İzmir’de ‘Yeşil Artvin Güzel Artvin’ Konulu Fotoğraf Sergisi Yapıldı

Konak Belediyesi Fuar Evlendirme Dairesi, Artvin manzaralarından oluşan ‘Yeşil Artvin Güzel Artvin’ konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.

İzmir’de ‘Yeşil Artvin Güzel Artvin’ Konulu Fotoğraf Sergisi Yapıldı
İzmir’de ‘Yeşil Artvin Güzel Artvin’ Konulu Fotoğraf Sergisi Yapıldı Hayrettin Yavuz


İzmir’de ‘Yeşil Artvin Güzel Artvin’ Konulu Fotoğraf Sergisi Yapıldı

 

Artvin’in dağları, dereleri, sosyal yaşamı, spor etkinliklerinin objektiften yansıdığı 50 fotoğraftan oluşan sergi açılışına Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Başkanı Aydın Özyar, Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Barış Çevik, federasyon ve dernek üyeleri ile İzmir’de yaşayan Artvinliler katıldı.

Doğayı yok etmek isteyenlere önemli mesaj

Artvinli fotoğraf sanatçısı Tekin Üstündağ’ın yaşamdan ve doğadan yakaladığı karelerin sergilendiği açılışta Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Artvinlileri, “Artvin’in sadece dağı, denizi, rüzgarı değil aynı zamanda insanının yüreği ve sevgisi de uludur” sözleriyle selamladı. Sergide emeği geçenleri kutlayan Başkan Tartan sözlerini şöyle sürdürdü:“Bugün yaşadığımız bir kentin insanlarının bir araya gelmesinin yanında iki kentin de birbiriyle buluşması. Ben her zaman Karadeniz insanının mert, yürekli, sevgi dolu, vatanını bayrağını satmayan yiğit yapısını sevmişimdir. Karadeniz’in doğasını, insanını yansıtan bu güzel sergiyle bu güzellikleri bozmak isteyenlere de bir mesaj iletiyor, doğanın güzelliğine doya doya bakma şansı veriyoruz.”

Ekaf Başkanı Aydın Özyar da Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ı dört yıl önce oybirliğiyle ‘Fahri Hemşeri’ ilan ettiklerini hatırlatarak, “İlk günden beri tüm etkinliklerimizde bizim yanımızda oldu. Bugüne kadar verdiği destek için Ege Bölgesi’ndeki tüm Karadenizliler adına teşekkür ediyorum” dedi.

Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Barış Çevik ise fotoğrafların ilk kez İzmir’de sergilenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti ve Başkan Tartan’a teşekkürlerini iletti. 

Ç.P.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi