Artvin - Macahel İstanbul'da idi

Artvin Valiliği, Turizm İl Müdürlüğü Organizasyonluğunda 29-30 Ocak, 1,2 Şubat 2014 tarihlerinde İstanbul’ TUYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası EMITT turizm fuarında stant açtı.

Artvin - Macahel İstanbul'da idi
Artvin - Macahel İstanbul'da idi Hayrettin Yavuz


71 ülkeden 4 bin 500 katılımcının yer aldığı EMITT Fuarı’nda kentin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri tanıtıldı. Türkiye ve 71’ı aşkın ülkenin turizm sektörünü bir araya getiren fuarda Türkiye’nin dört bir tarafından il, ilçe ve beldeler tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinden oluşan turizm potansiyellerini fuarda tanıttılar. Artvin Valisi Kemal Cirit fuarda büyük ilgi gördü. Fuarın son günü standı ziyaret eden Vali Cirit “Artvin artık kabuğunu yırttı. Dünyanın her bölgesindeki turistlerin ilgisini çeken bir bölge. Kozmopolit yapısı ile böylesi zengin kültürel ve doğal kaynaklara sahip olan Artvin, doğru bir şekilde tanıtılırsa turistlerin ve yatırımcıların ilgisini çeker. Bu tarz organizasyonlarda fuarlarda olursak ülke ve dünya turizmi içindeki hak ettiğimiz yeri alırız. “Umarım Artvin’de 2 yıldan fazla kalırım ve bunu birlikte başarırız” dedi. 
Fuarın Organizasyonunda önemli bir görev üstlenen Artvin Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş: Her yıl mutlaka katılıyoruz. Bunun önemini çok iyi biliyoruz ki dünyanın bir çok yerinden bu fuara katılım gerçekleştiriliyor. Biz de Artvinimizi en üst seviyede tanıtıyoruz. Turizm Artvin için önemli. Artvin’in doğal güzelliklerini, kültürünü, organik ürünlerini böyle organizasyonlarda tanıtabiliyoruz. Stantımızı ziyaret eden ve bizleri destekleyen kurum kuruluş ve insanlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi. Fuar boyunca 7 bin Artvinli ve 45 bin vatandaşın ziyaret ettiği standa Maçahel Vakfı da kendi yöresel organik ürünlerini tanıttı. Ayrıca İSTAD Arhavililer Derneği de bir stand açarak Arhavi’yi tanıttı.
Fuar’a Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Vali Kemal Cirit, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, İstanbul’dan Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar, Maçahel Vakfı Başkanı Veysel Yılmaz, İstanbul Ardef Başkanı Metin Kar, İSTAD Arhavililer Derneği Başkanı Hüseyin Altunbayrak, Şavşat Derneği Başkanı Sinan Temiz, 08 Artvin Dergisi Yayın Yönetmeni Ramazan Balcıoğlu ve İşadamı Akın Varan, Ali Rıza Turan, Savaş Şivil, Yalçın Işıkçı ve birbirinden değerli Artvinli dostlar ziyaret etti, İstanbul Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı Standı ziyaret edenler arasındaydı. Fuar süresince Artvin turizmine katkılarından dolayı Artvin Valiliği ve Şavşat Kaymakamlığı, Turizm İl Müdürlüğü birer Artvin evi hediye ettiler. Fuar boyunca Artvin yöresel ürünler de katılımcılara ikram edildi. Bitiş saatlerinde ise Arhavi Derneği’nin organize ettiği Tulum Şovu büyük beğeni topladı. 
Haber/Fotoğraflar: Ramazan Balcıoğlu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi