Kamulaştırma Kararı

Bakanlar Kurulu'nun, baraj ve santral yapım projeleri kapsamında bazı taşınmazlara ilişkin acele kamulaştırma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kamulaştırma Kararı
Kamulaştırma Kararı Turgay Özgöz

Kamulaştırma kararları

ANKARA (AA) - Bakanlar Kurulu'nun, baraj ve santral yapım projeleri kapsamında bazı taşınmazlara ilişkin acele kamulaştırma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 

Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla, listede bulunduğu yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Bingöl'ün Solhan ilçesi ve Muş'un Merkez ilçesinde tesis edilecek Yukarı Kaleköy Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Konya'da tesis edilecek Bağlar Rüzgar Elektrik Santralinin yapımı amacıyla ilgili listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazlar, Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılacak.

Artvin'de tesis edilecek Kavak Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Aliağa Rüzgar Enerji Santralinin yapımı amacıyla ilgili listede bulundukları yer ile parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Kahramanmaraş'da tesis edilecek Kale Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazlar, Hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi