Macahel Vakfı Kermesi Sona erdi

Macahel Vakfı Hanımlar Komisyonu Kermesi 26.Şubat - 02 Mart 2014 tarihleri arasında Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde yapıldı

Macahel Vakfı Kermesi Sona erdi
Macahel Vakfı Kermesi Sona erdi Hayrettin Yavuz

 

Macahel Vakfı Hanımlar Komisyonu tarafından büyük bir özveri ile organize ettiği kermesi,Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde, Bahçelievler Belediye BaşkanıOsman Develioğlu ile Vakıf Başkanı Doç. Dr. Veysel Yılmaz’ın 22.Şubat.2014 Cumartesi günü saat 18:30 da açıldı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Develioğlu, Kermesin hayırlı olmasını diledikten sonra, Macahel Vakfı’nın sosyal aktivite ve etkinlik olarak diğer vakıf ve derneklere örnek olduğunu, başarılı bir performans sergilediğini, kendilerine de her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Açılıştan sonra, kermese katılan çok sayıdaki protokole yöresel mutfaktan yemek ve tatlı çeşitleri ikram edildi. Kermes alanının bir köşesi Macahel koleksiyonuna ayrıldı. Koleksiyonda sergilenen yöre kültürü, el sanatları, sosyal içerikli motifler, tarım araç ve gereçler ile minyatürlerine misafirler hayran kaldı. Kermese gelen ziyaretçilerin koleksiyona ilgileri ve bol fotoğraf çektirmeleri kermesi organize eden hanımlar komisyonu tarafından memnuniyetle karşılandı. Bir hafta sürecek kermesin gelirleri Üniversite öğrencilere verilen burslara kaynak sağlamaktadır.

Kermes açılışından sonra konser salonuna geçildi.

Sunuculuğunu Sümeyye DURSUN’un yaptığı program, Macahel havzasının eşsiz güzelliklerini fotoğrafla sergileyen VTR sunumu ile başladı. Konser salonunda oturacak yer bulamayan misafirler konser programını ayakta takip etmek zorunda kaldı.

VTR sunumunda sonra, Vakıf Başkanı Doç Dr. Veysel Yılmaz yaptığı kısa konuşmasında, salonu her sene olduğu gibi bu sene de tahsis eden Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na teşekkür etti. Geceye katılan tüm protokolü tek tek sayan vakıf başkanı, salonu izdiham derecesinde dolduran bütün katılımcılara, özellikle de bu gecenin ve kermesin organize edilmesinde emeği geçen Hanımlar Komisyonuna ve komisyon adına Hasibe ÖZKAN’a teşekkür etti.

Kermese katılarak onurlandıranlar;
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Başkan Yardımcısı Hikmet Tekiroğlu, Bahçelievler Belediye Başkan adayı Saffet Bulut, Ziraat Bankası Teftiş Kurulu Başkanı Yüksel Cesur, Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar, Artvinliler Hizmet Vakfı önceki Başkanı Recai Delibaşoğlu, Şavşat Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Sinan Temiz, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı Yılmaz Melek, Şavşat Tepeköy Derneği önceki Başkanı Ayla Zeren, Gürcü Kültür Evi Başkanı Erdal Küçük, ENGÜÇDER Başkanı Vahap Koçak, Gürcü Kültür Merkezi önceki Başkanı Eşref Yıldız, ARDEF Yönetim Kurulu Üyesi Leylanur Gün, Gürcistan Dostluk Derneği Başkan yardımcıları Osman Balcı, Erdoğan Güneş, Murat Kasap, Çapa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif KARAN’ın babası Halk GYO Bağımsız Denetim Kurulu Üyesi Yunus KARAN katıldılar.

Bakırköy Başsavcı Vekili Engin Uçak, Hakim Haydar Aydın, Ağır Ceza Hakimi Ahmet Müşteba Özbek, Savcı Rasim Aşıkaltun, Savcı Naim Öztürk misafirler arasındaydı.

Artvin milletvekili Dr. İsrafil Kışla geceye gönderdiği telgrafında; önceden belirlenen programı nedeniyle davete icabet edemediği için üzgün olduğunu, programın birlik ve beraberlik içinde geçmesini diledi. Ayrıca; Borçka Kaymakamı Şakir Öner ÖZTÜRK, Borçka Belediye Başkanı Oral KÜÇÜK, Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, Gürcü Kültür Merkezi Başkanı Av. Sezen Gönen Okcam telgraf gönderenler arasındaydı.

Konser gecesinde, yöresel sanatçıların akordeon ve tulum eşliğindeki programları saat 23:00 e kadar sürdü. Gecenin sanatçıları Aydoğan Topal, Erman Tandoğan, Nihal Ukşal, Murat Çakır en güzel parçalarını okudular. Sanatçı Bayar ŞAHİN ev sahibi sıfatıyla sürpriz yaparak söylediği şarkılarla  salonu hareketlendirdi. Bayar Şahin’in kızı Tamara ŞAHİN ’ın sahneye çıkarak Karadeniz isimli şarkıya iştirak etmesi geceye renk kattı. Seyircilerin büyük tezahüratıyla heyecanı artırdı. Gece akordeon eşliğinde oynanan yöresel oyunlarla sona erdi. 

Hanımlar Komisyonunun el emeği göz nuru ile yoğun bir uğraşı ile hazırladıkları yöresel el sanatları ve yöresel yemeklerin en güzel örneklerinin sergilendiği kermes, 02.Mart.2014 Pazar akşamına kadar misafirlerini ağırlayacak.

Hanımlar komisyonu büyük bir heyecanla Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki Kermes alanında 02.Mart.2014 Pazar gününe kadar misafirlerini bekliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi