama Artvin’de bir kalite var başkanım. Artvin’in kalitesi belli. İnşallah sonuna kadar da böyle birlik beraberlik kardeşlik ve dostluk ve sevgi içerisinde gideceğiz. Artvin bu duruşuyla bu tavrıyla başka illere gerçekten örnek oluyor.

 

-Emin Özgün: Ben kazanınca beni dövmeyeceksiniz değil mi?

-Mehmet Kocatepe: Biz biliyoruz ki seçimi biz kazanınca bugünde, yarında Emin abi bizim fahri başkanımız olur. Siz kazanırsanız biliyoruz ki, Emin bey bizi nerde olursa olsun kardeşi gibi görmeye devam eder. Netice de biz şunu iyi biliyoruz ki Emin bey de, bizde bu şehre hizmet ediyoruz.

 

Özgün: “Duruşunuzu Takdir Ediyorum

 

-Emin Özgün: Sizi takip ediyorum bu duruşunuzu takdir ediyorum. Teşekkür ediyorum.

-Mehmet Kocatepe: Gittiğimiz her yerde şunu söylüyorum, 5 yıllığına ateşten gömleği giymek için size yalvarıyoruz diyorum. Diyoruz ki yolu şöyle yapacağız, suyu şöyle yapacağız. İstediğimiz, yükü bizim sırtımıza verin. Böyle güzel giderken yolda sizinle beraber, yükü ben alacağım sen alacaksın diye kavga aramızda  ayıp olur. O yüzden bu seviyeyi hep birlikte sonuna kadar korumaya devam edeceğiz.

 

“Kadir Abi Derdi Ki”

 

-Emin Özgün: Kadir abi derdi ki ‘Artvin’de siyaset yapmak İstanbul’dan daha zor. Niye derdim Kadir abi? ‘Artvin İstanbul’dan büyük’ derdi bana. Artvin’in yüzölçümü İstanbul’dan büyük. Bakınız Arhavi’nin Salikvan Yaylası’nı düşünün oradan  Yusufeli’nin Olgunlar Yaylası’na 7 saatte gidiliyor. İstanbul’da trafik olmasın, en uzak yerine 1 saatte gidersiniz. Artvin’de 4 dil konuşuluyor. Yollar çok kırık, coğrafya zor. Yani Özel İdare’mizi düşünün. Bir kar yağıyor yol kapanıyor vatandaş istiyor ki yol hemen açılsın. Düşünün böylesine geniş bir coğrafyada aynı anda bütün köy yolların ulaşıma nasıl açacaksınız. Artvin’e 14 viraj ile çıkıyorsunuz. Kayak merkezi 1700 rakım belediye sınırlarında, şehrin girişi 150 rakım. Böyle bir şey başka şehirlerde yok. Eski valilerimizden Cengiz Aydoğdu’nun dediği gibi ‘ Türkiye’de bütün şehirler birbirine benzer Artvin sadece kendine benzer, Türkiye’de bütün şehirler yatay büyür Artvin dikey büyür’.

 

Formülümü Ciddiye Almıyorsunuz

 

Ben Artvin’de en çok işsizliği önemsiyorum bizim en büyük sorunumuz bu. Bunu derhal çözmeliyiz. Formülü veriyorum size ama siz ciddiye almıyorsunuz.

-Mehmet Kocatepe: Yok biz daha makul formül bulacağız işsizliği çözmek için. Bu formül çok makul bir formül değil.

 

Özgün: “Emin Özgün’e Seçim Kazandırırsam Şart Olsun

 

-Emin Özgün: Kocatepe ben bir şey söyleyeyim. Ben Artvin’de iktidar partisi olsam, ben Emin Özgün’e burada seçim kazandırırsam şart olsun. Bak benim partim iktidar partisi olsun, Emin Özgün’de aday olsun, ister 15 sene yapmış olsun ister 250 sene, öyle yalandan işte ben iktidar olunca, işte ben belediyeyi alınca bu iş öyle olmaz. Artvin Belediyesi denince farklı algılanıyor. Hopa Belediyesi neyse bende oyum. Artvin Belediyesi olunca herkes bizi büyükşehir belediye zannediyor. Bence öyle görmelerinde mahsur yok çünkü ben ilçe belediyelerine de yardım ediyorum araç gereç. Artvin Belediyesi 25 bin nüfuslu bir ilçe belediyesidir. Merkez ilçe belediyesiyiz biz. Buradaki sorunlar belli tek sorun var işsizlik. Bakın ben çok net söylüyorum.

 

Özgün, “Seçim Sonrası İçin Size İnanmazlar”, “Elinizdeki İktidar Silahını Kullanın”

 

-Mehmet Kocatepe: Bin kişiyi işe alın seçimi alın diyorsunuz.

-Emin Özgün: Bence belediyeyi alınca şu kadar kişiyi işe alacağım derseniz size kimse inanmaz. Ben insan psikolojisini iyi bilirim ben hekimim. İnanmazlar size. Bakın ben 15 senedir belediye başkanlığı yapıyorum benden önceki belediye başkanları döneminde alınan işçiler vardı, ben mesela kimsenin ekmeğiyle de oynamadım oynamamda. Kimsenin ekmeğiyle oynadın mı adamı vururlar. Bakın birkaç belediye başkanını vurdular bu sebeple. Niye biliyor musunuz, parti değişti, adamın ekmeğiyle oynadılar adam geldi makamda vurdu. Artvin’de ekmek zor. Onun için sizin elinizdeki silahlar iktidar olmak. Alın kardeşim sizde kurtarın bende. Hodri meydan size. Bin kişiyi işe alın. Çık yarın 3 tane de bakanını getir. Öyle seçimden sonra işe alacağım dedin mi o zaman daha zordur.

 

Erkan Balta Bana Proje Hırsızı Dedi”

“Erkan Balta Teleferiği Batum’a Yaptı Galiba, Batum’da Bir Teleferik Var”

“O Kadir Halvaşi’nin Projesidir

 

-Mehmet Kocatepe: Yani bunu size anlatmak bir şey ifade eder mi bilmiyorum.

-Emin Özgün : Estağfurullah.

-Mehmet Kocatepe:  Yapılacak iş şudur, biraz daha fazla yatırım yaparak, mali gücümüzü arttırmaktır.

-Emin Özgün: Bakın Yusufeli Belediyesi iktidar partisinin. Arhavi Belediyesi iktidar belediyesinin. Yusufeli Belediye Başkanı’na soruyorum, Eyüp borcun var mı? Var ama alacağım da var diyor. İktidar partisinin adamı olmak yetmez. Benim iktidar partisiyle ne sorunum var. Mersivan’a ilk teleskiyi Faruk Özak’tan aldım. Telesiyeji sen getirdin.15 yıllık yerel iktidar döneminde benim AKP ile hiçbir sorunum olmadı. Bir tek Erkan Balta. Nerede o gelmedi mi sizinle. Yok mu aranızda. Erkan Balta beni proje hırsızlığı ile suçladı teleferik konusunda. Artvin’e teleferik Kadir Halvaşi’nin projesiydi. Erkan Balta beni proje hırsızlığı ile suçladı. Ben teleferiği onlardan çalmışım. Erkan Balta’yı görünce soracağım. Teleferiği yapmışlarda, Kocatepe seni tenzih ederim, teleferiği Batum’a kaydırmışlar. Batum’da bir teleferik var sanırım onu yaptılar. Eskiden Batum’a bağlıymışız ya biz. Onun için sevgili Kocatepe bak artık halk bunlara inanmıyor. Bakın Arhavi Belediyesi’ni söylüyorum size. Borcu var.

 

Sot Belediyeye Dahil Edilirse Çöpünü Nereye Dökecek.

 

Çöp Tek Başına Emin Özgün’ün Çözebileceği Bir İş Değil, Çevre Bakanlığı 10 Yıldır Bizi Oyalıyor

 

Hani çöp sorunu Emin Özgün’ün sorunuydu, sevgili arkadaşlar bakın, karşıda Sot var. Sot’un çöp sorunu var. Sağolsun Orhan Yazıcı, huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum. Gece kaçak kaçak bizim çöp depolama alanımıza çöpleri döküyorlardı yakaladık. Dedim Orhan niye kaçak döküyorsunuz? Gel bu sorunu çözelim. Yok başka yer nereye dökelim. Şimdi Sotlular diyormuş ki biz belediye olacağız. Şimdi soruyorum hadi belediye oldu sot. Çöpünü nereye dökecek soruyorum?

 

“Çöpümüz Yakında Olur’a Taşınacak”

“Kocatepe Hizmetten Yana, Kocatepe’de Onu Gördüm”

“Bu İş Her Adamla Olmaz”

 

Demek ki bu bizim ortak sorunumuz bu tek başına Emin Özgün’ün sorunu değil, tek başına Emin Özgün’ün çözebileceği bir konu da değil. Artvin’de çöp sorununun çözülemeyişinin tek sorumlusu Çevre Bakanlığı’dır. 10 yıldır oyaladılar bizi. Bize siz belediyeler yapamıyorsunuz, bütün belediyeler, AKPli ve CHPli belediyeler. 10 yıldır yer bulamadılar. Ardanuç’ta buldular, Çevre Orman Bakanlığı  itiraz etti. Rize Fındıklı’da bulduk köylüler ayağa kalktı. Şimdi Erzurum Olur ilçesinde bir yer bulundu 100 km uzaklıkta. Allah nasip ederse oraya taşıyacağız. Onun için elele vereceğiz ben Mehmet Kocatepe’de onu gördüm kendisine teşekkür ediyorum. Kocatepe hizmetten yana birlikte. Mehmet Kocatepe’de başkan olsa bende olsam Artvin zarar görmez ben ona inanıyorum. Ben sonuç olarak konuyu bağlayım bu iş her adamla olmaz.

 

Kocatepe: “Kocatepe İle Olur Diyorsunuz”

 

-Mehmet Kocatepe: Ama Kocatepe ile olur diyorsunuz.

 

Özgün: “Kocatepe Seni Milletvekili Yapacağım”

 

-Emin Özgün: Seni milletvekili yapacağım. Bak sana bir şey söyleyeyim. Kocatepe seninle diyalog içerisinde çalışıyoruz. Benim karşımda seçim kaybedenlerin hepsi milletvekili oldu. Bak bir Orhan aday olamadı. Ertekin Çolak geldi o zaman. Seni oyacağım diyor bir şeyler diyor. Bu karşımda seçim kaybetti gitti milletvekili oldu. Sen milletvekili olsan Artvin’e daha faydalı olursun inan bana.

 

Kocatepe: “Emin Abi Sen Milletvekili Olmak İstemiyor Musun?

-Mehmet Kocatepe: Emin abi ben bir şey söyleyeyim sana. Sen milletvekili olmak istemiyor musun? Ben seni milletvekili yapayım.

-Emin Özgün: Yok.

-Mehmet Kocatepe: Gel seni milletvekili yapalım biz.

 

“Allah Beni Belediye Başkanı Olmak İçin Yaratmış”

 

-Emin Özgün: Bak dinle beni. Sevgili Kocatepe, Allah beni belediye başkanı olmak için yaratmış. Bu bir nasip kader işi. Seni de gözlemliyorum ben, sende bir milletvekili olma duruşu var. Sevgili Kocatepe milletvekili olmak farklı bir şey. Mesela İsrafil beyi kimse tanımıyordu bende tanımıyordum. Ben onu bir Artvinliler gecesinde tanıdım. Diğer milletvekillerimizi tenzih ederim ama en iyisi olmak zorunda. Gerek Kocatepe, gerek İsrafil Kışla ne zaman arasam telefonuma çıkmamazlık yapmadılar sağ olsunlar.

 

“Ak Partili Oltu Belediyesi’nin 40 Trilyon Borcu Var, Yutturamazsınız”

 

Mesela Erzurum’un Oltu belediyesi var, iktidar partisi belediyesi. Ne kadar borcu var biliyor musunuz tam 48 trilyon. Hiç birşey de yapmamış. Hocam dedim ne yaptınız, ‘kanalizasyon alt yapı yaptık’ dedi.

 

Yani iktidar partisi belediyeleri daha iyi daha çok şey yapar vs onu yutturamazsınız. İktidar partisi belediyeleri hepsi ağlıyorlar. Toplantıda biraraya geliyoruz, siz daha iyisiniz diyorlar. Ama sende Mehmet bir milletvekili edası var. Milletvekili olduğun zaman bana çok para göndereceğine inanıyorum belediyeye.

 

Kocatepe: “Belediyecilik Tamda Benim İşim Onun İçin Geldim. Damardan Damara Kan Vereceğim”

 

-Mehmet Kocatepe: Ben şunu söyleyeyim. Milletvekilliği daha çok merkezi idare, kan bankasına kan vermeye benzer. Oradan başka yerlere dağıtıyorlar. Ama belediye başkanlığı damardan damara kan vermek. Tamda benim yapacağım iş onun için geldim başkanım.

 

“Çevre Yollarını Yapacağız Diyorsunuz Yapın Arkadaş, ben Moskova Belediye Başkanı Değilim. Bunun İçin Belediye Başkanı Olmanıza Gerek Yok Siz Genelde İktidarsınız.”

 

-Emin Özgün: Ama Kocatepe çevre yollarını yapacağız diyorsunuz. Bakınız Orhan Yıldız’a çocuklar gibi yalvardım. Nevzat Güven burada o bilir. Orhancığım dedim bu iş belediyenin görevi değil, bu iş devletin işi. Hatta sağolsun İsrafil Kışla en son bir projede geliştirdi çevre yolu için. Birçok proje yapıldı ama en son Urzuma’dan daha güzel bir proje yapıldı. Çevre yollarını yağacağız diyorsunuz yapın arkadaş, ben Moskova Belediye Başkanı değilim. Bunun için belediye başkanı olmanıza gerek yok siz genelde iktidarsınız. Yani Borçka Artvin karayolu için Karayolları bölge Müdürü’ne 12 yıl önce gittim. AKP 12 yıldır iktidar o müdürde 12 yıldır orada. Ne dedi biliyor musunuz, ‘Borçka Artvin arası standart dışı 10. Sınıf yoldur’ dedi. Bu belediyeyi almak size nasip olmayacak. Siz şu yolları bir yapın düzgün. Onun için Kocatepe, biz yine sende olsan bende olsam, biz bu Artvin’e hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

“Sizi Suçlayanlara Müsaade Etmiyoruz. Emin Bey Başkan Olmasa Bile Bile Bizim Fahri Belediye Başkanımız Olacak, Seçimden Sonra Kafkasörde Boğa Güreşini Seyredip, Kent Parkta Birlikte Yürüyeceğiz”

 

-Mehmet Kocatepe:  Yani başkanım bizimde temennimiz bu hizmet etmek. İşin esprisi siyaset bir yana, biz gittiğimiz her yerde bunları söylüyoruz, yapacaklarımızı söylüyoruz. Yine de herkesin içinde bir aslan yatıyor. Asla birbirimize karşı bir saygısızlık yapmadan, hatta bazen siz konuşurken hemen birisini suçlamaya kalkarlar ya, biz buna da müsaade etmiyoruz. Diyoruz ki lütfen böyle konuşmayınız, orası bizim talip olduğumuz yerdir, saygın bir yerdir. Emin bey bizimde başkanımızdır. Yarın başkanlıktan inse bile bugünkünden daha saygılı davranmak zorundayız. Çünkü biz öyle isteriz. Burada biz olsak, burada bize nasıl davranılmasını istersek aynı şeyleri bugün sizler için de istiyoruz. O anlamda size de teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz arasında bir tatsızlık bir şey olursa, sizde bizde bu konuda daha hassas ve duyarlı davranalım, benim ricam şu bu huzur ortamını seçime kadar böyle götürelim. Çünkü seçimden sonra Kafkasör’de boğa güreşlerini beraber seyredeceğiz, Korzul’da ki Kent Park’ta beraber yürüyeceğiz inşallah.

 

 

Erkan Balta Teleferiğin Hiç Olmasa Maketini Yapıp Çalıştırsın Aşağı Yukarı

Çok Vali, Çok Siyasi Parti Gönderdim Sizi de 2015’te Yaylalar Köyüne Yollayacağım.

 

-Emin Özgün: Kentpark, hastane, teleferik seçime kadar bitecekti. Bu arada teleferiğin hiç olmazsa bir maketi bari aşağı yukarı çalışsın(!) Erkan Balta görecek proje hırsızı ben miyim o mu o görecek. Ben bugüne kadar hiç kimseye proje hırsızıdır vs demedim. Ben hep şunu dedim. AKP hükümeti benim hükümetimdir. Artvin’e yaptıkları her hizmetten ötürü teşekkür ederim, yapılan her hizmet beni onurlandırır şereflendirir. Ben çok siyasi parti gönderdim. Çok vali gönderdim. İnşallah 2015 seçimlerde AKP’yi de göndereceğim Yaylalar köyüne. Partim barajın altında kaldı ama Allah yine bana bu koltukta oturmayı nasip etti. Bunlar nasip kader işleri. İnşallah sizi de 2015 te göndereceğim çünkü CHP iktidar olacak. O zamanlar işsizlik sorunu nasıl çözülecek göreceksiniz. Allah bana onu nasip edecek o zaman göreceksiniz. Orman tamirhanesine gittim Kocatepe 6 kişi çalışıyor. Dedim ya geçen gün mitingde gel de Hasan Ekinci’yi arama.

 

Kocatepe Gel Seninle Birlikte Bin Gencimize Bir İş Kapısı Açalım”

Bak Kocatepe sen iktidar partisinin genel müdür muavinisin, ben de yerel iktidarım yapabileceğimiz ortak bir proje varsa ben sana getireyim, genel iktidar olduğun için sen bana getir yerel iktidar olarak. Artvin’in bin gencinin çalışacağı iş ortamına ihtiyaç var gel bu işi birlikte çözelim. Turizm ve eğitim diyoruz. Eğitim o katkıyı bizim beklediğimi şekilde yapamadı. Turizm yapabilir ama hızlı gelişmiyor. 200 yataklı otelimiz bitecek 11,12. Ayda en az 30 kişi çalışacak. Alışveriş merkezinde de en az 30 kişi çalışır etti 60 kişi. Ama yetmez başka bir formül bulmamız lazım” dedi.

 

10 Dakika Özel Görüşme

Sohbet havasında geçen görüşmenin ardından Mehmet Kocatepe ve Başkan Özgün yaklaşık 10 dakika baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra makamdan ayrılmadan önce Kocatepe belediye personeliyle tanışmak ve merhabalaşmak için Başkan Özgün’den müsaade istedi. Nazik ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özgün Kocatepe ve ekibine teşekkür edip çalışmalarında başarı diledi.

 

“Bizimle Çalışmaya Hazır mısınız?”

Daha sonra Ak Parti Adayı Mehmet Kocatepe ve Belediye Meclisi adayları belediyenin tüm birimlerini gezerek personelle tanışıp birimler ve çalışmalar hakkında personelden bilgi aldı. Kocatepe ayrıca  “Bizimle çalışmaya hazır mısınız” şeklinde espriler yaptı. Ziyaretlerini tamamlayan Mehmet Kocatepe ve Ak Parti heyeti daha sonra belediyeden ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi