YALOVA MİLLETVEKİLİ TEMEL COŞKUN BASIN AÇIKLAMASI YAYINLADI

Açıklamasında, “22 Ocak 2014 Çarşamba günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı konuşma aldım. Konu: “Yalova’ya yapılan yatırımlar” konuşmam birçok vatandaşımız takdir ederken, bazıları da bir yerlere çekmeye çalıştı, onun için bir açıklama gereği duydum.

YALOVA MİLLETVEKİLİ TEMEL COŞKUN BASIN AÇIKLAMASI YAYINLADI
YALOVA MİLLETVEKİLİ TEMEL COŞKUN BASIN AÇIKLAMASI YAYINLADI Hayrettin Yavuz


Benden önce konuşan MHP Milletvekili Başbakanımıza ağır hakaret içeren sözler sarf etti (Şuursuz gibi). Ben de, konuşmamın başında bu haddi aşan edep ve hayadan yoksun ifadeleri Başbakanımıza söyleyemeyeceğini ve kendisine iade ettiğimi söyledim. Ve özür dilemeye davet ettim. 
Benim konuşmam da CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar sürekli laf attı. Her şey söyledi ama ben cevap bile vermedim. Yuh sesleri ile konuşmamı kesmeye çalıştı.
Konuşmam bittiğinde Muharrem İnce söz aldı! Neden konuşmaya gerek gördü bilmiyorum. Çünkü ben kendisine sataşmadım her hangi bir olumsuz şey söylemedim. Sadece Yalova’ya yapılan yatırımları anlattım. Herhalde Yalova’ya yapılan, gelen hizmetlerden rahatsız oldu. Ben çıkıp teşekkür etmesini beklerdim. Ve konuşmasında, benim kendimi Yalovalı hissetmediğimi (olmadığımı) ve başka şeyler söyledi. Esasen ben beklerdim ki oda çıksın Yalova’ya yapılan yardımlara teşekkür etsin. Ancak şunlar yapılmadı, şunlar da yapılmalı desin. Ama o konuşmasını benim üzerime yaptı.
Ben de konuşmamda 40 yıllık Yalovalı olduğumu, Yalova’ya hizmet için çalıştığımı, kendisinin ‘12 YILLIK MİLLETVEKİLİ OLARAK YALOVA’YA NE YAPTIĞINI’ ve kendisinin nereli olduğunu, yöresel anlamda kullanılan bir ifadeyle derenin öbür tarafından benim de Karadeniz’den geldiğimi ama neticede hepimizin Yalovalı olduğunu söyledim. Bu ifadeleri MHP ve CHP’li bazı vekiller ve Sayın İnce art niyetli bir ifadeye çevirmeye çalıştılar. 
Sohbetlerimizde ve yeni tanışmalarımızda ilk birbirimize sorduğumuz nereli olduğumuz, nerden geldiğimiz sorusu değil midir? Bazen Doğu, Güneydoğu, bazen Karadeniz bazen Yunanistan, Bulgaristan, bazen de suyun ötesi, derenin ötesi, deniz göreni, görmeyeni tepenin üstü, altı gibi bazen de sülaleleriyle ifade edilir. Biraz da hiciv ve espri ifade eden tanışmalar ve muhabbet yaparız. 
Bu ifadelerde asla birbirimizi incitme ve farklı görme söz konusu değildir. Birbirimizi reddetme veya sorgulama değildir. Ancak ben 40 yıllık Yalovalı olarak, Yalova’dan evlenen, çocuklarını Yalova’da büyüten, ömrümü tabiri caizse Yalova’ya adayan bir insan olarak kimi çevreler ve kişiler tarafından zaman zaman Yalovalı olmadığım ifade edilmiş ve sorgulanmıştır. 
Hâlbuki Yalova bir Anadolu mozaiğidir. Her bölgeden ve inanıştan, ırktan ve renkten yaşayan insanlarımızla ‘biz Yalova’yız. Birileri ev sahibi diğerleri kiracı değildir. Yalova’nın tapusu birilerinin cebinde değildir. Yalova’da yaşayan herkes Yalovalıdır!’ 
Yalova’ya hizmet eden, Yalova’da yaşayan her vatandaşımız bizim için saygındır ve önemlidir. Asla hiçbir ayrım içinde olmayız. Ben seçildikten sonra tüm Yalova’nın milletvekili olduğumu söyledim ve öyle olmaya da devam ediyorum. Hizmet ederken, geldiği yere göre, bölgeye göre hareket etmedim ve etmem. Ben de bir bölgeden geldim ve Yalova’da yaşıyorum ve hizmet ediyorum beni tanıyanlar etnik bölgesel vs. zaaflarımın olmadığını çok iyi bilirler. 
Bazıları bu konuyu fırsat bilip balıklama daldılar. Acaba bundan siyasi bir rant sağlayabilir miyiz diyenler bunun içinde AK Partili olduğunu söyleyenler var. Açık söyleyeyim bundan kimseye siyasi bir rant çıkmaz.
Değerli hemşerilerimi incitmek gibi bir niyetim asla olamaz, biz hep beraber Yalova’yız. Hep beraber Türkiye’yiz. Yalova’da yaşayan herkesi (Türk’ünü, Kürt’ünü, Çerkezini, Manav’ını, Göçmenini, Laz’ını, Gürcü’sünü, Arnavut’unu) seviyorum.
Herkese saygılar sevgiler sunuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi