Artvin derbisi Borçka Spor - Artvin Hopa Spor

Borçkaspor Kulübü kaptanı ve aynı zamanda kulüp yöneticisi olan Engin Yıldırım yakın zamanda Artvin Hopaspor Kulübü ile gerçekleşecek karşılaşmaya dair önemli açıklamalarda bulundu. “BU MAÇI KAZANACAĞIMIZA DAİR TÜM KULÜP YÖNETİCİLERİ VE OYUNCULAR OLARAK İNANCIMIZ TAMDIR.”

Artvin derbisi  Borçka Spor - Artvin Hopa Spor
Artvin derbisi  Borçka Spor - Artvin Hopa Spor Hayrettin Yavuz

 26 Ocak Pazar günü  Borçkaspor – Artvin Hopaspor arasında futbol müsabakası gerçekeleşek. Eğer Borçkaspor maçı kazanırsa, Artvin 1. Amatör Ligi’nde lider konuma gelecek. Bir hayli çekişmeli geçecek karşılaşma ile ilgili olarak Borçkaspor Takım Kaptanı Engin Yıldırım ile konuştuk ve çekişmeli geçecek olan maça dair düşüncelerini sorduk.

Borçkaspor 16 pu­­­­­­anla ligde üçüncü sırada yer alırken A. Hopaspor ise 18 puanla lider konumda. Borçkaspor eğer bu maçı kazanırsa birinciliğe yükselerek liderliği A. Hopaspor’un elinden alacak. Haliyle oldukça çekişmeli geçecek karşılaşma ile ilgili olarak Borçkaspor Kulübü yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda takımın kaptanı olan Engin Yıldırım ile konuştuk ve müsabakaya dair sorular yönelttik. Yıldırım maça dair önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

“Kadro açısından herhangi bir sakatlık veya eksiklik söz konusu değil. Müsabaka açısından karşılaşma zorlu geçecek bunun bilincindeyiz. Muhakkak her iki takımında üzerinde psikolojik baskı olacaktır. Ayriyeten ligin ilk yarısında orada oynanan maçta istenmeyen olaylar oldu. Aşırıya kaçan küfürlü tezahüratlar bizi fazlasıyla rahatsız etti. Oradaki yönetimin buna dair herhangi bir ses çıkarmaması ve engelleyici herhangi bir şey yapmaması bizi gerçekten çok üzdü. Bunların yanı sıra biz Borçkaspor Kulübü olarak Hopaspor Kulübünün sözleşmeli olmayan antrenörle birçok maça çıktığını öğrenmemize rağmen biz bununla ilgili olarak herhangi bir girişimde bulunmadık. Biz bu ligde eğer şampiyon olacaksak bileğimizin hakkıyla olmak istiyoruz. Tekrardan maça gelecek olursak; biz yoğun hava muhalefeti nedeniyle yakın zamana kadar en azından Hopaspor kadar idman yapma imkânımız olmadı. O açığı kapatmak için antrenmanların yoğunluğu açısından elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ben Borçkaspor’un yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda amatör futbol takımının mevcut kaptanı olarak oyuncu arkadaşlarıma güveniyorum ve ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyorum. Her ne kadar burada olumsuzluklarla boğuşsak da bizler sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hopaspor ile ilk yarıda oynamış olduğumuz ilk maçta yaşamış olduğumuz onca olumsuz şeye, küfürlü tezahürata ve rakip takımın futbolcularının saha içinde oyuncularımıza yapmış olduğu futbola yakışmayan davranışlarına rağmen, ben ve oyuncu arkadaşlarımın futbolun bir oyundan ibaret olduğunu, bu tip olumsuzluklara gerek olmadığına inanan bir yapıdayız ve bizim felsefemiz budur. Biz yaşanan bunca tatsızlığa rağmen A. Hopaspor Kulübü yöneticilerini şehrimize bekliyoruz ve bizim onları kulüp olarak en iyi şekilde ağırlayacağımıza emin olabilirler. Son olarak da şunları söylemek istiyorum; Hopaspor’u burada yeneceğimize inanıyoruz, onları buradan eli boş gönderip üç puanı hanemize yazdıracağız ve ligde lider konuma geleceğiz. Tüm Borçkaspor Kulübü yöneticileri ve oyuncular olarak ligin sonunda şampiyon olacağımıza dair inancımız tamdır.” 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi