Artvin- Macahel 2014 Emitt Fuarı'nda Tanıtılacak

Artvin Valiliği, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) fuarına hazırlanıyor.

Artvin- Macahel 2014 Emitt Fuarı'nda Tanıtılacak
Artvin- Macahel 2014 Emitt Fuarı'nda Tanıtılacak Hayrettin Yavuz

Artvin valiliği  Doğu  Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) fuarına hazırlanıyor.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 30 Ocak-2 Şubat'ta İstanbul TÜYAP'ta 18. EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı düzenleneceği belirtildi.

Son 6 yıldır stant açtıkları EMİTT Fuarı'na, 2014 yılında da Artvin Valisi Kemal Cirit'in talimatları doğrultusunda katılım sağlanacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

 

"İlimizin mevcut turizm imajını şekillendiren temel unsurların tanıtılacağı fuarda, Artvin'in kültürel varlıkları, ekolojik çeşitliliği, dört mevsim doğa turizm potansiyelleri, yerel yaşam tarzı, doğal ürünleri ve alternatif doğa sporları, görsel, yazılı ve bire bir ilişkiler içerisinde tanıtılacak. Artvin stantında tanıtımına ağırlık verilecek odak noktaların başında Borçka Karagöl, baraj gölleri, İşhan Kilisesi, Çifte Köprüler, Şavşat Karagöl, boğa güreşleri, Atabarı Kayak Merkezi, heliski, rafting, kamp turizmi, ekoturizm, av turizmi, trekking geliyor. Ayrıca yöresel yiyecek sunumu, yöresel el sanatları ürünleri sergisi, halk oyunları gösterisi gibi etkinlikler düzenlenecek."

İlimizi temsilen Artvin valiliği,Yusufeli ve Şavşat ilçeleri kaymakamlıkları ile beraber MACAHEL vakfı da stant açarak Turizim Fuarına renk katacaklardır.

 

Açıklamada, Artvin'de çekilmiş çeşitli belgesel gösterimlerinin yapılacağı furada, genel amaçlarının, son yıllarda Artvin'e gelen turist sayısındaki artışı devam ettirmek ve turizm sektöründe yapılan yatırımların artmasını sağlamak olduğu kaydedildi. - Artvin

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi