Artvin belediye hizmet binası bugün açılıyor...

Artvin Belediyesi tarafından yaklaşık 2 Milyon Türk Lirası yatırımla hayata geçirilen Artvin Belediyesi Yeni Hizmet Binasıbugün düzenlenecek törenle hizmete açılıyor.

Artvin belediye hizmet binası bugün açılıyor...
Artvin belediye hizmet binası bugün açılıyor... Hayrettin Yavuz
 

 

Saat 16.00’da yapılacak açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Gurup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile  CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan katılıyor.
14.30’DA HALK KONSERİ
Tören bugün saat 14.30’da Yeni Belediye Hizmet Binası’nın önünde bulunan Atapark’ta halk konseriyle başlayacak. Daha sonra CHPli Vekiller Muharrem İnce, Mustafa Balbay ve Uğur Bayraktutan ve Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün Artvin halkına hitap edecek. Yoğun katılımın olacağı düşünülen açılış töreni için Artvin Belediyesi yaklaşık bir haftadır sürdürdüğü çalışmaları dün gece geç saatlerde kadar devam eden çalışmalarla tamamladı.
Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, Artvin için bir hayalini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşarken, Artvin insanın modern bir binada hizmet almayı hak ettiğini söyledi. Başkan Özgün; “Artvin’e sevdalıyız demiştik, bizim sevdamızın göstergesi yaptığımız hizmetlerdir. Hayal ettik ve gerçekleştirdik. Artvin’e hizmet etmeye Artvin halkının desteğiyle devam edeceğiz. Artvin’in vizyonuna yakışır bir belediye binası inşaa ettik.
Bugün mutlu günümüz, alnımızın akıyla binamızı vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Bugün çok değerli üç milletvekilimiz Artvinlilerle buluşuyor. Bunun da sevincini yaşamaktayız. Sayın Mustafa Balbay, Sayın Muharrem İnce ve Artvin Milletvekilimiz Sayın Uğur Bayraktutan burada olacaklar. Durmadan çalışıyoruz, gece gündüz demeden, yeni zaferlere ve yeni hizmetlere hazırlanıyoruz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın Allah’ın izni ve Artvin halkının desteğiyle 30 Mart akşamı ikinci zaferimizi yine bu meydanda kutlayacağız.
HALKIN GÜCÜ HERŞEYİN SÜTÜNDEDİR 3 DÖNEMDİR HER YOLU DENEDİLER BAŞARAMADILAR!
Ben hep söyledim, hayatımın 48 yılını bu şehirde yaşadım ve bundan sonra da Allah ömür verirse yaşamaya devam edeceğim. Ben gücümü, bu zor ve fakir coğrafyanın en dağ köyündeki, çiftçi kardeşimden, köylü kardeşimden, yaşlı ninelerimden, dedelerimden, kentte yaşayan memur kardeşlerimden, öğrenci kardeşlerimden alıyorum.
Ben gücümü kısacası Artvin halkından alıyorum. Yeni dönemde de önce Allah’ın izniyle daha sonra da Artvin halkının desteğiyle belediyecilikte hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bizim arkamızda bakanlar, başbakanlar, kamu kurum ve kuruluşları yok. Bizim arkamızda bugün burada gördüğünüz halk var. Halkın gücü herşeyin üstündedir. 3 dönemdir her yolu denediler, önemli kişilerini getirdiler ama olmadı, yine olmayacak. Geçmişte diz çökerttik yine çökerteceğiz.
HÜKÜMET BELEDİYEYE GÖZ DİKECEĞİNE İŞSZİLİĞE ÇÖZÜM BULSUN!
Bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum. Benim belediyecilik haricinde önem verdiğim bir husus daha var. Bakınız Artvin insanının okumaktan başka çaresi yok, okur ve iş aş mücadelesi için göç eder. Bu göçün nedeni buradaki işsizlik! İktidar partisi Artvin Belediyesini almak için uğraşmak yerine buradaki işsiz insanlarımıza iş kapıları açsın. Ülkenin genel sorunlarını çözsün. Benzin 5.TL’yi aşmış, ona baksın. Dolar, Euro karşısında Türk Lirası’nın değer kaybına baksın. Liranın Lari karşısında nasıl eriyip gittiğine baksın. Suriye bataklığına batırdığı güzel ülkemizi oradan kurtarmaya baksınlar. İşsizlik almış başını gitmiş ona baksınlar. Artvin’in Borçka’sından, Şavşat’ına, Yusufeli’ne insanların üzerine kayalar düşen yollarına baksınlar. Geneldeki başarısızlıklarını görüyoruz. Bunlara belediyemi teslim edilir.  Belediyecilik bizim işimiz, belediyecilikteki başarımızı halkımız biliyor. Siz önce iktidar olarak bu kentin işsizliğini çözün. Bakın bizler yeni binamızda, işsiz insanlarımızın meslek sahibi olup kendilerini geçindirebilecek kadar da olsa para kazanabilmeleri için, üniversitemiz, İş-Kur ve belediye işbirliğiyle hediyelik eşya yapma kursu açtık. 9 katlı belediye binamızın 1 katını bu iş için ayırdık.
BEN BU KENTTE HERKESİN BELEDİYE BAŞKANIYIM. İNSANLARIMIZIN DÜĞÜNÜNE
CENAZESİNE HER TÜRLÜ MECLİSİNE GİTTİM SEVİNÇLERİNE ACILARINA ORTAK OLDUM
 Ben bu kentte herkesin belediye başkanıyım ve toplumun her kesimini düşünmek zorundayım. Günde onlarca kişi gelip iş istiyor, üzülüyorum. İşsizliğin azalmasına katkı yapmak için böyle bir çalışmamız var. Birileri bunu da görsün. Ben soğuk sıcak demeden Artvin halkıyla bu caddelerde bu sokaklarda elele omuz omuza yürüdüm ve yürüyorum. Sorunlarını dertlerini biliyorum ve çöme noktasında gece gündüz demeden çalışıyorum. Ben bu şehrin insanlarıyla mesaiye birlikte başlıyorum. Cenazelerine gittim acılarını paylaştım. Düğünlerine gidip mutluluklarına ortak oldum. Ben bu kentte, bu insanlarla yaşadım tam 48 yıldır. Öyle gelip belediyeyi alacam demek kolay değil. Sevda emek ister, yürek ister” dedi.
YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI HAKKINDA:
Bina yaklaşık olarak 2 milyon Türk Lirası’na tamamlandı. 2011 yılı Aralık ayında ihale edilen binanın zeminde 2012 yılı Haziran ayından yıl sonuna kadar fore kazık çalışması yapıldı. 2013 yılında inşaatı tamamlanan Belediye Hizmet Binası 2014 yılı Şubat ayı itibariyle hizmet vermeye başladı.1700 metrekare inşaat alanına sahip olan bina çatıyla katıyla birlikte 9 kattan oluşuyor. Çift asansörlü ve VRF ısıtma ve soğutma sistemine sahip binanın 200 kişilik toplantı salonu bulunuyor.
ŞEFFAF BELEDİYECELİK GÖSTERGESİ OLARAK KATLARDA ODALAR BULUNMUYOR
Şeffaf belediyecilik anlayışıyla yola çıkılan binada katlarda odalar bulunmuyor. Her kat camlı ve her şekilde görülebilen bölmelerden oluşuyor. Vatandaşların en çok kullandığı birimler ise belediye hizmet binasının yan tarafında satın alınan ofislere yerleştirildi. Bunun sebebi ise bu birimlere vatandaşlarımızın kolay ulaşımını sağlamak. Belediye binasının tamamlanmasının ardından çevre düzenleme işi ihale edilip bina etrafında ve Atapark’ta çevre düzenlemesi yapılmıştır. Binanın Atapark giriş kapısına gücü temsil eden Aslan figürleri koyulmuştur. Bununla birlikte yine Artvin’in çok göç veren bir il olması nedeniyle elinde valiziyle giden ve göçü temsil eden özel bir ahşap heykel konulmuştur. Atapark ve İnönü Caddesi’ne bakan binayı her iki bölgeye bağlayan dış merdivenler inşaa edilmiştir.
Belediye hizmet binasının birinci katında Zabıta Müdürlüğü, ikinci katında Bilgi İşlem ve Basın Bürosu, üçüncü katında Puantörlük- Ambar- Borç Tahakkuk Servisi, dördüncü katında Halkla ilişkiler Müdürlüğü  ve Danışma, beşinci katında Fen İşleri ve İmar Servisi, Altıncı katında Yazı İşleri ve Evrak Kayıt, yedinci katta, Başkanlık makamı, sekizinci katta ise Toplantı Salonu bulunuyor.
Ayrıca Atapark tarafındaki girişe koyulan “Mavi Masa da” vatandaşlara birçok kolaylık tanınıyor. Mavi masa personeli, belediye de işi olan ya da belediyeyi ziyaret etmek isteyen yaşlılara, engelli vatandaşlara, binayı bilmeyenlere yardımcı oluyor. Vatandaşın hangi birimde işi varsa o birime yönlendiriliyor.Çay, kahve soğuk sıcak içecek ikramlarında bulunan personel, yeri geldiğinde vatandaşın koluna girerek gitmek istediği birime kadar eşlik ediyor. Burada görev alan personel hafta sonu tatili, bayram tatili demeden görev alacak. Öte yandan gece 22.00’ye kadar tahsilât birimleri açık olacak.(abbb)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi