Emekliye ev parası

TOKİ şehit ailelerine faizsiz konut kredisi vermeye başladı. Emekliler umutlandı. 'Evi olmayan emekliye kredisi verilsin' talepleri çoğaldı. Gözler TOKİ'de...

Emekliye ev parası
Emekliye ev parası Hayrettin Yavuz
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), şehit ailelerine, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine faizsiz konut kredisi uygulaması başlattı. Buna göre, tapunun alındığı tarihten itibaren bir yıldan fazla süre geçmemiş konutlara, inşa halinde konutlara, miras yoluyla edinilen dahil olmak üzere, satın alınacak konutlara ve İdare'nin inşa halinde veya kullanıma hazır olarak sattığı konutlarına kredi açılabilecek.

Kredi, hazır konutun satın alınması halinde hak sahibine defaten ödenecek. İdare tarafından satılan hazır veya inşa halindeki konutlardan satın alınması durumunda, sözleşmelerinde belirtilen satış tutarından açılacak kredi tutarı mahsup edilecek. Kredinin geri ödenmesi ise hak sahiplerinin almakta oldukları maaşının dörtte biri oranında kesilmek suretiyle yapılacak. Türkiye'de bulunan yaklaşık 10 milyon emekli bu uygulama ile umutlandı. Benzer bir çalışmanın emekliler için de yapılabileceği konuşuluyor. 
 
'BÜYÜK BİR HİZMET OLUR' 
 
Özellikle herhangi bir evi olmayan, kirada oturan ve kredi alamayacak durumdaki emekliler için bir uygulama yapılmasını bekleniyor.

Kamu ya da özel bankalarla yapılacak anlaşmalar çerçevesinde emeklilere de sıfır faizli, ya da çok düşük oranlı faizle ve kolay taksitlerle konut kredisi kullandırılabileceğini belirten emekliler, "Evi olmayan emekliler için büyük bir hizmet olur. Büyüklerimiz bu konuda bir çalışma yaparlarsa, zor durumdaki emeklilerin duasını alırlar. Bizler de ömrümüzün sonunda kiradan kurtulur, başımızı sokacağımız bir yuvaya sahip oluruz" dediler. 

Takvim
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi