Kocatepe’den Gazi Ziyareti

AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Kore Gazisi Eyüp Kaçan’ı evinde ziyaret etti.

Kocatepe’den Gazi Ziyareti
Kocatepe’den Gazi Ziyareti Hayrettin Yavuz
 
 

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Eyüp Kaçan ve ailesi “Ülkemizin dünya barışına sağladığı katkının en önemli örneği Kore savaşıdır. Bizlerinde bulunduğu barış gücüdür. Bugün bizi ziyaret eden Sayın Mehmet Kocatepe’ye ve AK Parti yetkililerine sonsuz teşekkür ederiz. Gazilerin unutulmadığını görmek bizleri memnun etti” dedi.

Mehmet Kocatepe ise “Sizler ülkemizin gururusunuz. Allah sizlerden razı olsun. Dinimizde şahadet ve gazilik çok önemli kavramlar ve değerlerdir. Sizlerden gazi olarak bu unvanı aldınız. Şahsım ve partim adına sizlere teşekkür ederim. Bizlerde sizlere vefa borcumuzu ödemek ve ziyaret etmeyi bir görev bildik. Tüm gazilerimiz bu vatan ve dünya barışı için canlarını tekrar verecek şuurdadırlar” dedi.

Ziyarette verilen ikramların ardından Kore anılarını tazeleyen fotoğraf albümüne bakıldı. 1928 doğumlu Eyüp Kaçan Kore savaşında ülkemizden gönderilen askerlerden biri. Kore Cumhuriyeti’nin hürriyeti ve demokrasinin korunmasında Türk askerlerinin yardımları Koreliler tarafından hiç unutulmamış ve Türklere karşı sevgileri hiç eksilmemiş olduğu gözlemlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi