Gölköy Milli Eğitim Müdürlüğünde Ali Cengiz* oyunumu Oynandı?

Gölköy Milli Eğitim müdürünün tayinşinin çıkmasıyla yerine vekaleten atanan ama ne oldu ise birden siyaset-ticaret ve memfaat ilişkileri her dönemin adamı olma gibi üstün özellikleri olan bir zatı muhterem göreve getirilmiştir.

Gölköy Milli Eğitim Müdürlüğünde Ali Cengiz* oyunumu Oynandı?
Gölköy Milli Eğitim Müdürlüğünde Ali Cengiz* oyunumu Oynandı? Hayrettin Yavuz

O şahıs ki !

Benimle bir ortamda konuştuklarını oradaki yerel yöneticilere yalan yanlış aktaran, kendisinin aslen söylemek isteyip te söylemeyeceği  sözleri benim ağzımdan gibi anlatan asılsız ve mesnetsiz dedikodular yapan zatı muhteremden başka ilçede bu makama başka insanlar layık değilmiş gibi o okuldan bu okula müdür yapılan bulunmaz hint kumaşı  zatı muhterem.

Sorsanız ilçenin en büyük eğitim önderi ( ! ) azdaha Belediye  Başkanı bile olacaktı. asıl gizli hırsı ve İhtirasıda budur.Oysaki hırsı aklının önünede çoktan geçmiştir.

Mevcut belediye başkanının altını gizliden gizliye oyan, ne yazık ki başkanında en yakın kurmay takımları arasında gözüken muhtereme buradan soruyorum. Azıcık menfaat ilişkilerin ön planda olmasa ihtidardan yana gözükme zorunluluğun olmasa ,yerel yöneticilerin ırkından mı, mezhebinden mi,milletinden mi başka neresinden nasıl açıklar arayarak kalenin burçlarını nasıl feth edeceğini biz gibi bir çok kişide bilir. Az zamanda bir çok kilometre yol yapan bu zatı muhteremin bir çok donanımları arasındaki sırları ;

saman altından su yürüten her dönemin vazgeçilmezi olan, bir dönemler cemiyet,camia,tarikat,hizmet gibi faaliyetlerin açıkça içerisinde olan . Daha sonra ticari kaygıları yüzünden     ((Dersane) rekabetinden dolayı çar çabuk bir kısmını boşayan. Camialar arası haksız rekabet dedikodu, ve fitne,fücur yaratmaya çalışan vazgeçilmez ve değişmez müdür. Şimdide kurumların en başı olan  vekaleten İlçe müdürü olmuştur. Bazı çok özel toplantılarında kime ne sölyediği,atıp tuttuğuda bizim tarafımızdan malumdur ki. Bu malumü bir çok bürokrat yakınen bilir. Ancak bu zat ve ailesi Gölköy çapında zon zamanlarda Karun gibi zengin olduğundan. Bir çok kişiyi sindirmiş ve korkutmuşlardır.

Daha  benim yakında yapmış olduğum tayin ve atama yazımın  mürekkebi kurumadan bir kaç saat içinde İlçe siyasetinin öncülerinden bir partili arkadaş bu haberi düzetmemi İsmail ACAR bey yerine Yeni bir ismin açıklanacağını bana telefonda ifşa etmiş tir.İlgili konuşmanın metni ve teyidide bizdedir.

Zatı muhteremin bu makama gelmesine katkısı ne yazıkki gerçekleri bir türlü göremeyen belediye başkanıda vardır. Bilmemki bu işler öngörüsüzlük denmi oluyor yada başka ilişkilerdenmi ? Onuda  en iyi Gölköy ün Genel ve yerel yöneticileri bilir.

Bu atamanın Vebali de,Sevabıda varsa Günahı da  ilgili kurumların amirleridir. Bakıp göreceğiz.

Geçmiş yıllarda yaklaşık 15 yıl sıfır çeken ilçemizin en önemli bir müdürlüğünde yine yerel,ahbap çavuş ilişkileri,liyakatsız ve ehliyetsiz ellere mi düşecek. Bu tip faaliyetler sonucu ilçemiz ( 80 li yılların Ortalarından 90 lı Yılların ortalarına kadar çok çok göç vermiş.İlçe adeta terk edilmiştir. Gölköyde İlk Dersanenin Kurulmasından sonra bu  gurbete göçler azalmış. Eğitim Ve Öğretim çalışmalarıda Ülke Ortalamalarına yaklaşmışken.

Yinemi hüzün !!!...

Yok mu bu arkadaşların dışında bu makam ve mevkilere layık olan. Sanki derebeylik gibi. Değişime ayak uydurmak yerine yinemi geri vites.

Bakalım bir daha tekrar,tekrar bakalım  daha neler olacak.  Şu bir gerçek ! 5 yıl gibi sıfır çekilen zamanlara dönülemez  Ülkeizi yöneten genel irade buna izinvermez.

Emme işte bu Ali Cengiz olayları da olmasa.

Düşün Gölköy'lülerin yakasından....................

Birde  hatırlatma !!!

İlk önce  her kes başkasının  kapısını süpürmeden önce Bir kendi kapısına bakacaklar. Pislikleri oradan süpürmeye  başlayacaklar.

Anlayana sivrisinek saz , Anlamayana Davul zurna AZZZZZZZZZZZZZ dır.

* Ali cengiz oyunu :

Aklı devre dışı kalmış ve kalbin hükmüne girmiş pek çok insan iyi-kötü, haram-helal ve hayal-gerçek ayrımı yapamaz ve halk arasında öze eren zannedilir. 

 

Haber . Macahel Haber Ajansı ( MHA )

by HAYRETTİN YAVUZ

T.C. 
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ORDU - GÖLKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi