Doğu Karadeniz'in kapısı Ordu Emitt'te

Fuarı'na katılan Ordu, Türkiye'den ve dünyadan gelen ziyaretçilerini ağırladı. Ordu standı içerik,kapsam ve hazırlanış açısından Fuarın en gözde standı oldu.İl kültür müdürü Erkan Gülderen ve Katkısı geçen tüm yetkilileri kutlamak boynumuzun borcu olsa gerek

Doğu Karadeniz'in kapısı Ordu Emitt'te
Doğu Karadeniz'in kapısı Ordu Emitt'te Hayrettin Yavuz

 

18'inci EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı. 71 ülkenin katıldığı fuarda stant açan Ordu; fındığıyla, yöresel eşyalarıyla ziyaretçilerini ağırladı.

Ordu il kültür ve turizm müdürü Erkan Gülderen, EMİTT'e 7 inci kez fuara katıldıklarını ifade ederek, "Ordu Doğu Karadeniz'in giriş kapısı. Doğu Karadeniz'in en uzun sahil kumsalına sahip olan bir il. Yaylalarıyla doğal güzellikleriyle, mutfağıyla ve en önemlisi misafirperverliğiyle kendisini turizme hedeflemiş bir ilimiz" dedi.

Standı Eski Ordu valisi Sayın Orhan Düzgün  ve Ordu dernekler federasyonu (ORDEF ) yetkilileri ziyaret ett.

"Ordu geçilecek değil, kalınacak şehir" diyen Gülderen, "Hedef 2014 yılında bundan önceki yılların ziyaretçi sayılarının üzerine çıkmak" şeklinde konuştu.

Ordu'da Çikolata Park Projesi üzerinde çalıştıklarını dile getiren Erkan Gülderen, Türkiye'nin ilk denize dolgu havalimanının da Ordu'nun turizmine önemli katkı sunacağını söyledi. Fuar, 2 Şubat'a kadarOrdulu ziyaretçilerini bekliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi