Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüz

Gazeteciler Günü Kutlu Olsun
Gazeteciler Günü Kutlu Olsun Turgay Özgöz

 

En zor mesleklerden birisi olan gazetecilein 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü kutlamaları devam ediyor 

Gazetemiz çalışanlarının 10 Ocak dünya çalışan gaseteciler gününü kutlayan bir çok belediye başkanı ve bürokrattan sonra Başbakanlık Basın-yayın Enfomasyon İstanbul il müdürü Necmettin Altuntaş  da bir mesaj atarak bizleri unutmadığını görterdi.  

İşte Altuntaş'ın mesajı;

Kamuoyunu bilgilendirmek ve kamu adına denetim islevini yerine getirmek için büyük bir özveriyle görevlerini yapan degerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalısan Gazeteciler Günü’nü kutlar, daha iyi çalısma sartları altında görevlerini yerine getirebilmeleri dilegiyle saygılar sunarım. 

 

 

 

 

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kars'da;

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  AFGAD Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Yayınladı - Yaşar Kars

Yaşar Kars mesajında şunları kaydetti: “Ülkemizde demokrasinin en temel kurumu olan, bütün öteki özgürlüklere kaynaklık eden düşünceyi ifade ve basın özgürlüğünün, haber alma hakkının hiçbir baskı ve sınırlama olmaksızın kullanılabilmesi, gazetecilerin mesleki hak ve çıkarlarının korunup geliştirilmesi ve bu yönde güçlendirilip pekiştirilmesi en büyük arzumuz;

Ülkemizin entelektüel ve kültürel gelişmesine, ekonomik ve sosyal refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak. İnsan haklarının korunduğu, özgürlükçü ve çoğulcu demokrasi kurallarının işlediği, milli, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışı çerçevesinde, düşünce, iletişim ve basın özgürlüğünün Türkiye’de tam olarak gerçekleşmesi için çalışmalarımızı yürütmek en büyük hedefimiz;

Basının özgür çalışabilmesi, çalışma şartları ile sosyal güvenceleri ve güvenlikleri için gereken koşulların çağdaş demokrasinin ve modern hayatın gereği olarak çağdaş normlar düzeyine çıkarılması ve tesis edilmesi ise en önemli talebimizidir.

Çünkü basın; Çağdaş demokrasinin önemli bir öğesi; sosyal, ekonomik ve siyasi hayatımızın şekillenmesi ve sağlıklı ilerleyebilmesi için, en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Kamuoyuna özellikle iletmek isterim ki; Gün geçtikçe yazılı, görsel ve interaktif medyanın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Basının, özellikle kamuoyu yaratmak ve bölgesel tanıtım anlamında vazgeçilmez bir öncü enstrüman olması, bu önemini her geçen gün artırmaktadır.

Bu meyanda; İlimizde faaliyette olan basın yayın organlarının verdiği hizmet çok önemlidir. Bir ilin tanıtılması, sorunlarının ve hizmet eksikliklerinin giderilmesi, yapılan hizmetlerin tanıtımı ve İlimizin sosyo-ekonomik refah düzeyinin arttırılması için, basının doğru ve yerinde tavır alması çok önemlidir.

Bu anlamda gücü ve kabiliyeti ne olursa olsun İlimizde basın yayın organlarının desteklenmesi, İlimiz şartları bakımından gereklidir. Bu anlamda İlimizde yayınlanan her yayın okunmalı, satın alınmalı ve mümkün olduğunca yayılımı sağlanmalıdır. Resmi ve sivil kuruluşlar, iş sahipleri ve sade vatandaşlar bu konuya daha duyarlı olmalıdır.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki; her alanda olduğu gibi basın- yayın alanında da, daha iyi, daha kaliteli hizmet beklemek, sahiplenmek ve sahiplenilmekle; yerinde ve üslubuna uygun eleştirmek ve eleştirilmekle gerçekleşir.

Bu düşüncelerle; tüm halkımızdan bizlere destek olmasını bekliyor, Şahsım ve dernek AFGAD Yönetim Kurulu adına, basın camiasında görev yapan bütün arkadaşlarımın “Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutluyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi