MACAHEL Vakfı 2014 yılı olağan mütevelli heyeti kongresi yapıldı

Kongre vakıf merkezinde 26.Ocak.2014 Pazar günü saat 13:00 de Belirlenen gündem üzerine toplandı.

MACAHEL Vakfı 2014 yılı olağan mütevelli heyeti kongresi yapıldı
MACAHEL Vakfı 2014 yılı olağan mütevelli heyeti kongresi yapıldı Hayrettin Yavuz

MACAHEL VAKFI 2014 OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYETİKONGRESİ ( seçimsiz )YAPILDI...

 

Kongre vakıf merkezinde 26.Ocak.2014 Pazar günü saat 13:00 de Belirlenen gündem üzerine toplandı.

Toplantı yeter sayısı bulunduğundan açılış konuşmasını yönetimkurulu başkanı Doç. Dr. Veysel Yılmaz yaptı.Sayın hocamızın  Vakfın kuruluşundan bu güne kadar 

yapılanlarla ilgili ve eski yöneticilere teşekkür konuşmasından sonra ;

2014 yılı hedeflerini, 2014 MACAHEL kaskas arı festivali çalışmalarını,Bu yıl yapılması gereken diğer hususları gayet sade,akıcı bir dille sunuşu bizlerin dikkatini çekti. Sayın vakıf başkanımız Konuşmalarının arasında nükteli ve hicivli tespitleri ile de salondan alkış aldı. Hele heleki Eski başkanlardan Şimdiki Yön.Kur.Başkan Yardımcısı  Salih YILDIZ ve Yine Vakfımızın kurucularından şimdiki Yön Kur. Başkan Yardımcısı  ezeli ve ebedi dostu kadim arkadaşı Halit ZENGİN'ile yapmış olduğu benzetme ( benin iki kaynanam var ) alkışlar ve gülüşmelere sebep oldu.

Vakıf başkanımızın Ulu önder ATATÜRK ve silah arkadaşları adına 1 dakikalık saygı duruşu davetinden sonra .Kongre Divan kurulu oluşması için önerilen Eski Vakıf başkanlardan Bahattin SARI nın başkanlığına, katip liklere de eski yöneticilerden Nizat ÖZDER ile Mütevelli heyeti üyelerinden Veysel GÜNER in teklifleri  oya sunuldu ve Oybirliği ile kabul edildi

Divan İlgili maddelere geçerek. Kongreyi başlattı.

Vakfın faaliyet raporu okundu.Faliyet raporunu eski başkanlardan şimdiki yön.kur. Başkan yardımcısı Mehmet CESUR okudu.

 İlgili madde ile ilgili söz alan Onur kurulu üyemiz Hayrettin YAVUZ Vakfın çalışmalarını ekseriyetle onayladığını.Daha iyisi için de çalışıldığını ancak  yönetimin eleştiriler konusunda daha açık ve anlayışlı olması gerektiğini dile getirerek harcama kalemlerin den olan Dergi  maliyet iile düşüncelerini ve yapabileceklerini şöyle ifade etti.

  Yılda 1 yerine aynı maliyete yakın bir masrafla yönetim kurulunun denetimi'nde dergi'yi yılda 3 kez çıkaracağını söyledi.Bununda kayıtlara geçmesin iistedi. Daha sonra madde ile ilgili yapılan açık oylama da Madde Oy birliği ile kabul edildiı.

Yönetim kurulu ve denetim kurulu raporları ayrı ayrı okundu. Yönetim kurulu faliyetlerini vakfın saymanı Hasan ERTEN Kongre üyelerine aktardı. Denetim kurulu raporunun sunumunu ise Süleyman KÖSE yaptı.

Raporlar ayrı ayrı oylanarak kabul edildi.

Tambu arada Eski yön.Kur. Üyesi MACAHEL DERGİSİ'nin genel yayın yönetmeni Erdal KÜÇÜK Derginin 19.sayısını kongreye yetiştirdi. Dergi ham da olsa ( Tam bitmemiş ) ilgi ile beğenilerek

yettiği kadar üyelere sunuldu.

Fazla İlgi'den olacak ilk başta aldığım sonra bir kaç defa el değiştiren dergiyi tam okuyamadan Kurul üyelerinin  ilgi ve beğeniden dolayı alamadım. Bu kongrenin hoşbir anektodu olsun .Daha sonra

tam bitmiş halini alırız.

Yeterki güzellikler takip edilsin okunsun.

Gündemin 6. maddesi olan vakıftan ayrılanlar ve Yerine üye olmak isteyenlerle ilgili öneri divana sunuldu. Bu madde ile ilgili Vakfın Kurucu başkanlarından Av.Tekin ÖZDEMİR söz aldı  bu önerinin yanlış olduğu ve aleyhte şerhinin olduğunu beyan etti. Yine bu madde ile ilgili Vakfın Kurucularından Dursun KÖSE söz alarak Önergeyi onaylamadığını söyledi.

Yön.Kur. Başkan Yardımcılarından Salih YILDIz  ve Halit ZENGİN ,Em Öğretmen Tufan KÖSE de ilgili madde ile fikirlerini beyan ettiler.

Biraz da divanın tecrübe sizliğinden olacak Salih YILDIZ başkanın izah etmesine rağmen  mesele büyütüldü.Polemik konusu oldu.

Bu madde ileilgili tekrar söz alan Hayrettin YAVUZ  un Konuşmasından sonra salonun tansiyonu biraz arttı ve Divan toplantı ya 10 dakikalık ara verdi.

Aradan sonra Hayrettin YAVUZ dilekçe'sinden imtina ettiğini ve Kastını aşan beyanından  dolayı özür dilediğini söyleyerek,

Yönetim tarafından Geri çekilen Maddenin Oylanmasını rica etti. Bu madde ile oylanmasına tekrar geçildi. Ayrılan 6 üyenin yerine yeni  6 üye seçildi.

Ne mutluki eskiden Vakfa üye aranırken şimdi üyelikleri tüzüğün bağlayıcı hükümlerinden dolayı ( 108 üye ) artıramamaktan mütevellid. Yoğun bir şekilde üye olmak isteyenler Üye olamıyorlar. Üye olabilmek için Ya üyeniin vefaatı yada isti etmiş olması gerekiyor.

Gündem maddelerinin en sonunda dilek ve temenniler bölümümde Mütevelli heyeti üyesi Nuri SARI söz aldı.Macahel'den İremedi pansiyonun sahibi ( Mevlüt İYEM ) söz aldı.

Toplantı arasında sunulan, toplantı bittikten sonra da hanımlar tarafından (Yönetim kurulu üyesi Hasibe ÖZKAN - Yön.Kur.Üyesi Hacer YILDIZ - Hatice AYDIN  yine adlarını hatırlayamadığım pek muhterem bacılarımızın katkıları ile )

hazırlanan çay  ve  mini branç keyfi iile kongre sukünetle,usuletle ve uhuvvetle bitti.

 

Bizde ;

www.macahelgazetesi.com 

ailesi olarak Vakfın kuruluşundan günümüze kadar katkıda bulunan üyelere yetkili kurulara ,yönetime,komisyonlara ,macahel'i sevenlere,sevipte gitmek isteyenlere

Aslen macahel'li olupta Ata topraklarını görmeyenlere,

VEL HASIL 

Tabaik-i sadıka ve Necip kavim (  Osmanlı İmparatorluğunun idaresi tarafından yöre halkına verilen paye ) 'in evlatları Cenabı Allahın en güzel liklerle bizlere bahşettiği o güzel coğrafyanın güzel insanları her yıl en az bir sefer olmak üzere sizi ATA  ve ANA topraklarına davet ediyoruz.

SAKLI CENNET'in - DÜŞLER VADİSİ'nin bizzat  bağrında yaşayanları, sizlerede selam ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

 

Hayrettin YAVUZ ( Omari Gorgadze )

Gazeteci - yazar

Formun Altı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi