Çambaşı Yaylası, 1-2 Şubat Tarihinde Yapılacak

Vali Kenan ÇİFTÇİ, 1-2 Şubat 2014 tarihleri arasında Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Turizm Merkezi’nde, “Kar Festivali” düzenleneceğini bildirdi.

Çambaşı Yaylası, 1-2 Şubat Tarihinde Yapılacak
Çambaşı Yaylası, 1-2 Şubat Tarihinde Yapılacak Hayrettin Yavuz

 

 

“Ordu’da Artık Kış Turizmi de olacak”

 

“Zengin doğa ve kültür turizminin yanı sıra, yamaç paraşütü, kıyı turizmi ve organik turizm gibi alternatif turizm faaliyetlerinin de yapıldığı Ordu'da, artık kış turizmi de olacak” diyen Vali Kenan ÇİFTÇİ, “Kış turizmi faaliyetlerinin tanıtılması çalışmaları kapsamında, Ordu Turizm Alt Yapı Birliği'nin katkılarıyla 01-02 Şubat 2014 tarihlerinde Çambaşı Turizm Merkezi’nde ‘Kar Festivali’ düzenlenecek. Halka açık olacak olan festivale Türkiye'de turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm seyahat acenteleri davet edilecek” dedi.

 

“Alternatif Turizm Faaliyetleri Tanıtılacak”

 

İki gün sürecek olan festivalde, oryantiring yarışması, serbest kayak gösterisi ve amatör kayakçıların sezon açılışı gibi kışın Ordu'da yapılabilecek alternatif turizm faaliyetlerinin tanıtılacağını belirten Vali ÇİFTÇİ, yöreye ait kültürel zenginliklerin de tanıtılacağı festivalde, kardan anıt heykellerinin açılışı, karakucak (karkucak) güreşleri, yöreye ait halk oyunları gösterileri, el sanatları ve fotoğraf sergilerinin yer alacağını ve festivalde ünlü sanatçı Mustafa CECELİ'nin de bir konser vereceğini ifade etti.

 

“Festivale Tüm Halkımız Davetlidir”

 

Konaklama tesislerinin artması, Karadeniz sahil yolunun yapılması, yakın gelecekte Ordu-Giresun Havalimanı'nın faaliyete girecek olması, Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylası'nda yapılan kayak merkezine olan ilgiyi daha da arttıracağına dikkat çeken Vali Kenan ÇİFTÇİ, “Festivale tüm halkımız davetlidir" şeklinde konuştu.

 

Diğer taraftan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan GÜLDEREN, 01-02 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenecek ‘Kar Turizm Festivali’ ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Bizler de Valimiz Sayın Kenan ÇİFTÇİ'nin destekleriyle Turizm Altyapı Hizmet Birliğimiz, İl Özel İdaremiz ve Yokuşdibi Belediyemizle birlikte yayla alanlarımızın tanıtımını yaparak, kışın da Ordu'nun bir turizm şehri olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

 

1-2 Şubat 2014 Tarihlerinde Gerçekleştirilecek “Kar Turizm Festivali” Programı ise şöyle:

 

1.GÜN

 

11.00- Açılış / Protokol Konuşmaları

-Halk Oyunları Gösterisi (Halk Eğitim) ve Mehter Gösterisi (Ordu Müftülüğü)

-Güreş Müsabakaları

-Kardan Anıt Heykellerin açılışı

-Fotoğraf Sergisi ve El Sanatları Sergisi

 

13.00 Konser (Zeynep BAŞKAN)

 

15.00 Amatör Kayakçıların sezon açılışı

 

18.00 52 Meşale Gösterisi ve Dilek Feneri

 

18.30 Kapanış

 

2.GÜN

 

11.00 Halk Oyunları Gösterisi (Özel İdare) ve Mehter Gösterisi

 

12.00 ODÜ Tulum Ekibi Sokak ve Sahne Gösterisi

 

13.00 Konser (Mustafa CECELİ )

-Serbest Kayak

 

17.00 Kapanış

 

Fotoğrafların Orijinalleri İçin Tıklayınız

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi