Gölköy milli eğitimde nöbet değişimi

İlçe müdürü il müdür yardımcısı, İlçe şube müdürü vekaleten ilçe milli eğitim müdürü oldu.

Gölköy milli eğitimde nöbet değişimi
Gölköy milli eğitimde nöbet değişimi Hayrettin Yavuz

Gölköy millieğitim müdürlüğünde nöbet değişimi.

Gölköy ilçe Milli eğitim müdürü Avni Günay 'ın Ordu merkez Millieğitim müdür yardımcılığına  atanmasıyla  boşalan Gölköy Milli Eğitim Müdürlüğü makamına, Milli eğitim şube müdürlerinen İsmail Acar getirildi. Her iki müdür de yıllarca beraber bir birlerine örtüşen güzel görevler yaptılar. Özellikle Avni  Günay müdür zamanında ilçede eğitim öğretim alanında çağa yakışır müsbet gelişmeler olmuştur.

Bunlar ;

Yenilenen okullar, sıfırdan ilçemize eklenen yeni okullar binalarının yapımında öğrenciyi ve eğitimciyi düşünen modern yapılar.

Öğretmen atamalarındaki adil ve şeffaf yönetim tarzı ile yıllardır  Gölköy ilçesinin makus talihi olan eğitim camiasındaki keşme keşlik,ahbap çavuş ilişkileri yerine son on yılda ülkemizdeki köklü reformlara ayak uydurarak özellikle eğitim açısından son sıralarda olan ilçemize level atlatarak. başarılarını taç landırmış oldu. özellikle şube müdürlerine yetki deviri yaparakta onlara değişik motivasyon sağlayarak. Şube müdürlklerini aktif ve prezentabıl hale getirdi.

İşte şimdi yıllarca beraber çalıştığı meslektaşı ve yakın çalışma arkadaşına da görevini devrederek. Gölköy'deki eğitimin bayrağına  vekaleten İsmail  ACAR hocaya devretti. Geçmişteki başarılı yönetim anlayışının ve tarzının Yakın zamanda asaleten görevlendirileceğini umduğum İsmail ACAR bey tarafındanda yürütüleceği konusundaki inancımız tamdır.

Avni Günay hocamızda mesleki hayatında başarılarından dolayı ödüllendirilmiş oldu . Her zaman doğru bildiği konularda dik durmuş asla eğilip bükülmemiştir.

İl müdür yardımcılığınıda layıkıyla yapacağı konusunda teminatı Gölköydeki hizmetleridir. Dileğimiz odurki yakın zamanda da ülkemizin her hangi  bir yerinde yada Ordu'da il müdürü olabileceği tarih pek uzakta görünmüyor.

Bu netice sürpriz değil hak edilen bir makam ve onurdur.

Bu vesilelerle her iki müdürmüzede yeni görev yerlerinde üstün başarılar diliyorum. İsmail Acar müdürümüzünde devraldığı bu bayrağın çıtasını yükselterek.1983 yılından 90 lı yıllarının sonuda kadar  geçirilen sıfırcı eğitim in acılarını çıkarttığımız son senelere daha çok başarılar ekleyeceği gün ve senelerin uzak değil yakınlarda olduğunu şimdiden görüyorum. Görev değişiklikleri ilgili kurumlara yeni heyecanlar ve motivasyon verir.

Bu  görev değişikliği Gölköy ilçemizde hayırlara vesile olur inşallah.,

Hayrettin Yavuz ( Omari Gorgadze )

Gazeteci - Yazar

 

Macahel Haber Ajansı ( MHA )

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi