Doğu Karadeniz Rektörleri ODÜ'de

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ı ziyaret ettiler.

Doğu Karadeniz Rektörleri ODÜ'de
Doğu Karadeniz Rektörleri ODÜ'de Hayrettin Yavuz
 
Konuk Rektörlerlerin makamda bir araya gelmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Cumhuriyet Yerleşkesi'nde yapılan çalışmalara dair bir gezi ile üniversitemizi konuklarına tanıttı ve kısa bir şehir turu yapıldı.
 
Daha sonra Rektörlükte gerçekleştirilen toplantı ile Doğu Karadeniz Bölgesi'nde üniversitelerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri, Türkiye'nin 2023 vizyonunda üniversitelerin yeri ve önemi, Yüksek Öğretim Sistemi, Bölge Üniversiteleri'nin gelişimlerinde ve yapısal çalışmalarında izledikleri yollar, üniversitelerin genel değerlendirilmesi gibi konular Rektörler tarafından iştişare edildi.
 
Toplantıya dair bir değerlendirme gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, şu ifadelere yer verdi;
 
"Üniversitemize, Bölge Rektörlerimizin ziyareti başta şahsım ve üniversitem olarak bizleri fevkalade onurlandırmıştır. Bugün; bizim evsahipliğimizde gerçekleşen bu müzakere ortamı ile ülkemizde ve bölgemizde Yüksek Öğretim'de yaşanılan gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulduk. Bölgemizdeki Üniversitelerimizin Rektörlerininin tecrübelerini, birikimlerini, yaşanılan ortak problemleri çözmedeki özverili çalışmalarıyla bizlere rehberlik etmelerini çok önemsemekle birlikte; ortak sorunlarımızı ve beklentilerimizi tartışarak, aynı iklimin paydaşları olarak çeşitli teknik, donanımsal yada eğitim işbirlikleri gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Bu görüşme ve toplantı vesilesiyle elde edeceğimiz değerlendirmelerle gerek bölge kalkınmasına gerekse ülke kalkınmasına daha etkin rol almak, tüm Bölge Üniversiteleri olarak tabii hedefimiz. Üniversitemizde  bir araya geldiğimiz Rektörlerimize, ziyaretlerinin yanı sıra ülkemizi daha aydın yarınlara elbirliği ile taşıma gayretiyle gösterdikleri çabaları ve Yüksek Öğretim'de kalitenin artırılması adına sundukları katkıları dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum."
 
Rektör Prof. Dr. Yarılgaç, bölge üniversiteleri ve diğer üniversiteler ile çeşitli oturumlarda sürekli olarak bir araya geldiklerini, yüksek öğrenimde niteliği artırıcı istişareler gerçekleştirildiğini ve bu tür işbirliklerinin bundan sonra da devam edeceğini ifade ederek açıklamasını sonlandırdı. Haber Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi