Cihadiyeli Egemen vefaat etti.

Ordu’da sosyal ve siyasi yaşamı ile tanınan Cantürk egemen, son yolculuğuna uğurlandı.

Cihadiyeli Egemen vefaat etti.
Cihadiyeli Egemen vefaat etti. Hayrettin Yavuz
 

Ordu’nun tanınan isimlerinden 77 yaşındaki Cantürk egemen, böbrek ve akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Ankara’da hayatını kaybetti.

                Cantürk’ün cenazesi ordu orta Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi. Egemen’in cenaze namazına ordu valisi Kenan çiftçi,  kültür ve turizm eski bakanı İzmir bağımsız milletvekili Ertuğrul Günay, CHP ordu milletvekili İdris yıldız, ordu belediye başkanı seyit torun, daire müdürleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Egemen’in sevenleri katıldı.

                Cenaze töreni için Ordu’ya gelen milletvekili Ertuğrul Günay duyduğu üzüntüyü aşağıdaki sözlerle dile getirdi.

                Günay, birçok şeyi Cantürk Egemen’den öğrendiğini belirtirken, duygularını şu sözler ile anlattı: "Cantürk egemen bizim hepimizin ortak arkadaşı ağabeyi çok yakınıydı gerçekten ve ordunun güzel seslerinden bir tanesiydi. Birçoğumuz güzel konuşmayı, kendi payıma söyleyebilirim ondan öğrendik.

Çocukluk yıllarından delikanlı yıllarından bu yana onun efendiliğini sükûnetini kürsü hâkimiyetini, insan ilişkilerinde ki dostluğunu hep bir ders gibi hafızama nakşettim. Mesai arkadaşlığı yaptık. Uzun yıllar belli konularda birlikte çalıştık dostluk ettik yakın zamana kadar rahatsızdı. Tedavi konusunda da çok yakınlarının dışında kimsenin yardımını çok da fazla kabul etmiyordu. Hepimiz için büyük kayıp. Ordu güzel çocuklarından birsini, evlatlarından birisini bugün uğurluyor. Kendisine sonsuz rahmet diliyorum ve tanıyan herkese de, onun değerini bilen herkese de sabırlar başsağlığı diliyorum." dedi. Haber Merkezi

14/01/2014
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi