Artvin - Atabarı Kayak Merkezi hafta sonu

Kayakseverler Atabarı Kayak Merkezine akın etti Artvin Valiliğince 2009 yılında Mersivan Dağı'nda yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi hafta sonunda çok sayıda kayak tutkununu ağırladı.

Artvin - Atabarı Kayak Merkezi hafta sonu
Artvin - Atabarı Kayak Merkezi hafta sonu Hayrettin Yavuz

 


Kar kalınlığının yaklaşık 60 santimetre olduğu kayak merkezinde, hafta sonunda yaklaşık 500 kayaksever, kayak yapmanın zevkini yaşadı.

Artvin'de yeni yaygınlaşmaya başlayan kayak sporunda, yöre halkı ile çeşitli okullarda öğrenim gören öğrencilere, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve özel kurs hocaları tarafından kayak kursları veriliyor.

Havanın da Güneşli olmasını fırsat bilen bazı aileler tahtadan yaptıkları kızaklarla ve şambrellerle kayak yaptı. Bu sırada yaşanan küçük kazalarda ilginç görüntüler oluştu.

Öte yandan hafta sonunu fırsat bilen bazı doğaseverler yaktıkları ateşin etrafından horon oynayarak stres attı.

Artvin Valisi Kemal Cirit,  yaptığı açıklamada, Atabarı Kayak Merkezi'ne her geçen gün ilginin artmasının kentin turizminin gelişmesine ve tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Artvin'e karın bu yıl erken yağdığını belirten Cirit, kar kalitesi bakımından Atabarı Kayak Merkezi'nin kayak yapmaya çok elverişli olduğunu, kayak merkezinin, bölgeye yapılacak konaklama tesisleri ile önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin en önemli kayak merkezleri arasında yer alacağını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi