Eski Borçka kaymakamı Fatih Kızıltoprak 'ı makamında ziyaret ettik.

Eski Borçka kaymakamımız Tekirdağ büyük şehir in yeni kurulan ilçesi Ergene ilçesi kurucu kaymakamı Fatih kızıltoprak'ı Macahelgazetesi olarak ziyaret ettik.

Eski Borçka kaymakamı Fatih Kızıltoprak 'ı makamında ziyaret ettik.
Eski Borçka kaymakamı Fatih Kızıltoprak 'ı makamında ziyaret ettik. Hayrettin Yavuz

Borçka ilçesi ve özellikle MACAHEL'e hizmetlerinden dolayı İlçe ve yöre insanının sevgilisiolan sayın kaymakamımız. Borçka'dan Uğurlandığı günü ömrünün her zamanında hatırlayacağını söyledi. Makamında ziyaretimizden ve hayırlı olsun hediyemizden dolayı bize çokçok teşekkür eden kaymakam Kızıltoprak.

tayin olduğu Tekirdağ ilinin yeni kurulan ilçesi ( ERGENE ) kurucu kaymakamı olmasınarağmen makamını Borçka ve Macahel posterleri ile süslemiş. Her gelenede Macahel ve Borçkanın muhteşem tabiatını bizimde tanık olduğumuz üzere anlatmaya halen devamediyor. 

Kaymakamlığı süresinde Borçka ve belde ,köylerinde tarih yazan kaymakam Kızıltoprak. 100 yılı aşkın sorun olan macahel de kar la mücadeleyi yenen 24 saat göreve hazır olan bir şantiye merkezi ve Makina paktını kurarak  macahel in kaderi olan bu uğurda onlarca şehit veren bölge insanını kar çilesinden sayın kaymakam Kızıltoprak zamanında çileden kurtulmaya başlamış ve bundan sonrasınında MACAHEL TÜNELi nin olacağını bizlere müjdelemiştir. Bu günde yeni yapmış olduğumuz diğer bir haber de de Artvin Valimiz Sayın Cirit macahel tünelinin planlamaya alındığını ve yakında inşaat için ihaleye geçileğeğini müjdeleyerek. Macahellilerin Makus talihlerinin artık sonaereceğinive yerli  yabancıturizmin de bundan sonra patlayaraktavan yapacağını söyledi. Sayın kaymakamımızın tünel konusundaki üstün hizmetlerini Macahelliler daima hatırlayacak ve kendisine daima duacı olacaklardır. ÇünküMacahel insanı kendisine bir adım gelene en az on adım daha çok yaklaşması ile bilinir. Ahde vefayı bilen. Vatanını seven bir okadarda çalışkan insanımız kendisiiçin çalışanları da gönülsaraylarında kral yapmasını bilirler.

Kaymakam bey döneminde macahelle ilgili ekstra işlerede elatmış Borçka belgeselin de en çok macahel ve yöresine yer vermiş yine döneminde Borçka kaymakamlığının katkıları ile özelliklede kaymakambeyin eşi Veteriner hekim İlke KIZILTOPRAK hanım efendinin tam desteğini alan Artvin Çoruh Üniversitesi hocalarından Doç.Dr.Özgür EMİNAĞAOIĞLU'nun kaleme aldığı

ARTVİNDE DOĞAMİRASI  CAMİLİNİN DOĞAL BİTKİLERİ  kitabının Borçka kaymakamlığı yayınlarında, baş köşe ve altın kitap katagorisinin 1. si olan kitabın yayınlanmasında öncü katkılarda bulunmuştur.

Sayın kaymakam Kızıltoprak bizede bu yayınlanan eserlerden birer tane hediye vermeyiu nutmadı. Ayrıca özellikle kitabın baskılarının artırılıp tüm Türkiyeye ulaştırılması gerektiğinibizlerede sıkıca tembihledi.

Sayın kaymak Kızıltoprak 'ın sunuşlar bölümündeki  Son parağrafından ;

" İnsanlık için,Borçkaiçin,Güzeli takdir eden herkes için ; helal olsun şu dökülen emekler hepiniz için "

Verilen emeklere ne kadar ilgi alaka duyulur ise o kadar mesele kavranmış ve hizmete dönük faliyetlerde bulunulmuşolur.

Sizler ilginizi eksiketmedikçe gerek Camili ( MACAHEL )biyosfer Rezerv Alanı gerekse BorçkaKaragöl Tabiat Parkı daha iyikorunacak ve daha çok tanınacaktır.

Bizde MACAHELGAZETESİolarak hükmişahsiyetimizve Macahelliler adına Sayın kaymakamımız fatih KIZILTOPRAK a yeni görevinde başarılar der. Ailece Mutlu ve Sağlıklı olmalarını dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi