KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Artvin Valisi Kemal Cirit başkanlığında Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, KÖYDES Projelerinden Sorumlu Vali Yardımcısı Yılmaz Kurt, merkez ilçe muhtarları ile Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeleri katıldı.

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Hayrettin Yavuz

 

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 3KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİKÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 1KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 2

Artvin Valisi Kemal Cirit başkanlığında Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, KÖYDES Projelerinden Sorumlu Vali Yardımcısı Yılmaz Kurt, merkez ilçe muhtarları ile Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, Merkez Köylere Hizmet Götürme Biriliği’nin 2013 Yılı KÖYDES Projeleri Kapsamında yapılan yatırımlar görüşüldü.

Toplantıda bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit; KÖYDES açısından 2013 yılının genel bir değerlendirmesini yapacağız. 2014 yılını ise siz muhtarlarımızın görüşleri ile planlayarak çalışmalarımıza başlayacağız.

Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yatırımları merkezden gelen ödeneklerle şekillendirilmekte. Buradaki asıl hedef kamu kaynaklarını hızlı ve yerinde kullanmaktır. Atanmışlar olarak bizler, seçilmişler olarak sizlerle birlikte KÖYDES Projelerini uygulamaya koyacağız. 

Bilindiği üzere 2000’li yılların başında projenin ilk deneme ve uygulamaları bir ilimizde yapılmış ve sonraki süreçte Hükümet projesi haline dönüştürülmüştür. Ülke olarak topyekun (kamu kaynakları, kamu hizmet araçları ve mahalli imkanlar devreye sokularak) bir kalkınma hamlesi başlatılmış ve vatandaşın ÖNCELİKLİ sorunlarına çare bulunmuştur.

Nedir bunlar?

Öncellikle içme suyuna sahip olmak ve ulaşılabilir bir yola sahip olmak.

Bilahare kanalizasyon ve diğer altyapı projeleridir.

Türkiye genelinde bütün köylerimize Mülki İdare eliyle(Valilik ve Kaymakamlıklar)ve  kaynağı oluşturularak ve ayrıca bizatihi yetkiyi bu birimlere devrederek çalışma yürütülmüş ve ulaşılamayan köy ve mezra kalmamıştır. Hatta kimi köylerimizde “Bölünmüş Yol” projesi uygulanmış, içme suyu, kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarına eğilinmiş ve ciddi bir başarı sergilenmiştir. KÖYDES Projelerindeki başarı BELDES Projelerine de yansımış ve beldelere de aynı mantıkla hizmet ulaştırılmıştır.

Kamu görevlileri olarak bizlerin, zaten vazifesi olan hususlarla ilgili övgüye ihtiyacımız yok. Hele övünmeye hiç ihtiyacımız yok. Zaten sizin vazifeniz yapmak. Belki ihtiyaç olsa olsa motivasyonadır. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek, sunulan hizmetleri çeşitlendirerek hareket etmek gereklidir.

Görmemiz gereken şu ki; 2000’li yıllardan bu tarafa başlayan ve değişen yeni kamu yönetimi ve hizmet üretme anlayışının tüm ülkemizde olduğu gibi, Artvin’de de başarıya ulaştığıdır.

Biz başarıyı sahiplenirken, sorumluluğu da üstleniriz.

Kamu görevlilerinin bu yönetim anlayışı ile görevlerini yapmaları gerekir.

Gerçekleştiremediklerimiz üretilen hizmetten fazla ise hiç konuşmamamız lazım. Dolayısıyla hiç kimsenin kamu görevlisine, yaptıkları ile ilgili minnet duymasına da gerek yok.

Burada asıl olan siyaset kurumunun yönetim felsefesi ile şekillenen kamu hizmeti sunumu anlayışının başarıya ulaşması ve vatandaşımızın top yekun memnuniyetinin kazanılmasıdır.

Vatandaşımızın memnuniyetinin sağlanması noktasında çalışma ve çabaya devam ediyoruz. Sorunları çözmek için gayret sarf ediyoruz. Yerelde muhtarlarımız, il genel meclisi üyelerimiz gibi seçilmiş arkadaşlarımız ve STK’larımızla bunu başaracağız.

Bu yönde gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. Artvin her alanda en iyiye layık bir ildir’’ diye konuştu

Vali Cirit ayrıca, Artvin’de köy muhtarlarıyla gayet olumlu bir işbirliği içerisinde görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Yaklaşan yerel seçimlerde aday olacak muhtarlara başarılar dileyen Vali Cirit, aday olmayacak muhtarlara da verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nce slayt sunumu eşliğinde 2013 yılında KÖYDES projeleri kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantı,  plan ve bütçe komisyonu oluşturulmasının ardından dilek ve temennilerle sona erdi.

AVBM

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi