RADİKAL'İN TIR HABERİ YALAN ÇIKTI

Bugün Adana'da durdurulan TIR'larla ilgili iddialar asılsız çıktı.

RADİKAL'İN TIR HABERİ YALAN ÇIKTI
RADİKAL'İN TIR HABERİ YALAN ÇIKTI Hayrettin Yavuz


Bugün Adana'da içerisinde silah ve mühimmat taşıdığı ihbar edilen 3 TIR jandarma tarafından durduruldu. Jandarma ekiplerinin, Adana-Gaziantep otoyolu Sirkeli gişelerinde durdurduğu 3 TIR'da yaptığı arama ve ön inceleme tamamlandı. Arama ardından açıklama yapılmamasına rağmen Radikal gazetesi "3 TIR'dan ikisinin Suriye'ye silah ve mühimmat taşıdığı iddia ediliyor" şeklinde bir haber yaptı. İlerleyen saatlerde durdurulan TIR sayısının 7'ye yükseldiği bilgisi de yine Radikal tarafından servis edildi. Ancak Radikal'in öne sürdüğü bu iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Adana Valiliği, otoyolda durdurulan 3 TIR'la ilgili yazılı açıklama yaptı. 3 TIR'ın Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile durdurulduğu belirtilen açımlamada, "Yapılan kontrollerde Milli İstihbarat Teşkilatı'nın rutin görevlerini ifa eden personelin bulunduğu anlaşılmıştır" denildi.

"İHH'YA AİT SİLAH DOLUSU TIR" DEMİŞLERDİ
Geçtiğimiz günlerde yapılan "İHH'ya ait silah dolusu TIR" haberlerini de medyaya ilk servis eden Radikal olmuştu. Kesinlik kazanmadığı halde "iddia edildi" lafının arkasına sığınılarak yapılan bu haberlerle Türkiye'nin teröre destek veren bir ülke olduğu imajı çizme çabası olduğu biliniyor. Özellikle Gezi olayları ve yolsuzluk operasyonlarıyla medyada başlayan bu tarz haber yapma akımı son zamanlarda da TIR haberleriyle devam ediyor. Ülkemiz hakkında yapılan bu kara propaganda haberlerinin genellikle ilk olarak Radikal'den servis edilmesi de dikkat çekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi